1

Temat: Blizna po operacji

Hej, jestem po operacji usunięcia ślinianki i została mi blizna ok 3 cm. Szukam maści na zminimalizowanie efektu ubocznego. Możecie mi polecić jakaś sprawdzoną maść. Ja osobiście słyszałam o maści ze śluzu ślimaka, aczkolwiek nie znalazłam typowo na blizny pooperacyjne, doszły mnie też słuchy ze kosztuje ok 200 zł, aczkolwiek znów nie znalazłam takiej maści w sieci.

Coś ktoś może wie? Słyszał?
Pozdrawiam

2

Odp: Blizna po operacji

Nie licz na to,że śluz ze ślimaka usunie Ci bliznę... Żaden kosmetyk nie ma takiej siły dzialania aby usuwać blizny. Przetestowałam to na sobie. W przypadku dwóch rzeczy:
rozstępów
i blizny poporodowej.

W żadnym przypadku nie pomógł ani śluz ze ślimaka ani inne środki typu cepany i takie tam maści z cebulą. Pomogło dopiero usunięcie blizny laserem.

Ostatnio edytowany przez Marylka20 (2017-07-10 12:43:34)

3

Odp: Blizna po operacji

hej, dzięki za odpowiedź !

Czyli szkoda kasy na kremy.. dobrze wiedzieć.

Pozdrawiam

4

Odp: Blizna po operacji

Blizna całkiem nie zniknie, ale może być mniej widoczna.
U mnie pomógł krem z silikonem, teraz musiała bym tylko sobie przypomnieć nazwe

5

Odp: Blizna po operacji

może laserowe usuwanie blizn?poczytaj sobie o tym, czasami warto. a już na pewno bardziej niż krem ze ślimaka tongue

6

Odp: Blizna po operacji

ja mam malutka po cesarce nawet tego już nie widać tak bardzo:) także nie masz czego się bać

7

Odp: Blizna po operacji

Ja też mam bliznę po cięciu cesarskim i przyznam, że nie wygląda ona najlepiej. Chętnie bym się jej pozbyła. Szukałam informacji  na ten temat i trafiłam na stronę Mam azamiar sprawdzić, czy te silikonowe plastry o których piszą naprawdę działają.

8

Odp: Blizna po operacji

A czy peelingi pomogą jeszcze w usunięciu blizny ??

9

Odp: Blizna po operacji

Z maściami, to chyba niewiele podziałasz. Moim zdaniem jedynym kierunkiem jest dobrodziejstwo medycyny estetycznej. Sprawdzony chirurg jest w stanie pomóc i to niekoniecznie w jakiś mocno inwazyjny sposób. Kliniki oferujące usługi z chirurgi tego typu można znaleźć dzięki Strona jest polecana w sieci przez wiele osób

10

Odp: Blizna po operacji

A ja bym spróbowała potraktować tę bliznę żelem silikonowym. Rozjaśni ją, wygładzi, sprawi, że będzie mniej widoczna, a to jest chyba kluczowe dla autorki wątku. Ze sprawdzonych mogę polecić Ci taki Sutricon. Możesz go też stosować pod makijaż, daje ładne matowe wykończenie i nie odróżnia się pod podkładem. Myślę, że będziesz zadowolona. No i nie kosztuje, jak ta maść, co to ją rozważałaś 200 zł. wink

[img]http://i65.tinypic.com/4ruvxf.jpg[/img]

11

Odp: Blizna po operacji

Agrestowa stosowałam to samo po cc
Trzeba przyznać że jest dobre

12

Odp: Blizna po operacji

Są też plastry silikonowe tej samej firmy, bardzo skuteczne. Jeden można naklejać nawet do 5 dni, są w różnych rozmiarach, ale można je docinać na kształt jaki nam pasuje.

13

Odp: Blizna po operacji

Plastrów nie próbowałam, ale podobno też są dobre...

14

Odp: Blizna po operacji

Są własnie, dłużej działają niż maści czy żele, które się wycierają np. o ubranie. Tutaj skóra jest chroniona cały czas, pod plastrem ma idealne warunki do regeneracji.

15

Odp: Blizna po operacji

lepiej odłożyć trochę kasy i zrobić zabieg laserowy.

16

Odp: Blizna po operacji

Znakomicie! Dzięki wielkie za porady smile Z całą pewnością mi się przydadzą smile

17

Odp: Blizna po operacji

Świeżą ranę po cesarskim cięciu należy na początku przemywać i dezynfekować. Dopiero po jej całkowitym zagojeniu można starać się zminimalizować widoczność blizny. Warto stosować najpierw maści silikonowe oraz kremy z masą perłową. Sprawią, że skóra stanie się bardziej zmiękczona oraz rozjaśniona. Dopiero później można przejść do bardziej inwazyjnych zabiegów w salonach kosmetycznych.

18

Odp: Blizna po operacji

Jestem fanką plastrów, są mało problematyczne przy stosowaniu, wystarczy nakleić i gotowe, a tez pomagają jeśli blizna ciągnie, swędzi, a ja mam tak zawsze przy bliznach

19

Odp: Blizna po operacji

Ja jak miałam świeżą bliznę to o takich plastrach jeszcze nikt chyba nie słyszał a pani w aptece dała mi do wyboru 2 maści w tym jedna strasznie śmierdząca jak się potem okazało i olejek bio-oil którym smarowałam bliznę ponad 3 miesiące jak kazali na opakowaniu 2 razy dziennie i prawie mi ta blizna zeszła, w każdym razie mniej ją widać.

20

Odp: Blizna po operacji

To musiało to być w zamierzchłych czasach, bo sutricon to plastry, które są chyba najdłużej na rynku. wink Dlatego też są najczęściej polecane, bo i sprawdzone przez wiele kobiet.

21

Odp: Blizna po operacji

Bardzo dobre plastry na blizny nakleja sie tylko na noc i to właśnie wtedy działają najbardziej intensywnie, mi po  nich blizna robi się jasna, jest wygładzona. Najlepsze efekty są przy 3 miesiącach stosowania.

22

Odp: Blizna po operacji

Ja po operacji też stosowałam plastry, fajnie zabezpieczały bliznę no a teraz jest praktycznie niewidoczna

23

Odp: Blizna po operacji

ja mam blizny po operacji i też już prawie niewidoczne, a nic nie naklejałam i nie smarowałam też niczym. I jak to wytłumaczycie? wink
Po prostu skóra sama się regeneruje, nie trzeba wydawać kasy na niepotrzebne rzeczy....

24

Odp: Blizna po operacji

> Caroline napisał/a:

> ja mam blizny po operacji i też już prawie niewidoczne, a nic nie naklejałam i nie smarowałam też niczym. I jak to wytłumaczycie? wink
Po prostu skóra sama się regeneruje, nie trzeba wydawać kasy na niepotrzebne rzeczy....


Widocznie masz dużo szczęścia:) I nie jesteś podatna na tworzenie bliznowców. Dla mnie już na początku fajne było to, ze dzięki sutriconowi blizna nie ciągnęła i nie swędziała. Mam też drugą bliznę, którą zdobyłam jako dziecko (skaleczyłam się nożem) z którą nic nie robiłam i wygląda dużo gorzej niż ta po operacji, na którą przyklejałam plastry. Także dla mnie to nie była strata pieniędzy.

25

Odp: Blizna po operacji

Te plastry są na prawdę skuteczne, najlepsze efekty są ok. 3 miesięcy stosowania.

Ostatnio edytowany przez lipowa (2018-05-18 11:14:16)