1

Temat: Syropy, nalewki, napary zdrowotne

Robicie takie cuda w domu? Takie jak syrop z pędów sosny albo sok z brzozy, z aloesu, nalewki z mniszka lekarskiego albo susze z zebranych kwiatów lipy, z pokrzywy, z innych ziół?

Połamałam aloes przesadzając go do większej doniczki i zastanawiam się co zrobić z liśćmi.

Trafiłam na taki przepis:

[b]Sok z aloesu z miodem.[/b]
liście z całej rośliny, przemrażamy w lodówce. Potem całe liście kroimy i miksujemy lub wkładamy do sokowirówki. Sok miksowany przecieramy przez sito. Do soku dodajemy łyżkę miodu i mieszamy. Przelewamy do butelki z ciemnego szkła. Przechowujemy w lodówce. Sok z aloesu należy zażywać 2-3 razy dziennie po łyżeczce, sam lub rozmieszany z sokiem, np. cytrusowym.

Może macie jakiś lepszy sposób?

2

Odp: Syropy, nalewki, napary zdrowotne

W tym roku poznałam uzdrawiającą moc nalewek i planuję zrobić z owoców czarnego bzu bo jest dobra na przeziębienia a lepiej się leczyć w przyjemny sposób wink Z aloesu nic nigdy nie robiłam.

3

Odp: Syropy, nalewki, napary zdrowotne

Kurczę, a mi leży ten aloes w lodówce i dalej nie wiem, co robić big_smile 
Teraz wszyscy drą pędy sosny na syropy. Mam nadzieję, że pamiętają, aby nie zrywać wierzchołkowych sad

4

Odp: Syropy, nalewki, napary zdrowotne

Może są jakieś fora zielarskie i tam popytaj big_smile Pamiętam że moja babka robiła sok z pędów sosny ale w takie mikstury nie będę się bawić, wyżej wspominana nalewka mi wystarczy wink

5

Odp: Syropy, nalewki, napary zdrowotne

[quote=niechcemisie]Kurczę, a mi leży ten aloes w lodówce i dalej nie wiem, co robić big_smile 
Teraz wszyscy drą pędy sosny na syropy. Mam nadzieję, że pamiętają, aby nie zrywać wierzchołkowych sad[/quote]

A na kanapkę go i schrup na zielono, po co ma się zmarnować;) Zobaczymy co się stanie. Relacjonuj:)

6

Odp: Syropy, nalewki, napary zdrowotne

Kurczę.... straszliwie gorzkie to wyszło. Może to "przemrażanie" miało być dokonane nie w lodówce, a w zamrażalniku. Tak jak się mrozi tarninę i jarzębinę. Spróbuję zamrozić gotowe big_smile Najwyżej będę tego używać jako toniku do twarzy tongue

7

Odp: Syropy, nalewki, napary zdrowotne

Ja bym nie wpadła na to żeby zamrozić aloes;)

8

Odp: Syropy, nalewki, napary zdrowotne

liśćmi aloesu można się maziać po twarzy big_smile np po jakichś małych bliznach albo przebarwieniach, dobry jest też na oparzenia słoneczne.

9

Odp: Syropy, nalewki, napary zdrowotne

Dziewczyny robiłyście jakieś nalewki w tym roku? Ja zrobiłam z czarnych jagód, "robi się" nalewka z brzoskwiń i mam nadzieję że jeszcze czarny bez nie opadł z krzaków i nazbieram na kolejną nalewkę.

10

Odp: Syropy, nalewki, napary zdrowotne

Aloesem się miziam po twarzy, coś tam pomaga na cerę.

Nalewek nie robiłam, przyjdę wypić Twoje Joanna big_smile Ta brzoskwiniowa brzmi bosko smile

11

Odp: Syropy, nalewki, napary zdrowotne

I jest bardzo smaczna bo dodałam do niej palonego cukru smile Zapraszam wink

12

Odp: Syropy, nalewki, napary zdrowotne

O jejku... mam ochotę teraz na takiego porządnego shota z jakiejś nalewki smakowej i to wcale nie ze względów zdrowotnych big_smile Ta brzoskwiniowa chodzi mi po głowie tongue

Jak długo się robi domową nalewkę?

13

Odp: Syropy, nalewki, napary zdrowotne

Warto zrobić nalewkę z zielonych orzechów włoskich, jest bardzo zdrowa a teraz jest ostatni moment na to...

14

Odp: Syropy, nalewki, napary zdrowotne

Jaki jest najdziwniejszy smak nalewki, jaki piłyście?
Dla mnie to była rabarbarówka. Rabarbar zawsze kojarzył mi się z kompotem, z ciastem, ale z alkoholem? Smak mnie zaskoczył. Nalewka była przepyszna!