1

Temat: karmienie mlekiem modyfikowanym

Chcę (muszę) zacząć karmić dziecko mlekiem modyfikowanym. Czytałam ostatnio recenzję i skłaniam się ku temu, czy macie jakies doświadczenia z tym mlekiem?

2

Odp: karmienie mlekiem modyfikowanym

Dla mnie wszelkie inne pożywienie dla malucha niż mleko mamy jest nieporozumieniem...

3

Odp: karmienie mlekiem modyfikowanym

Ja podeszłam do tematu na luzie. Karmiłam piersią przez pierwsze dwa miesiące, później nie mogłam i przeszłam na mm. Nie widzę w tym nic złego i nie potępiam matek które nie chca karmic piersią. Każda ma wybór.

4

Odp: karmienie mlekiem modyfikowanym

Trzeba brać pod uwagę fakt, że nie zawsze można karmić dziecko piersią. Są różne życiowe sytuacje, które mogą to uniemożliwić. Chociażby przyjmowanie leków albo brak pokarmu. Jeśli nie można karmić piersią, trzeba się zastanowić, jakie mleko poczatkowe wybrać dla maleństwa. Znam wiele dzieci wychowanych na mleku modyfikowanym i nie są one ani mniej szczęśliwe, ani mniej zdrowe niż te karmione piersią, ani w ogóle niczym się od siebie nie różnią.

5

Odp: karmienie mlekiem modyfikowanym

Jeśli chodzi o najlepsze mleko modyfikowane to osobiście polecam Holle, ekologiczne mleko z Niemiec, tylko dość trudno dostępne, ale koleżanka mi poleciła i naprawdę nie było żadnych problemów z alergią, wysypkami, nic a nic.

6

Odp: karmienie mlekiem modyfikowanym

Ja również karmie dziecko mlekiem modyfikowanym firmy Humana:) Jest to mleko początkowe zalecane dla niemowląt ma wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Moje znajome też karmiły swoje dzieci tym mlekiem i również mi poleciły dlatego jestem pewna opinii ich i wiem co dziecku podaje.Mleko ma odpowiednie ilości i proporcje składników mineralnych i witamin które mają duży wpływ na rozwój dzieci.

7

Odp: karmienie mlekiem modyfikowanym

Mi się niestety nie udało za długo karmić piersią (do ok 4 m-ca) a poźniej musieliśmy przejść na mleko modyfikowane. Mały pije Hipp bio combiotic i rośnie jak na drożdżach. Nie było problemów z brzuszkiem, mleko młodemu zasmakowało, wiec polecam. Wcześniej jeszcze próbowaliśmy Enfamilu, ale źle sie rozpuszczało i jakos nie podeszło mojemu dziecku

8

Odp: karmienie mlekiem modyfikowanym

Ciężko jest dobrać idealne mleko modyfikowane dla dziecka. Niestety się o tym przekonałam bo moje dziecko miało częste alergie.. I tak już karmię innyym mlekiem 4 miesiąc i mały prawidłowo się rozwija wink

9

Odp: karmienie mlekiem modyfikowanym

Sama nazwa "modyfikowane" jest dla mnie co najmniej podejrzana. Ja nie podawałabym takiego sztucznego świństwa dziecku!

10

Odp: karmienie mlekiem modyfikowanym

Niestety nie każda kobieta jest w stanie karmić piersią. Ja nie posiadałam dobrej jakości pokarmu, który mógłby dostarczyć mojemu dziecku niezbędnych składników odżywczych. Musiałam zdecydować się na zakup mleka modyfikowanego. Znalazłam bardzo pomocny artykuł https://mamotoja.pl/jakie-mleko-do-butelki,karmienie-butelka-artykul,5444,r1p1.html, który zwrócił moją uwagę na to, czym kierować się podczas oglądania produktów różnych firm. Dzięki niemu dowiedziałam się, jakie składniki mleka zastępczego najlepiej wpływają na rozwój maluszka.

11

Odp: karmienie mlekiem modyfikowanym

Oj nie zawsze jest tak, że kobieta może karmić. Sytuacji jest multum. Ja starszaki karmiłam bez problemu. Najmłodsza niestety nie przybierała na wadze mimo, że była non stop podłączona do cyca. Miałam wybór albo szpital albo zacząć dokarmiać mlekiem modyfikowanym. Chwilę szukałam mleka odpowiedniego dla małej. Teraz mój mały mlekopijca ma się świetnie.

12

Odp: karmienie mlekiem modyfikowanym

Poczytajcie sobie sprawdzone informacje o mleku to szybko odstawicie je z diety dzieci...

13

Odp: karmienie mlekiem modyfikowanym

Czopki są okropne, kto to wymyślił?