1

Temat: Jak wynająć tanie mieszkanie?

Witajcie!

każdy kto skończył niedawno studia i ropoczyna własną drogę życiową przechodził pewnie przez etap kupowana domu - pora się usamodzielnic i zamieszkać bez mamusi i tatusia. ja postanowiłem swoją karierę skierować do Warszawy a konkretniej na Mokotów - udało mi się znaleźć tam pracę jedynie co to szukam jeszcze mieszkania do wynajęcia bo na razie dojeżdżam do pracy. Szukam w sieci ale jest milion ofert z wyjątkowo wysokimi opłatami - może coś znacie tańszego? Może macie coś do wynajęcia?

2

Odp: Jak wynająć tanie mieszkanie?

Prywatne oferty są z reguły drogie, może warto poszukać w kamienicach albo wynająć kawalerkę  z kimś na spółkę?

3

Odp: Jak wynająć tanie mieszkanie?

Skoro chcesz się usamodzielnić, poszukaj czegoś na studencką kieszeń wink Na samym początku możesz wynająć z kimś mieszkanie czy dzielić z kimś pokój wink Wiadomo, ze będąc na studiach każdy grosz jest na wagę złota wink Wiem, co mówię - jak przeprowadzisz się na swoje - zrozumiesz smile Potem, w miarę możliwości możesz się przeprowadzić smile Dużo korzystnych ofert jest na portalach z ogłoszeniami, ale trzeba cierpliwości i wytrwałości w poszukiwaniach tongue

4

Odp: Jak wynająć tanie mieszkanie?

Rozumiem, że skończyłeś studia i masz stałą pracę i chcesz wziąć kredyt na mieszkanie? A co konkretnie Cię interesuje? Czy coś z rynku wtórnego czy raczej rynek pierwotny? Mieszkań z rynku wtórnego szukaj na pewno w ofertach deweloperów, a jeżeli chodzi o mieszkania wtórne to na pewno w sieci i w gazetach jest tego cała masa:) A jaki metraż konkretnie by Cię dokładnie zainteresował?

5

Odp: Jak wynająć tanie mieszkanie?

Na początek wystarczy mi małe mieszkanko w postaci kuchni, łazienki i jakiegoś pokoju - byle tylko nie dojeżdzać. Myślałem o kredycie i jakimś zakupie mieszkania ale wydaje mi się, że to jeszcze za wcześnie - co jak się nie uda?

Pokój ze znajomymi to dobry pomysł ale tych znajomych w Warszawie trochę brak akurat w tej okolicy - a pół miasta przejeżdzać to bez sensu...

6

Odp: Jak wynająć tanie mieszkanie?

Widziałam ostatnio, że teraz budują właśnie mieszkania, które spełniają tego typu potrzeby - małe, w dobrej lokalizacji, maksymalnie funkcjonalne. Ja co prawda szukam mieszkania powyżej 50 metrów ale widziałam, że na osiedlu  sprzedają mieszkania od 27 metrów kwadratowych, czyli takie akurat dla jednej osoby.

7

Odp: Jak wynająć tanie mieszkanie?

kiedyś szukałam mieszkania na Gratce lub Otodom

8

Odp: Jak wynająć tanie mieszkanie?

Ja też szukałam i tanie to były z ogrzewaniem elektrycznym lub piecowym, więc albo i tak wyjdzie drogo bo zapłaci się za prąd, albo niewygodnie i będzie się brudzić os pieca...

9

Odp: Jak wynająć tanie mieszkanie?

Obecnie wynajem jest na topie i ceny są windowane nawet w takich zapuszczonych miejscach...

10

Odp: Jak wynająć tanie mieszkanie?

Ktoś w okolicy chce wynająć pokój z uzywalnoscia kuchni i łazienki w małym starym domku, gdzie w drugim pokoju mieszka starsza kobieta i chce za to 900 zł. A na ścianach grzyb i ogrzewanie z pieców....