1

Temat: Rolowanie pożyczki - na czym polega?

Ostatnio usłyszałam - już nie pamiętam gdzie w telewizji czy w radio o rolowaniu pożyczek. Na czym to polega?

2

Odp: Rolowanie pożyczki - na czym polega?

W dużym skrócie, rolowanie, to odroczenie terminu spłaty na kolejny okres. Nalezy jednak pamiętać, że koszta rolowania bywają wysokie i z tego co wiem, nie zaliczają się do RRSO - czyli współczynnika określającego realne koszta pożyczki. Z tego co wiem, to Rolowanie zostało też chyba zakazane. - ale pewności w tym zakresie nie mam.

Ostatnio edytowany przez Marylka20 (2017-01-05 12:16:59)

3

Odp: Rolowanie pożyczki - na czym polega?

ja od pożyczek wszelkiego rodzaju trzymam się z daleka bo nie wynika z nich nic dobrego.

4

Odp: Rolowanie pożyczki - na czym polega?

Co to jest rolowanie? Z Nataszą Urbańską mi się kojarzy big_smile

5

Odp: Rolowanie pożyczki - na czym polega?

No właśnie rolowanie to inaczej przedłużanie. I Marylka ma rację, że to wiąże się z dodatkowymi opłatami niekoniecznie małymi.Jednak faktycznie czasami jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Zycie pisze różne scenariusze, nie zawsze jest tak jakbyśmy tego chcieli.

6

Odp: Rolowanie pożyczki - na czym polega?

Nie wiem co to znaczy i szczerze mówiąc nie chce wiedzieć, po co komu pożyczki? To same kłopoty.

7

Odp: Rolowanie pożyczki - na czym polega?

Dzięki wielkie za porady smile Na pewno mi się to przyda smile

8

Odp: Rolowanie pożyczki - na czym polega?

nie mam pojęcia na czym to polega ale szczerze to nie chcę się tego dowiadywać.

9

Odp: Rolowanie pożyczki - na czym polega?

Przecież to już chyba zabronione miało być? Dalej mogą to robić?
W ogóle te pożyczanie w tych dziwnych firmach to ma sens tylko w jednym przypadku -  pierwszej darmowej pożyczki i tylko wtedy jak wiemy, że oddamy w terminie.  Inaczej one wychodzą bardzo drogo we wszystkich takich firmach.

W ten sposób możemy na krótki okres pożyczyć pieniądze za darmo, ale trzeba to robić z głową.

10

Odp: Rolowanie pożyczki - na czym polega?

Jak ktoś ma wątpliwości, czy spłaci to lepiej nie korzystać z takich firm, bo potem się wpakowują ludzie w niekończącą się pętlę zadłużenia.

11

Odp: Rolowanie pożyczki - na czym polega?

zanim zdecydujecie się na jakąś pożyczkę, lepiej wcześniej poczytajcie na czym ona polega i dlaczego jest niekorzystna dla pożyczkobiorcy.

12

Odp: Rolowanie pożyczki - na czym polega?

Jak zaciągnęliście pożyczkę i nie macie pieniędzy na jej spłatę w wyznaczonym terminie, to można poprosić o wydłużenie terminu o kolejny miesiąc. Niektóre firmy w ramach tej umowy umożliwiają wzięcie kolejnej pożyczki na spłatę poprzedniego zadłużenia, to jest właśnie rolowanie długu. Obecnie pożyczkodawcy nie mogą nakładać tak wysokich kosztów, jak miało to miejsce kilka lat temu, warunki rolowania pożyczki są regulowane przez prawo.

13

Odp: Rolowanie pożyczki - na czym polega?

Zawsze jak nie mamy jak spłacić pożyczki to firmy i banki na tym musza zarobić...

14

Odp: Rolowanie pożyczki - na czym polega?

Można też wydłużyć czas spłaty, tylko wtedy odsetki od pozostałej kwoty do spłaty będą wyższe.

15

Odp: Rolowanie pożyczki - na czym polega?

Tak czy inaczej traci się finansowo na tej zmianie