1

Temat: Co gdy nie chcę ślubu?

Czy każdy musi brac ślub by być szczęśliwym? A co jeśli chcę być sama czy musze być potępiana przez społeczeństwo? Co myślicie o otwartych związkach?

2

Odp: Co gdy nie chcę ślubu?

Myślę, że każdy żyje tak jak chce i nie powinien przejmować się opinią społeczeństwa. W końcu to nie oni żyją Twoim życiem by mówić Ci co jest dla Ciebie dobre, a co nie. Ja jestem typem człowieka, który nie potrafi być sam jednak  szanuję osoby które chcą żyć inaczej.

3

Odp: Co gdy nie chcę ślubu?

dokładnie, jeśli czujesz że tego chcesz to weź jeśli nie, przymusu też nie ma.

4

Odp: Co gdy nie chcę ślubu?

Ja też nie mam zamiaru brać ślubu z swoim chłopakiem, jesteśmy szczęśliwi razem, ale ślubu nie chcemy, dzieci też póki co. Z strony rodziny itp są podteksty kiedy ślub itp ale to durny stereotyp że trzeba się chajtać uwaga teraz magiczne słowo " bo wypada" bo trzeba itp bla bla bla nic nie trzeba. Durne prawo kościelne

5

Odp: Co gdy nie chcę ślubu?

To zdecyduj się czy stereotyp czy "durne prawo kościelne". A nie bierzesz pod uwagę, że dla niektórych to naprawdę jest uświęcony sakrament? Nie, najlepiej od razu obrażać.

6

Odp: Co gdy nie chcę ślubu?

Już dawno bym oszalała gdybym się przejmowała opinią innych wink żyj po swojemu i rób co chcesz smile

7

Odp: Co gdy nie chcę ślubu?

Oczywiście, że nie trzeba brać ślubu. To powinna być nasza świadoma decyzja, która powinna należeć tylko do Ciebie i Twojego partnera. W końcu mamy XXI w. 
Nie wszyscy też mogą wziąć np. ślub konkordatowy (z różnych powodów). Nie oznacza to jednak, że nie można zorganizować pięknej i wzruszającej uroczystości. Poczytajcie o ślubach humanistycznych - to fantastyczna alternatywa dla tradycyjnych ceremonii.

Ostatnio edytowany przez Celina88 (2017-03-23 23:55:53)

8

Odp: Co gdy nie chcę ślubu?

Chocby nawet ktoś chciał robić tak jak oczekują inni to nie da rady, bo zawsze sie znajdzie ktoś niezadowolony i wszystkim nie dogodzisz, wiec nie ma sie co przejmować i życ po swojemu wink

9

Odp: Co gdy nie chcę ślubu?

Warto porozmawiać szczerze z drugą połówką, kompromisy są nieodzownym elementem każdej relacji. Ważne żeby do niczego się nie zmuszać.

10

Odp: Co gdy nie chcę ślubu?

Ja uważam, że nie normalny jest ten kto sie do czegoś zmusza

11

Odp: Co gdy nie chcę ślubu?

Czasami sytuacja zmusza do ślubu, np. jak chcemy wziąć kredyt.

12

Odp: Co gdy nie chcę ślubu?

Moja koleżanka z tego powodu rozstała się z chłopakiem, on w ogóle nie widział sensu brać ślub - z nią czy z kimkolwiek innym... Takie miał poglądy.