1

Temat: Stres a zdrowie

Stres wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie, może być przyczyną chorób oraz innych przykrych dolegliwości. Przykładowo, stres może spowodować powstanie nerwicy i silnych skurczy brzucha. Może odbić się negatywnie na naszym życiu erotycznym - stresując się nie jesteśmy w stanie dobrze zaspokoić partnera. Wreszcie przez stres wpadamy w szkodliwe dla zdrowia nałogi. Dlatego tak ważne jest, byśmy umieli sobie z nim radzić. Myślę, że materiały na tej stronie internetowej choć trochę  pomogą wam w batalii ze stresem:

2

Odp: Stres a zdrowie

Oczywiście, stres to chyba najważniejszy powód chorób cywilizacyjnych, zwłaszcza zawałów i depresji...

3

Odp: Stres a zdrowie

Ale bez stresu nie uda się żyć w dzisiejszym świecie...

4

Odp: Stres a zdrowie

Masz rację, ale można go ograniczyć, np. planując swoje działania, a nie zostawiając wszystko na ostatnią chwilę..

5

Odp: Stres a zdrowie

Zgadzam się z tym, stres jest naszym ogromnym wrogiem, szczególnie jeżeli mamy go w pracy. Na szczęscie moja praca nie jest stresująca. Ostatnio przeczytałem, że warto pic herbatki  i stosować nasiona, redukuje stres i lepiej się poczujemy smile

6

Odp: Stres a zdrowie

Często stres może być przyczyną różnych chorób. A najgorsze w tym wszystkim jest chodzenie po lekarzach i czekanie w kolejkach. Postanowiłam że z tym koniec i wykupiłam naszej całej rodzinie ubezpieczenie zdrowotne  więc od przyszłego roku zaoszczędzimy wszystcy sporo czasu i myslę ze zyskamy znacznie lepszą opiekę

7

Odp: Stres a zdrowie

Stres towarzyszy nam na co dzień. Nie da całkowicie wyeliminować z naszego życia. Tempo, w jakim większość nas żyje, uniemożliwia bezstresowe życie. Warto wspomagać się dodatkowymi środkami Dzięki temu uda nam się kontrolować stres i żyć pełnią życia.

8

Odp: Stres a zdrowie

Stres to jeden z czynników zwiększających ryzyko chorób serca. Nie zawsze da się go uniknąć, ale warto próbować go jakoś zmniejszać. Dla serca ważne są też odpowiednie tłuszcze, czyli unikanie nasyconych, a spożywanie produktów z nienasyconymi tłuszczami

9

Odp: Stres a zdrowie

Stres niestety ma wiele negatywnych skutków na nasze zdrowie. Nie tylko chodzi o psychikę.

10

Odp: Stres a zdrowie

Tak, masz racje, ale nadal bardzo mało osób zdaje sobie z tego sprawę. Wszyscy jako skutek stresu kojarzą wypadanie włosów, siwy kolor włosów i problemy skórne a mało kto z nas wie, że może doprowadzić chociażby do nerwicy serca, która swoimi objawami przypomina arytmie serca, a niektórzy mylą je nawet z zawałem serca. Objawy są podobne, ale te dwie choroby leczy się zupełnie inaczej, bo arytmię leczymy farmakologicznie a nerwicę serca podczas psychoterapii. Tutaj  macie bardzo fajny artykuł o tym jak odróżnić nerwicę serca od arytmii i zawału serca. Polecam przeczytać jeśli macie problemy.

11

Odp: Stres a zdrowie

ciekawa lektura

12

Odp: Stres a zdrowie

Ja stres rozładowuje poprzez wkręcanie śrubek, cięcie drewna i remontowanie.

13

Odp: Stres a zdrowie

najgorsze kiedy zwykły stres przemienia się w lęki, wtedy ciężko z tego wyjść wiem bo sama to przechodzę, zwykła rozmowa sprawia mi trudność i nie panuję nad tym, najgorsze, ze społeczeństwo jeszcze pogarsza sytuacje wyśmiewając się z takich osób jak ja co wcale nie zachęca do uczestniczenia w życiu społecznym, ciężko jest znaleźć życzliwe osoby

14

Odp: Stres a zdrowie

Bo z stresem trzeba walczyć od razu.Nie czekać.

15

Odp: Stres a zdrowie

Bardzo chciałabym wiedzieć jak odreagowywać stresujące sytuacje. Jest ich sporo, bo mam teraz trochę dużych problemów i niestety ściąga mnie w niewłaściwą stronę, czyli zajadanie stresu lub robienie zakupów (kosmetyki, ciuchy). Przestałam sobie z tym radzić.

16

Odp: Stres a zdrowie

Tak, też bym chciała poznać jakiś skuteczne sposoby na stres, bo czasem jego nadmiar mnie przygniata do ziemi i nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. To tak, jakbym stała obok siebie, do mojego umysłu rzeczy docierają w spowolnionym tempie, mam wrażenie, że jest w trybie paniki i nie potrafię wtedy myśleć, serce chce mi rozsadzić klatkę piersiową, a do tego uczucia gorąca, koszmar jakiś. U mnie sprawdzają się całkiem 2 sposoby - pierwszy to kolorowanki albo rysowanie, jak stres nie jest jeszcze taki duży, a drugi to sport, po prostu czasem daję sobie prawdziwy wycisk, żeby odreagować. A że jestem takim typem człowieka, który wszystko dusi w sobie, trochę się tej energii negatywnej kumuluje.

17

Odp: Stres a zdrowie

Stres trzeba redukować i szukać odprężenia. Najlepiej mieć hobby i uprawiać sporty. Nie można się zadręczać myślami i stresującymi sytuacjami. Można też od czasu do czasu wybrać się  i zaznać całkowitego odprężenia. Człowiek po takiej sesji jest całkiem zresetowany.

18

Odp: Stres a zdrowie

W momentach infekcji, warto sięgnąć po coś leczącego jak  jest to roztwór do jamy ustnej na wszelkie infekcje i zapalenia, leczy również gardło, warto mieć w swojej apteczce taki środek.

19

Odp: Stres a zdrowie

W dzisiejszych czasach stres nieunikniony. Ubieram dres i biegam aż się zmęczę. Bardzo mi pomaga rozładować napięcie.

20

Odp: Stres a zdrowie

Niestety masz rację drapka, stres jest nieunikniony, w sumie radzę sobie z nim tak jak Ty, staram się rozładowywać napięcie i dodatkowo wspomagał mój układ nerwowy i serce biovitalem, to takie witaminki w płynie, bardzo przyjemne w smaku smile

21

Odp: Stres a zdrowie

W dzisiejszych czasach stres nieunikniony. Ubieram dres i biegam aż się zmęczę. Bardzo mi pomaga rozładować napięcie


Też biegam, ale czasem i na to siły nie mam. Wtedy sięgam po i różne ziółka na uspokojenie, np. melisę. Taka kilkunastominutowa sesyjka naprawdę potrafi mnie rozluźnić smile

22

Odp: Stres a zdrowie

Stres nie zawsze jest szkodliwy - pomaga nam działać bardziej efektywnie. Warto brać suplementy diety, które pomogą nam w walce ze stresem, ja np. sięgam czasem po tabletki z ekstraktem z korzenia witanii ospałej. Jako osoba z ciągłymi niedoborami magnezu sądzę też, że odpowiedni poziom magnezu również przyczynia się to tego jak sobie nasz organizm radzi ze stresem.

23

Odp: Stres a zdrowie

Słyszałam opinie, że dobry wpływ na stres ma zażywanie magnezu, który szybko tracimy. Czytałam na jego temat ulotkę ze strony  . Dowiedziałam się kilku interesujących informacji, które bardzo mi się przydały.

24

Odp: Stres a zdrowie

Tak jak ktoś pisze wyżej ze stresem nie ma żartów sama to przeżyłam, gdyby nie pomoc rodziny i psychologa to nie wiem czy bym teraz pisała ten post naprawdę ciężko było. Na początku nie zdajemy sobie sprawy a jest później coraz gorzej. Czytałam ostatnio  artykuł na temat stresu i same przerażające rzeczy można się dowiedzieć.

25

Odp: Stres a zdrowie

Najlepiej się nie stresować, ale jak wiadomo - nie jest to możliwe. Czasem same poszukiwania bywają stresujące tak więc dobrze jest wiedzieć jak się do nich przygotować. Nieco więcej można poczytać na  mi bardzo pomógł ich artykuł