1

Temat: Przetłuszczające się włosy

Co ma wpływ na przetłuszczające się włosy? Moje muszę myć codziennie a jeśli częściej dotykam włosów to nawet dobrze byłoby dwa razy dziennie. Stosuję szampony do włosów cienkich i przetłuszczających się, ale dużych efektów nie widzę. Stosujecie coś specjalnego w takich przypadkach?

2

Odp: Przetłuszczające się włosy

No właśnie, za często myjesz i włosy śpieszą się z odbudową warstwy ochronnej, która jest tłuszczem... Przetrzymaj je z tydzień bez mycia, a zobaczysz jak później będą wytrzymywać 3-4 dni bez przetłuszczania się

3

Odp: Przetłuszczające się włosy

Moim zdaniem włosy trzeba myć codziennie. Szalenie mi się przetłuszczały, gdy miałam nierównowagę hormonalną (nadprodukcja prolaktyny). Bardzo pomogła mi odżywka łopianowa w sprayu (Farmona). Teraz stosuję też pokrzywową (Barwa). Takie płynne, ziołowe odżywki z rozpylaczami nie obciążają włosów.

4

Odp: Przetłuszczające się włosy

ja przekonałam się do naturalnych szamponów z pokrzywy. co prawda po pierwszych myciach trudno było mi rozczesać włosy, ale już się przyzwyczaiły oraz nie przetłuszczają się

5

Odp: Przetłuszczające się włosy

No ja też naturalne sposoby jak najbardziej. Ostatnio przeczytałam, że glinki bardzo fajnie działają smile

6

Odp: Przetłuszczające się włosy

ja swoje włosy odzwyczaiłam od codziennego mycia łagodnymi szamponami (suche szampony tez mi w tym pomogły). teraz nie wyobrażam sobie myć mojej czupryny każdego dnia

7

Odp: Przetłuszczające się włosy

Mam właśnie ten problem mimo że myję co 3-4 dni... Słyszałam że stres też w tym ma udział, a ostatnio zbyt spokojna nie jestem...

8

Odp: Przetłuszczające się włosy

Trzeba włosy przyzwyczaić do rzadszego mycia.