26

Odp: Paznokcie u stóp

[quote=malineczka]Bardzo zwracam uwagę na to z jakiego materiału są wykonane skarpetki, które noszę i wycieram do sucha przestrzenie między palcami  po prysznicu czy kąpieli. Pozwalam też stopom oddychać jak wracam do domu.[/quote]
Bardzo, bardzo dobrze smile
Ja zaczęłam dopiero niedawno zwracać uwagę na materiał, z którego wykonane są skarpetki, a stało się tak kiedy kupiłam komplet rewelacyjnych bambusowych i komplet jakiegoś sztucznego dziadostwa, które zmechaciło się już po pierwszym noszeniu. Różnica uświadomiła mi, jak duże ma to znaczenie. Teraz zaopatruję się w C&A w skarpetki z eko bawełny. Długo się noszą, nie niszczą się w praniu i wyraźnie czuję większy komfort noszenia.
A to, co pisze Malineczka o dokładnym wycieraniu przestrzeni między palcami, to absolutnie podstawowa czynność, którą też często przez pośpiech zaniedbywałam. Na szczęście nie skończyło się żadną grzybicą, ale lepiej zapobiegać, niż leczyć.

27

Odp: Paznokcie u stóp

Grzybica nie powinna byc leczona samodzielnie. Jest to poważna choroba i jeśli nie jest leczona odpowiednio to bedzie się rozprzestrzeniała. Im dłużej się nie leczy grzybicy tym jest potem trudniejsza do usunięcia. Odpowiednie leczenie powinno się zacząć w początkowych stadiach choroby. Wtedy jest opcja na całkowite usunięcie zmian....

Leczeniem grzybicy paznokci zajmują się podolodzy:


Mozecie sobie poczytać na czym takie leczenie polega.

28

Odp: Paznokcie u stóp

Ciekawe że nigdy nie malowałam paznokci u stóp... Ktoś jeszcze tak ma?

29

Odp: Paznokcie u stóp

Ja tam mam. Nie chce mi się big_smile Jak wiem, ze mam buty mieć pokazujące pazurki to ok pomaluję, ale sama z siebie to tak średnio.

30

Odp: Paznokcie u stóp

Ja maluję tylko na większe wyjścia

31

Odp: Paznokcie u stóp

Leczenie brodawek wirusowych (potocznie kurzajek) polega głównie na zwalczaniu zmian skórnych wywołanych przez wirus brodawczaka ludzkiego typu HPV1, HPV2, zlokalizowanych na: stopach, jak i na dłoniach (potocznie „kurzajki”)
Zabieg polega na oczyszczaniu miejscowym, zmian chorobowych oraz zastosowaniu odpowiedniej do przypadku metody chemicznej. Ponadto pacjent dostaje zalecenia pozabiegowe, które mają działanie ogólnoustrojowe.