1

Temat: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Witam, prowadzę firmę, dopiero zaczynam, ale szybko chciałbym rozwinąć ją o dodatkowe sektory i wejść na rynek zagraniczny. Nie ukrywam że trochę się obawiam co poniektórych przedsięwzięć, ale postanowiłem zaryzykować i iść na całość. Macie jakieś pomysły i doświadczenia jak rozwinąć działalność?

2

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Zaczynając od kredytu od razu się cofasz w rozwoju firmy... Nie lepiej pozyskać fundusze unijne?

3

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Też tak uważam jak katina. Jest bardzo dużo różnych możliwości. Trzeba tylko sie rozejrzeć. Wszędzie sa jakieś lokalne grupy działania, urzędy marszałkowskie czy chociażby urzędy pracy, które też wspierają firmy w ich rozwoju.

4

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Kredyt na rozwój firmy to jest dobry pomysł. Nie każda firma ma możliwość otrzymania funduszy unijnych, a z kredytem jest o wiele łatwiej. Warto ruszyć do przodu. Wiem, że tu udzielają takich kredytów. Opinie o firme można poczytać na stronie. Dużym plusem jest minimum formalności i wstępna decyzja nawet w 5 minut.

5

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Myślę, że dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o rozwój firmy, jest dobór odpowiedniej siedziby. W końcu biuro jest wizytówką każdej firmy, to w nim spotykamy się czy to z kontrahentami czy klientami. Myślę, że jeśli nasze biuro jest położone w dobrej lokalizacji, reprezentacyjnej i dobrze skomunikowanej, to możemy liczyć na napływ klientów.

Ostatnio edytowany przez jubik (2017-05-10 11:55:07)

6

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Ja uważam, że warto każdy dzień zacząć od porządnej prasówki. Dla mnie nie ma dnia, żebym nie weszła na blogi i portale na których pojawiają się wartościowe i przydatne artykuły.

7

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Super smile Dzięki wielkie za świetne porady w tym temacie smile

8

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

A macie już coś, co zapewnia wygłuszanie pomieszczeń? Bo ja polecam budki telefoniczne

9

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Warto starać się o dotacje na rozwój firmy.

10

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Jakichkolwiek działań się podejmiesz, pamiętaj o wizerunku - nie zaniedbuj działań mających na celu utrzymanie jego pozytywnego poziomu. A jeśli zdarzą się negatywne komentarze - odpowiednio reaguj  . Wszystko to pozwoli ci się skupić na rozwoju firmy, na którym ci tak zależy.

11

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Dotacje, tak jak Ci tu radzą inni, to jest dobry pomysł smile

12

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Wprowadzaj do firmy innowacje, współpracuj z renomowanymi firmami. Potrzebujesz  instalacji lub usprawnienia obsługi opłatomatów - to będzie najlepszym rozwiązaniem. To instalacje przyszłości, wprowadzane w rozwijających się przedsiębiorstwach.

13

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

jakbyście mięli problemy z dotarciem do klientów polecam call center

14

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Kredyty bierze się lekką ręką a trudniej jest ze spłacaniem. Lepszym rozwiązaniem będzie limit kredytowy dla firm, który można uzyskać w banku i z niego finansować bieżącą działalność. Jest ważny przez rok z możliwością przedłużenia.

15

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

A może nauczyć się języka? To na pewno pomoże CI wyjść z firmą również za granicę.
Zerknij sobie na świetnie opracowany kurs języka angielskiego. Myślę, że naprawdę będziesz zadowolona z efektów no i z tego, że potrafisz mówić po angielsku bez problemów. To daje duże możliwości Twojej firmie.

16

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Warto szukać nowych rozwiązań, które pomogą w prowadzeniu firmy. Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym jak dużo dało mi w kwestii organizacji finansów korzystanie z programów, gdzie  jestem na bieżąco, jak trzeba to wysyłam powiadomienie do kontrahentów że zbliża się termin płatności.

17

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Stanowczo rozwój firmy zyskuje jak mamy rozwiązania, które ułatwiaja i pomagają wszystko płynnie kontrolować.

18

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

na pewno warto sięgnąć po wiedzę, oferta cenowa jest  elastyczna i atrakcyjna. Warto z niej skorzystać i podnieść swoje kwalifikacje

19

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Żeby jakakolwiek firma dobrze prosperowała należy dokonać inwestycji w reklamę, przyczyni się ona do wzrostu dochodów i sprawi, że marka będzie bardzo dobrze rozpoznawalna na rynku. Dla mnie priorytetową reklamą jest reklama wizualna. Pierwszą sprawą było wypromowanie własnego stoiska poprzez jego wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. A tak dokładnie to zajęła się tym profesjonalna firma. Moje zlecenie rzetelnie zostało wykonane, mój produkt zyskuje dzięki atrakcyjnemu stoisku.

20

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Na pewno trzeba dużo czasu poświęcić na reklamę.

21

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Uważam, że otwierając biznes trzeba zadbać o dobrą i trafioną reklamę! Promocja firmy to najlepszy krok, jestem o tym przekonany, ponieważ gdyby mój kolega nie namówił mnie na zainwestowanie w PR firmy to pewnie nie był bym teraz tak ,,wysoko" jak jestem wink Skorzystałem z pomocy agencji i szybko zauważyłem, że sprzedaż wzrasta, miałem coraz więcej zapytań, klientów itd.

22

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Trzeba też zadbać o odpowiednie zasięgi na Fb, może płatna reklama?

23

Odp: Rozwój firmy, współpraca z zagranicą

Warto nawiązać współpracę z firmą PR w danym kraju.