1

Temat: Herbata owocowa dobrej jakości

Hej. Zauważałam ostatnio, że często jak są "herbaty" owocowe to nie maja w sobie w ogole herbaty i to dotyczy nawet takich drogich herbat. Macie coś dobrego?

2

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

Ja do czarnej herbaty dorzucam suszone owoce - i mam prawdziwą herbatkę owocową;)

3

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

Ciekawy pomysł smile Dzięki za inspirację smile Też sobie zrobię taką herbatkę, bo uwielbiam herbaty owocowe smile

4

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

Herbaty bez herbaty to właściwie napary owocowe, ziołowe. Tak jak Fladra radzi, trzeba czytać skład. Czasami herbata owocowa to liście krzewu herbacianego z dodatkiem owoców, a czasami po prostu aromatyzowane.

5

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

ja nie piję czranej herbaty, ale w zielonej zawsze jak masz napisane zielona np. ctrynowa, to ona wtedy musi miec w sobie herbate. Dobre mają ponad 90% i masz tylko trochę tego aromatuu

6

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

; dokładnie, czarne tez masz głównie cytrynowe, zielonej jest duzo smaków nawet ytch w torebkach. Nie musicie od razu kupować sypanej, żeby była dobra. Macie jakieś swoje typy)

7

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

ja zawsze czytam sklad herbaty, jak nie ma na opakowaniu to szukam w necie. chociaż czasem i tak się można przejechać. Kupiłam kiedyś jakąś ziołową herbatę i nic nie pisało o tym,że jest w niej anyż a czułam go wyraźnie hmm lepiej kupowac od sprawdzonych firm, od lat sa na rybku, więc nie będa ryzykowac i sprzedawać byle czego

8

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

to jest racja, też tak kiedyś mialam i od tamtej pory kupuję herbaty tylko od teekanne, bo nie mam czasu się zatsnawiac albo szukac, co tam producent dodal. nawet jak czasem wypuszczą jakąś limitowaną serię to się nie obawiam, ze będę piła jakieś paskudztwo

9

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

jak mi nie pasuje smak owocowej herbaty to sobie sama coś do niej wrzucam. Zimą pomarańcze i goździki, a latem do mrożonej wrzucam maliny i miętę smile

10

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

w dobre owocowe herbaty niestety trzeba zainwestować. wiadomo, że najlepsze sa mieszanki sypanych, ale da się tez znaleźć dobre herbaty w torebkach. Za opakowanie zapłacimy wtedy z 7-8zł, ale jak ne pijemy jej aż tyle, to chyba warto zapłacić troche wiecej, a przynajmniej czuć, co się pije.

11

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

najlepiej kupić w herbaciarni, na wagę, wtedy dokładnie widzi się, co się bierze, można powąchać, dopytać ekspedientki itp.

12

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

Dlatego w pierwszej kolejności należy czytać skład, bo obecnie jest tak duża dostępność produktów, że można trafić na wszystko smile ja zawsze sprawdzam jak wybieram jakiś nowy produkt. Jeśli chodzi o herbaty to mogę polecić te sprawdzone pod względem składu i przetestowane smakowo i plus za to dostępność smile

13

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

Po co kupować herbaty owocowe, jak można samemu ususzyć owoce?:) Ja tak robię i napary z nich są pyszne!

14

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

No ale z jakich owoców? Na rynku są bardzo wyszukane herbaty z różnymi dodatkami. Ok no można sobie kupić suszarkę, potem szukać tych owoców - kupować lub zbierać. Suszyć, siekać, tylko nie każdy ma czas na to i też chęci.

Ja piję z kolei herbaty czerwone i zielone z dodatkami owoców, a zimą  zieloną zastępuję białą.

15

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

Nowamkis, napiszesz coś więcej, czemu w zimie zamieniasz zieloną na białą? Zaciekawiło mnie to, a na pewno masz ku temu jakiś powód.

16

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

Czy Wy również zaparzacie sobie herbatę sypaną?

17

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

Szczerze mówiąc to rzadko, mam sypaną tylko zieloną, ale jakoś zawsze mi wygodniej sięgnąć po torebki niż sięgać i  odkręcać słoiczek...

18

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

Ja uwielbiam sypaną, liściastą, mieszanki ziół. Mam dzbanek z zaparzaczem, z takim siteczkiem. W torebkach też używam, ale dość często i tak patrzę w dzbanku, żeby popijać z filiżanki, a na taki dzbanek trzeba wrzucić 3-4 torebki, więc lepiej sypnąć. Przyznam, że nie stosuję się do zaleceń z opakowania, żeby parzyć 3-5 minut. W kubku może i tak, ale jak wrzucam do dzbanka, to ta herbata tam sobie w nim jest, aż wypiję wszystko, a więc dłuuugo.

19

Odp: Herbata owocowa dobrej jakości

Od kilku lat kupuję mieszanki herbat owocowych - zawsze jestem zadowolona. Jest wiele sklepów on-line, wystarczy poszukać i jakościowo też są bardzo dobre wink