1

Temat: Kredyt czy leasing?

Chodzi oczywiście o zakup samochodu, pod działalność. I teraz co lepsze? Bo argumenty widzę różne.
Na pewno przy kredycie problemem będzie zdolność, w sumie jedyna oferta przy której kalkulacja wykazała mi zdolność  ale z drugiej strony tak mi się wydaje, że wyjdzie to wtedy taniej. Czy do leasingu te wymagania są mniejsze? Szczególnie odnośnie stażu działalności?

2

Odp: Kredyt czy leasing?

Lepiej mieć samochód na własność, ale na działalność można wziąć w leasing.

3

Odp: Kredyt czy leasing?

Jeśli masz firmę to weź leasing. Jeśli jednak chcesz kupić samochód dla siebie to lepiej wziąć kredyt. Mi ostatnio spodobały się samochody  z komisu też rozważam wzięcie kredytu. Jak sprzedam mojego Opla to będę musiała trochę dołożyć do nowego autka ale myslę, że dam radę smile Leasing mnie nie interesuje. Przeglądałam kiedyś warunki umowy i odpuściłam.

4

Odp: Kredyt czy leasing?

Leasing jest tylko dla firm. Tak mi się przynajmniej zdaje. Można wziąć na niego np. komputery do firmy oraz wiele innego rodzaju sprzętu. Ale osoba prywatna może co najwyżej kupić na raty

5

Odp: Kredyt czy leasing?

Wiesz co fajna i ciekawa strona z artykułami dla przedsiębiorców jest, znajdziesz tu różnego rodzaju porady ubezpieczeniowe, kadrowe czy prawne więc myślę, że warto czasami wejść

6

Odp: Kredyt czy leasing?

Nie każdemu leasing się opłaci. Ja znalazłam dla siebie. Wahałam się między dwiema ofertami, ale w końcu udało mi się wybrać taką, na którą przede wszystkim mnie stać.

7

Odp: Kredyt czy leasing?

Jak coś to ja postawiłabym na kredyt. Ta oferta banku wydaje się bardzo korzystna. Miałam u nich kredyt i wiem, że mają konkurencyjne oferty i są sprawdzonym bankiem więc fajnie wybrałes. Z leasingiem na firmę to też różnie bywa. A jeśli działalność gospodarcza jest jednoosobowa to jako własciciel możesz kupić na siebie samochód i normlanie go rozliczać jako Twoją własność.

8

Odp: Kredyt czy leasing?

Razem z mężem planujemy kupić taki samochód i zastanawiam się, czy wziąć na niego kredyt, czy może wziąć go w leasingu. Nie jest to tanie auto, ale chcemy kupić nowe, bo mamy dość ciągłych napraw swoich samochodów, które mają ponad 10 lat. Każdego roku dokładamy do nich około 4-5tyś i w zasadzie przez kilka lat, w których je posiadamy zapłaciliśmy za te naprawy kilkadziesiąt tysięcy złotych, a nasze samochody nie są nawet tyle warte. Jak myślicie lepiej wziąć go w leasing, czy na kredyt?

9

Odp: Kredyt czy leasing?

Według mnie lepszy jest jednak kredyt. Jeżeli nie wiesz na jaki się zdecydować to duzo osób poleca, przez infolinie też udzielają i to mi się bardzo podoba bo zawsze można wypytać o wszystko smile

10

Odp: Kredyt czy leasing?

W takich sprawach najlepiej udać się do specjalisty, np doradcy finansowego, ja w Krakowie znam - nie raz pomógł mi w tych skomplikowanych druczkach i umowach.

11

Odp: Kredyt czy leasing?

Jak dla mnie znacznie lepiej wziąć auto w leasing. Znajomy wybrał taką opcję w przypadku Volvo i zaproponowano mu bardzo dobre warunki. Wszystkie formalności załatwił w jednym salonie, co pozwoliło mu zaoszczędzić sporo cennego czasu.

12

Odp: Kredyt czy leasing?

To jest bardzo proste do rozstrzygnięcia - jak firma ma mniej kosztów niż przychodów i leasing operacyjny, który cały można wrzucać w koszty, da nam realną korzyść podatkową, to zdecydowanie bardziej opłacalny jest leaisgn - gdzie dostajemy fakturę do zapłaty i tyle.

13

Odp: Kredyt czy leasing?

dokładnie tak jak piszecie najpierw trzeba rozejrzeć sie po ofertach  i porównać.

14

Odp: Kredyt czy leasing?

Leasing jest chyba bardziej opłacalny dla firm, aniżeli dla prywatnych właścicieli. Tak przynajmniej słyszałam.

15

Odp: Kredyt czy leasing?

Leasing to dobre rozwiązanie dla firm. Nie osłabia naszej zdolności kredytowej i nie musimy wykładać własnych środków finansowych. Niby wszędzie się głosi, że kredyt jest przyznawany w 15 minut, ale zazwyczaj to oznacza 15 minut od pozytywnej decyzji kredytowej do wręczenia pieniędzy. Na samą decyzję czeka się zaś zazwyczaj kilka dni.jest o tyle prościej, że można otrzymać decyzję, pozytywną lub negatywną, na miejscu w oddziale.

Ostatnio edytowany przez jubik (2017-04-18 12:31:40)

16

Odp: Kredyt czy leasing?

Ma je w ofercie obecnie praktycznie każdy bank także wydaje mi się, że warto sobie przejrzeć poszczególne oferty za pośrednictwem porównywarek albo rankingów, inaczej może być ciężko przejrzeć wszystkie oferty z osobna, co wymaga sporej ilości czasu.

17

Odp: Kredyt czy leasing?

Wszystko zależy od tego czego oczekujemy, ale jeżeli posiadamy firmę to wydaje mi się, ze lepszym rozwiązaniem będzie leasign. Znajoma wzięła tam niewielką pożyczkę na remont ale wspominała że mają bardzo bogatą ofertę. Sprawdziłam ich stronę www i jak się okazuje - mają zarówno kredyt samochodowy jak i leasign. Sprawdźcie go smile

18

Odp: Kredyt czy leasing?

Dla firm b. opłacalny jest leasing.

19

Odp: Kredyt czy leasing?

Kredyty są coraz droższe, tak że ja obecnie bym wzięła leasing.