1

Temat: Łzawiące oczy - co robić?

Witam, od wiosny mam problem z łzawieniem oczu  i na zewnątrz i w pomieszczeniach, w czasie różnej pogody i nie wiem skąd się to wzięło. Nigdy wcześniej nie miałam tego, ani żadnej alergii. Jaka może być przyczyna?

2

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Do okulisty, bo właśnie istnieje duże prawdopodobieństwo że masz alergię ?
Są dodatkowo zaczerwienione i pieką ?

Możesz też spróbować sztucznych łez, ale polecała bym okulistę.
Moja zawsze polecała Keratostill lub Lacrimal

3

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Dokładnie , możliwe że pojawiła się u Ciebie jakaś alergia.

4

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Może to coś ze spojówkami, jakieś zapalenie czy podrażnienie? Są często zaczerwienione?

5

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Zdecydowanie, wizyta u okulisty powinna pomóc

6

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Na początek można spróbować krople z apteki albo okłady z rumianku, czasem proste metody też pomagają

7

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

może zanieczyszczenia się do nich dostają i stąd to łzawienie?

8

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Hmm... w różnych okolicznościach? W różnych miejscach, warunkach pogodowych?
Jeśli to miałaby być alergia to bardziej na kosmetyk, może zaczęłaś wiosną stosować jakiś nowy i korzystasz z niego nadal albo kupiłaś  taki, który był przechowywany w nieodpowiednich warunkach zanim trafił do Ciebie.
To może być też podrażnienie wywołane wodą, którą się myjesz, dodają do niej przecież różnych cudactw, chociaż... raczej nie robią tego miesiącami, to kwestia dni, maksymalnie paru tygodni, chyba że z rurociągami coś nie teges. Ogólnie jakość wody nie jest zadowalająca.
Poza tym zmęczenie? Nie mam na myśli takiego jednorazowego tylko przedłużający się nieregularny tryb życia.
A może za dużo komputera i nabawiłaś się zespołu suchego oka? Jak ja tongue Nie stosuję kropli, choć zalecił mi to lekarz, ale staram się często odrywać wzrok od monitora.
Spróbuj przeanalizować wszystko.

Coś się stało tej wiosny o.O

9

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Jeżeli na wiosnę to duże prawdopodobieństwo, że to alergia. Możesz też spróbować kropli nawilżających. Bo paradoksalnie może chodzi o to, że Twoja gałka oczna za szybko się wysusza i łzawienie ma to kompensować.

10

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

U [url=http://klubseniora.pl/] ludzi starszych [/url] można często zaobserwować łzawiące oczy. Występuje to ze względu na wiek. Ale ja mimo, że jestem młoda,też czasami mam łzawiące oczy. Wynika to z różnych rzeczy z uczuleń, o których możemy nie wiedzieć, z kurzu, suchości oka czy z innych przyczyn.

11

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

To na pewno alergia.

12

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Nadwrażliwość na światło, słońce też może tak się objawić

13

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Koleżanka miała łzawiące oczy okazało sie że ma zapalenie spojówek może być skutkiem zespołu suchego oka. Ta dolegliwość związana jest również z niedostatecznym wydzielaniem albo niewłaściwym składem łez. Podrażnienie oraz uczucie „piasku” pod powiekami to typowe objawy tej choroby.Dolegliwości nasilają się w nocy, w czasie długotrwałej pracy przy komputerze. Wywołuje je także suche powietrze oraz wiatr

Ostatnio edytowany przez Danutka26 (2015-03-17 11:43:50)

14

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

A może to stan depresyjny..?

15

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Najlepiej wybrać się do specjalisty, najlepszy okulista tylko w TARNOWIE - [url]http://www.oftaldent.pl/[/url]

16

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Na 100% masz alergię. Łykaj Claritine, unikaj spacerów po łąkach, myj często twarz i zwróć się do alergologa po poradę dotyczącą terapii odczulania. [url=https://slodkiesny.pl/jaka-posciel-dla-alergika-news]Poczytaj też tutaj o zakupie odpowiedniej dla siebie pościeli[/url], bo alergia na pyłki może przerodzić się w inną, np na kurz i roztocza, a więc lepiej dmuchać na zimne.

Ostatnio edytowany przez Walerina (2017-04-27 12:45:39)

17

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Ja też mam z tym problem od początku marca, kiedy zaczęło robić się ciepło, wczoraj miałam już takie objawy, że jestem niemal pewna, iż po tylu latach życia mogłam nabawić się alergii na jakieś pyłki roślin (które teraz pylą). Mam już alergię pokarmową i podrażnienia skóry na całym ciele w różnych miejscach, ale z tym nie miałam do czynienia, dlatego wczoraj mnie złe samopoczucie całkowicie dobiło, bo to znaczy, że teraz będę się męczyć w ciepłe miesiące. Tyle dobrego, że nie kicham, ale mam większość innych objawów. Chyba w końcu pójdę do apteki po jakiś lek, bo na razie nie mam czasu na wizytę u alergologa, którego musiałabym najpierw wyszukać w okolicy.

18

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Może po prostu wystarczy się wysypiać? Swego czasu miałam podobne dolegliwości i po prostu zaczęłam chodzić spać przed północą i wszystko wróciło do normy smile

19

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Łzawiące i piekące oczy to jak najbardziej może być objaw alergii, zwłaszcza jeśli objawy te pojawiły się na wiosnę. Zwykle występuje też katar. Wiem, że na alergiczny nieżyt nosa polecany jest taki suplement [url]http://medarfa.pl/5-alnosin.html[/url] . Zresztą zmniejsza nie tylko katar, ale też właśnie łzawienie i podrażenienie oczu. Na stronie są wyniki badania, które potwierdza takie działanie.

20

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Nie masz alergii, ale możesz się jej nabawić w dorosłym życiu, więc lepiej to sprawdzić. No i to zależy też od tego, czy pracujesz przed komputerem dużo itp. Oczy mogą być po prostu podrażnione. Warto wtedy zadbać o higienę pracy (odpowiednią odległość od monitora itp.). Mi akurat to nie pomagało, ani patrzenie w dal po kilkunastu minutach pracy w ramach rozlużnienia itp. (po kilkanaście godzin przed komputerem....) i zaczęłam zażywać suplement lutezan, pomogło mi, bo oczy już nie pieką. Myślę, że jak wybierzesz się do okulisty, to sam określi czy to podrażnienie, alergia czy cos innego.

21

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Czasem za długo patrząc w komputer można mieć taki problem, po prostu trzeba ograniczać kontakt z ekranami...

22

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

miałam to samo tylko że na jesień, okulistka nic nie pomogła bo po badaniu powiedziała że oczy mam zdrowe, do alergologa nikt mnie nie pokierował... ciekawa jestem jak będzie tej jesieni

23

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Ja w takiej sytuacji szybko mrugam i przechodzi

24

Odp: Łzawiące oczy - co robić?

Okłady z rumianku polecam.