1

Temat: Konsolidacja kredytów

Dziewczyny, czy któraś z Was miała może styczność z kredytem konsolidacyjnym? Słyszałam, że można dzięki niemu zmniejszyć płacone odsetki, a co za tym idzie - w ogóle koszt opłacanych zobowiązań kredytowych. Patrzyłam w porównywarce -i faktycznie sporo jest ofert takich kredytów. Czy one są faktycznie tak opłacalne?

2

Odp: Konsolidacja kredytów

Dla ludzi, którzy nie mają innego wyjścia i pieniędzy, każde  zmniejszenie rat będzie opłacalne, choć w efekcie i tak drożej im wyjdzie ten kredyt...

3

Odp: Konsolidacja kredytów

Koszty obsługi kredytu przy dłuższym spłacaniu też rosną

4

Odp: Konsolidacja kredytów

Do obliczenia kosztów takiego kredytu mogę polecić kalkulator finansowy. Dzięki niemu będziesz mieć o wiele jaśniejszą sytuację i będziesz wiedzieć co zrobić, więc gorąco polecam smile

5

Odp: Konsolidacja kredytów

Ja zawsze miałam mieszane odczucia co do kredytu konsolidacyjnego. Z jednej strony wszystkie kredyty zostają "wciśnięte" w jedną ratę i łatwiej jest pamiętać o terminie zapłaty. Z drugiej, koszty obsługi raty wzrastają, więc i tak będziemy płacili więcej niż wcześniej. Generalnie wychodzę z założenia, że nie warto brać kredytów, jeśli nie mamy pewności, że je spłacimy. Za to z czystym sumieniem mogę Wam polecić oszczędzanie: ja odkładam co miesiąc 50 albo 100 zł i po kilku latach może uzbierać się z tego sumka. A jeśli, ktoś nie jest zainteresowany, to zostają lokaty

6

Odp: Konsolidacja kredytów

fajnie że wreszcie taka opcja konsolidacji pojawiła się i jest coraz bardziej popularna smile ja sama mam dwa kredyty i zastanawiam się nad konsolidacją . to trochę by mi pomogło zmniejszyć miesięczną ratę za zaciągnięte kredyty. Co ciekawe mają również w swojej ofercie pożyczki bez zaświadczeń, dopóki nie spłacę zaciągniętych kredytów to nie mam co marzyć, ale jak się uda to będę wiedziała gdzie się udać po pożyczkę np na święta smile

7

Odp: Konsolidacja kredytów

konsolidacja to super możliwość zbicia kilku kredytów w jeden z jedną ratą bo zawsze jest łatwiej zapłacić jedną ratę aniżeli kilka no i zapamiętać o terminie zapłaty. Dlatego jak macie kilka kredytów i chcecie mieć tylko jeden

8

Odp: Konsolidacja kredytów

Niektórym osobom opłaca się konsolidacja, ale trzeba to omówić z doradcą finansowym.

9

Odp: Konsolidacja kredytów

w takiej sytuacji warto iść do dobrego doradcy kredytowego, zapytać o swoje możliwości finansowe i porównać z ofertami innych banków.

10

Odp: Konsolidacja kredytów

Konsolidacja kredytów nie brzmi najlepiej. Niby ma ułatwić i pomóc, ale sądzę, że prędzej byłaby większym kłopotem. Inna sprawa - po co w ogóle brać kilka kredytów, w dodatku w momencie, gdy jesteśmy już zadłużeni? To dla mnie zwykła głupota. Zanim coś pożyczę, to wolę najpierw spłacić jedno.

11

Odp: Konsolidacja kredytów

ja się na tym kompletnie nie znam dlatego trzymam się od kredytów z daleka.

12

Odp: Konsolidacja kredytów

Kredyty konsolidacyjne są na pewno opłacalne w sytuacji, gdy miesięcznie płaci ktoś kilka różnych rat i chciałby zamienić je wszystkie w jedną. Mam znajomych, którzy takie kredyty brali i w większości przypadków są całkiem zadowoleni i raczej trudno się temu dziwić. Ofert związanych z kredytami konsolidacyjnymi jest całkiem sporo, więc raczej każdy może wybrać coś dla siebie i zrzucić z siebie trochę ciężaru.

13

Odp: Konsolidacja kredytów

W przypadku konsolidacji kredytów ostatecznie zapłacimy trochę więcej pieniędzy, ale jak po opłaceniu wszystkich zobowiązań nie mamy pieniędzy na życie, to jest to jedyne wyjście z tarapatów finansowych. Oczywiście ofert na rynku finansowym jest dużo, więc wybór najkorzystniejszej opcji nie będzie łatwy. Warto zdecydować się na pomoc pośrednika kredytowego, taki człowiek zna się na rzeczy, bardzo dobrze orientuje się na rynku, może negocjować dla nas warunki umowy.

14

Odp: Konsolidacja kredytów

być może taka konsolidacja jest ratunkiem dla osób zadłużonych, ale to by trzeba skonsultować z dobrym doradcą finansowym.

15

Odp: Konsolidacja kredytów

Na twoim miejscu najpierw sięgnęłabym po poradę do doradcy zawodowego. Kiedyś rozmyślałam, by wziąć taki kredyt,korzystałam z tej strony, by dowiedzieć się, czy ten kredyt się opłaca. Zazwyczaj konsolidacja jest korzystna, gdyż wiele kredytów oraz chwilówek, zwłaszcza tych zaciąganych pod wpływem impulsu, ma niekorzystne oprocentowanie,w moim przypadku nie opłacało się. Kto wie, może dla ciebie akurat będzie to korzystna opcja.

16

Odp: Konsolidacja kredytów

to na pewno, ale ogólnie sama opcja może się okazać dla wielu wręcz zbawienna.

17

Odp: Konsolidacja kredytów

A może znajdziecie coś w sieci ? Propozycje wydają się być dość interesujące wink

18

Odp: Konsolidacja kredytów

Kredyt konsolidacyjny daje możliwość spłaty innych zobowiązań, ma nizsze raty i dłuższy czas spłaty. Taki kredyt ma bank Raiffeisen a dodatkowym plusem jest to że jego połowę można przeznaczyć na dowolny cel.

19

Odp: Konsolidacja kredytów

Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak zwiększenie zobowiązań kredytowych w zamian za wydłużenie spłaty. Przecież banki i kasy oszczędnościowe typu skok, czy firmy pożyczkowe to nie są instytucje dobroczynne, które przygarną biednego, skołowanego dłużnika, który przegiął z pożyczkami i kredytami gotówkowymi, żeby mu pomóc i rozłożyć zadłużenie, żeby się nie męczył ze spłacaniem wysokiej raty. Przecież oni muszą na tym zarobić, więc oczywistym jest, że kredyt konsolidacyjny to dalsze pożyczanie na spłatę innych pożyczek i kredytów, bo zwiększamy swoje zadłużenie.

Nie trzeba być ekonomistą do tego.

Niestety obecny ustrój w Polsce jest przyjazny dla zadłużających się, a szkodliwy dla oszczędzających.

Ostatnio edytowany przez Stefczyk (2021-06-21 13:26:26)

20

Odp: Konsolidacja kredytów

Problem w tym, że ludzie nie potrafią gospodarować pieniędzmi i stąd potem kłopoty z długami

21

Odp: Konsolidacja kredytów

Większość to chyba jednak potrzeba pieniędzy np. na leczenie i potem niemożność ich spłacenia....