1

Temat: Badania kontrolne

Dziewczyny, jak często robicie sobie jakieś ważniejsze badania? Nie chodzi mi o podstawowe badania krwi, ale czy na przykład badacie poziom cukru, cholesterol, oznaczacie poziom hormonów, ewentualnie coś innego jeszcze? Przyznam szczerze, że już 5 lat nie robiłam żadnych badań, może warto by było wybrać się wreszcie, bo jednak profilaktyka to podstawa. Co myślicie o robieniu jakichś szerszych badań raz na jakiś czas?

2

Odp: Badania kontrolne

Ja dwa razy w roku robię takie badania.

3

Odp: Badania kontrolne

Szczerze? Zaniedbuję to sad Może przy okazji jakichś imprez prozdrowotnych, kiedy można sobie w namiocie medycznym zmierzyć poziom cukru i ciśnienie, to korzystam, a tak poza tym badam się tylko wtedy, kiedy otrzymuję skierowanie od lekarza. Od jakiegoś czasu dostaję ich kilka rocznie.

4

Odp: Badania kontrolne

Badania kontrolne są konieczne. Tym bardziej, że wiele zaburzonych parametrów jak np. wysoki poziom cholesterolu, "odkrywamy" gdy wymagają one już poważnej interwencji. Dlatego dobrze jest się badać i inwestować w zdrową dietę. Zdrowa dieta to połowa sukcesu.

5

Odp: Badania kontrolne

Ja kilka lat temu miałam robione takie badania. A co najlesze gdy poszłam do lekarza o skierowanie na badania kontrolne krwi moczu itp, to lekarz łagodnie chcial mnie odciagnac od tego pomyslu i finalnie nie dal mi zadnego skierowania ;/

6

Odp: Badania kontrolne

ja bardzo rzadko robię badania. Ostatnio musiałam zrobić usg piersi i wszystko przebiegło szybko i sprawnie big_smile

7

Odp: Badania kontrolne

Badania podstawowe raz na rok, jeśli coś się dzieje niepokojącego to wtedy lekarz kieruje mnie na inne badania. Korzystam z POZ w przychodni KEN w Warszawie, lekarz jeśli tylko widzi potrzebę od razu dostaję skierowanie, nie ma z tym żadnego problemu. Czuję, że jestem pod dobrą opieką, usg też miałam już nie raz robione.

8

Odp: Badania kontrolne

Ja też tego pilnuję, bo to najprostsza droga do wykrycia wielu problemów ze zdrowiem...

9

Odp: Badania kontrolne

Ja ostatnio byłam na badaniach krwi a teraz mam w planach wizytę u laryngologa. Trafiłam ostatnio na artykuł  i chce zaprowadzić dzieci na badanie słuchu i sprawdzenie migdałków. Starsza córka ma przerośnięty migdał i chcę wiedzieć czy to coś powaznego czy nie.

10

Odp: Badania kontrolne

Hej. Ja od zawsze unikałam lekarzy jak ognia, ale kiedy w ostatnim roku znacznie podupadłam na zdrowiu postanowiłam przebadać się od stóp do głów. Badania krwi, moczu. Niestety te pierwsze wykazały anemię a do tego podwyższony cholesterol. Jestem obciążona genetycznie choroba miażdżycy i dlatego w najbliższym czasie wybieram się na badania dopplerowskie . Moja znajoma była i bardzo poleca, więc skorzystam.

11

Odp: Badania kontrolne

Ja też w ubiegłym roku miałam problemy ze zdrowiem i dopiero wtedy zdałam sobie sprawę z tego jak dawno się nie badałam. Nawet u zwykłego lekarza nie byłam. Aż nie mogłam się nadziwić jak bardzo się teraz w służbie zdrowia pozmieniało, co prawda zmieniłam przychodnie  ale tam też lekarze przyjmują normalnie na NFZ a kolejki znacznie mniejsze niż w mojej osiedlowej przychodni, no i sprzęt mają znacznie nowszy, a lekarze mają czas dla pacjenta.

12

Odp: Badania kontrolne

Od lekarza na badania otrzymujemy zazwyczaj jak jest już za późno. Prywatnie robić nie każdego na to stać.

13

Odp: Badania kontrolne

Podstawowe badania robię raz w roku. Ale w przypadku wielu chorób to za mało. Na przykład jeśli chodzi o raka piersi, który szybko się rozwija. Piersi powinno badać się co miesiąc, chociażby w domu rękami. Robicie to?

14

Odp: Badania kontrolne

Ja nie hmm Wiem, wiem, że powinnam i że to nie jest ani kłopotliwe, ani czasochłonne, a jednak jest we mnie takie chyba lekceważenie tematu, bo nie wiem jak inaczej to nazwać hmm

15

Odp: Badania kontrolne

Ale co? Obawiasz się, że coś możesz znaleźć? Wolisz żyć w niepewności? Niestety coraz młodsze kobiety chorują na raka, ostatnio głośno było jakiejś chyba 22-latce, u której raka wykryto za późno, bo była za młoda. Także nie ma co lekceważyć tematu, bo wcześnie wykryte zmiany to niemal 100% szany na wyleczenie.

16

Odp: Badania kontrolne

To jest chyba największy problem kobiet, nie chodzą na badania profilaktyczne, nie potrafią wykonać samobadania piersi, a rak jakby ich nie dotyczył. Kobiety badamy się, teraz nie jutro, nie za tydzień czy miesiąc.

17

Odp: Badania kontrolne

Teraz badania kontrolne powinno się robić na tarczyce, co raz częściej właśnie z nią jest największy problem, tutaj masz odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące cynku  i selenu. Czy warto brać razem, jaki suplement stosować, jak kontrolować swoje zdrowie.

18

Odp: Badania kontrolne

Tak to oczywiste, że trzeba się badać regularnie, badania kontrolne można zrobić w tzw. pakiecie. Za 100 zł mamy z krwi wszystkie podstawowe badania zrobione.

Ostatnio edytowany przez alina (2017-05-31 01:17:50)

19

Odp: Badania kontrolne

Sukurs, tu masz link do stronki, która wiele Ci wyjaśni.
W zakładce "O badaniach klinicznych" znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

20

Odp: Badania kontrolne

po ostatnich badaniach stwierdziłam że musze się suplementować, kupiłam  i najpierw robię detoks a potem zacznę dietę doktor dąbrowskiej żeby zrzucić nadmiar kilogramów po zimie. niedługo mam też wesele i nie mam na co czekać bo 10 kg musi zejść.

21

Odp: Badania kontrolne

Ja raz na rok, tylko nie wiem czy to nie za rzadko? Co myślicie? Ale oprócz wizyt u lekarza, ostatnio robiłam sobie w domu taki ogólny test moczu, test kupiłam w sklepie domowelaboratorium.pl i z tego co pamiętam, to nie był drogi, dałam za niego mniej niż 20 zł, także myśle że za taką cenę warto smile Szybko się go robi, a wyniki są praktycznie od razu, w ulotce jest wszystko dokładnie opisane, także do prawidłowej analizy wyników nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy smile

22

Odp: Badania kontrolne

szczerze nigdy nie chodze na takie wizyty kontrolne;/ nie lubie

23

Odp: Badania kontrolne

Znajoma powiem Wam ma problemy ze zdrowiem w sensie ze wzrokiem ma sporą wadę, za tydzień jedzie do kliniki Optegra, skorzystać z jesiennej promocji na zabiegi laserowej korekcji wzroku. Skąd wada się wzięła? Nie wiadomo ale sporo pracuje przed komputerem, może to miało duży wpływ, ciekawe do jakiej metody ją zakwalifikują, z tego co czytałem, mają nowoczesne lasery i metody nawet metodę mikrosoczewkową lentivu.

24

Odp: Badania kontrolne

Byłam na badaniach kontrolnych niedawno w Centrum Medycznym Św. Franciszka , chyba wykupię sobie tam karnet bo spodobało mi się podejście do pacjenta, a poza tym nie ma jeszcze kolejek, to nowe centrum z bardzo dobrą i szeroką opieką medyczną

25

Odp: Badania kontrolne

Ja się kompletnie na tym nie znam... W związku z tym kompletnie nie będę w stanie pomóc...