1

Temat: Co sądzicie o wazektomii?

Hej smile Jak w tytule- co wy i wasi partnerzy sądzicie o wazektomii? Dopiero niedawno zaczęłam więcej o tym czytać i razem z mężem rozważamy tą opcję. Niestety mam problem z dobraniem odpowiednich tabletek antykoncepcyjnych i mój organizm ciężko je znosi- mam zmienne nastroje, tyję i nie mam ochoty. A chyba jednak fajnie wiedzieć, że w kwestii zabezpieczania się można liczyć na swojego faceta smile

Dla niewtajemniczonych: Wazektomia (łac. vasotomia; termin pochodzący od łac. vas – naczynie oraz gr. ektomía – wycinać) – metoda traktowana jako antykoncepcja dla mężczyzn, mikrochirurgiczny zabieg urologiczny polegający na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodu lub nasieniowodów w celu przerwania ich ciągłości.

Ostatnio edytowany przez kajabernacka (2017-04-24 23:16:08)

2

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

hm, wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o antykoncepcję, chociaż chyba nadal dość rzadko stosowane smile ale może rzeczywiście pora, by panowie w końcu się zajęli tym tematem tongue

3

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

My z mężem dopiero od niedawna rozważamy tą metodę antykoncepcji, ale ciesze sie, ze mąz w ogole rozwaza ten zabieg ( niestety wiekszosc panow jest negatywnie nastawiona do wazektomii). Obecnie czytamy sobie info zeby wiedziec jak przebiega zabieg, jakie są metody no i czy sa jakies przeciwskazania, skutki uboczne smile

4

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

Jeśli ktoś jest w 100% pewien, że nie chce mieć już dziecka to jasne, może się poddać takiemu zabiegowi...  Ale co jesli jednak za jakiś czas zmieni zdanie? Ja bym mojemu mężowi nie pozwoliła na to, owszem jeszcze dzieci nie chcemy dlatego ja stosuję hormonalną wkładkę Levosert. Ale może kiedyś przyjdzie pora to pójdę do lekarza by mi ją wyjął i będziemy starać się o malucha smile Nikt nie wie co czeka nas w przyszłości i lepiej nie podejmować tak ostatecznych kroków

5

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

Ile ludzi- tyle opinii smile My z mężem też rozważamy wazektomię, ale decyzję chcemy podjąć na spokojnie. Na razie zaglądamy w sieci na strony, gdzie jest dużo informacji na temat tego zabiegu smile Przede wszystkim trzeba wiedzieć na co się decydujemy i jak to wszystko wygląda 'od kuchni'.

6

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

[quote=atena70]Ile ludzi- tyle opinii smile My z mężem też rozważamy wazektomię, ale decyzję chcemy podjąć na spokojnie. Przede wszystkim trzeba wiedzieć na co się decydujemy i jak to wszystko wygląda 'od kuchni'.[/quote]

Dzięki za link, pokazałam mężowi i sam przyznał, że wielu rzeczy o tym zabiegu nie wiedział smile Myślę, że wiele osób polega na stereotypach w kwestii wazektomii, zamiast poczytać jakie sa fakty smile

7

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

Masz rację smile sama byłam zaskoczona np. tym że wazektomia jest odwracalna albo że nie ma negatywnego wpływu na libido ( nawet wręcz przzeciwnie- działa na nie pozytywnie).

8

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

Mój mąż poddał się wazektomii ponad 2 lata temu. Mamy dwójkę dzieci i więcej już nie chcieliśmy. Żadnych skutków ubocznych nie było. Bo się chce, bo się nikt nie boi, bo nie trzeba szukać gumek i kombinować:) Generalnie warto sobie poczytać. Z tego co przeglądaliśmy mają chyba największą bazę wiedzy na temat wazektomii. Nawet książka tam swego czasu była do pobrania. Generalnie  - polecamy zabieg.

9

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

[quote=marchewa.an]My z mężem dopiero od niedawna rozważamy tą metodę antykoncepcji, ale ciesze sie, ze mąz w ogole rozwaza ten zabieg ( niestety wiekszosc panow jest negatywnie nastawiona do wazektomii). Obecnie czytamy sobie info zeby wiedziec jak przebiega zabieg, jakie są metody no i czy sa jakies przeciwskazania, skutki uboczne smile[/quote]


skutków ubocznych wazektomia chyba nie ma zadnych... nawet czytalam, ze po takim zabiegu mężczyźni czesciej chodza do lekarza, dzieki czemu jest opcja by szybciej wykryc u nich jakies dolegliwosci i je leczyc.

10

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

Widzę, że jesteście otwarte na tą metodę antykoncepcji- i bardzo dobrze smile Przecież ten zabieg pomaga w dużym stopniu również i nam kobietom- odciąża nasz organizm od przyjmowania tabletek anty chociażby...

11

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

Dokładnie tak. Dla mnie wazektomia jest idealna. Nie muszę brać tabletek:)

12

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

Razem z mężem dyskutujemy ostatnio o tej metodzie, ale wiadomo, że to decyzja, nad którą trzeba się dokładniej zastanowić. Sporo czytamy na temat szczegółów i według mnie ten zabieg ma same plusy.

13

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

to jest idealne rozwiązanie, ale kurczę dla mnie jednak facet nie byłby już chyba tak męski ;p to byłoby chyba mniej pociągające i dla mnie. A że też nie chciałam brać tabletek, bo po prostu bałam się że przytyje... już raz tak miałam przy zmianie, to pół roku temu zdecydoałam się na wkładkę antykoncepcyjną levosert - bez prezerwatyw i bez tabletek no i oczywiscie bez ciaglego strachu że coą pęknie - dla mnie super metoda. mam spokoj na 3 lata

Ostatnio edytowany przez karola412 (2017-07-02 23:21:10)

14

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

ja mam właśnie wkładkę levosert, ale na 3 lata - chyba się pomyliłas @karola412?

15

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

na 3 lata oczywiście - ja po prostu wiem, że wymienię, bo naprawde jestem bardzo zadowolona z efektu, a że pół roku mam już za sobą...

16

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

[quote=karola412]to jest idealne rozwiązanie, ale kurczę dla mnie jednak facet nie byłby już chyba tak męski ;p to byłoby chyba mniej pociągające i dla mnie. A że też nie chciałam brać tabletek, bo po prostu bałam się że przytyje... już raz tak miałam przy zmianie, to pół roku temu zdecydoałam się na wkładkę antykoncepcyjną levosert - bez prezerwatyw i bez tabletek no i oczywiscie bez ciaglego strachu że coą pęknie - dla mnie super metoda. mam spokoj na 3 lata[/quote]


Mniej męski? Zupełnie nie rozumiem takiego punktu widzenia. Często mężczyźni decydują się na taki zabieg mając na względzie zdrowie swojej partnerki, która np. ciężko znosi przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych lub nie może miec wkładki. Dla mnie to raczej dobrze świadczy o mężczyźnie- że dba o zdrowie kobiety- i to wcale nie jest niemęskie. Ale widzę, że niektórzy nadal kojarzą wazektomię z kastracją... hmm

17

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

Dokladnie!! Przecież to super, że facet sam wychodzi z inicjatywą poddania się wazektomii. To znaczy że dba o swoja partnerkę i zdaje sobie sprawę z niepożądanych skutków, jakie niesie ze sobą przyjmowanie tabletek.

18

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

Uważam, że to dobry pomysł, jeżeli nie chcecie dzieci.

19

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

Nie do końca nie chce mieć dzieci. Może je już po prostu mieć smile

Dodatkowo są możliwości odwrócenia zabiegu, a nawet posiadania dzieci bez odwracania (np. pobranie plemników).

20

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

Dla mnie to ostateczność, sama nie namawiałabym faceta na taki radykalny zabieg

21

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

W sumie nie wiem czy bym chciałą zeby mój facet sie temu zabiegowi poddał. Wiem że to jest odwracalne ale jednak mam obawy.Wolę póki co stosować pigułki i jestem z nich bardzo zadowolona. Pierwszy raz od jakiegoś czasu nie miewam bóli głowy ani nie spada mi libido. Więc nie musze sie obawiać i wiem ze jestem w pełni zabezpieczona.

Ostatnio edytowany przez zaneta03 (2020-09-26 22:28:11)

22

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

Coraz więcej facetów to robi z myślą o swoich partnerce i to jest pozytywny objaw odpowiedzialnej postawy za jej zdrowie...

23

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

Też tak uważam, ale mąż chyba się na to nie zdecyduje, trudno namówić do na zwykłą wizytę u lekarza i jakieś badania a co dopiero taki zabieg. Tak więc pozostaje mi stosowanie tabletek z estetrolem aż do menopauzy big_smile

Ostatnio edytowany przez patra (2022-07-06 09:12:15)

24

Odp: Co sądzicie o wazektomii?

Faceci się boją takich zabiegów;)