26

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Mój za to ćwiczy wspinanie po firankach i zasłonach, nie można go oduczyć

27

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Od razu trzeba zabraniać bo potem nie odzwyczai się zwierzaka. Od początku na wiele rzeczy nie pozwalałam kotu. Jak bawił się firanką to go wyganiałam, nie uczyłam dawać z talerza i teraz nie sępi i od początku miał zabronione wchodzenie na stół.

28

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Ja  też zabraniam i przy mnie tego nie robi albo szybko ucieka, jak widzi że nadchodzę, ale po kryjomu nadal sobie używa...

29

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Mój jest grzeczny dopóki muchy nie zobaczy;p Siedzi w domu i strasznie mu się nudzi więc jak zobaczy muchę włącza mu się instynkt łowcy i nic go nie powstrzyma;p Porwał mi tak jedną firankę ale o dziwo jak zawiesiłam nową to już się na nią nie rzucał.

30

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Mój kot ma nawyk wchodzenia na blat mebli kuchennych i siadania w takim miejscu, w którym może patrzeć na wiaderko z karmą, sygnalizując tym samym, że chce jeść. Ostatnio miseczka z chrupkami stała na podłodze, lecz nijak nie mogłam go zachęcić do tego, żeby zjadł tam, gdzie jest jedzenie. Patrzył na mnie wymownie. Zachęcałam, namawiałam, pokazywałam mu jedzonko. Nic. Trzeba było postawić miskę przed nim, na blacie, wtedy zaczął jeść. Denerwuje mnie to, bo nie chcę, żeby siadał tyłkiem i chodził łapami po miejscach, w których stawia się artykuły spożywcze.

31

Odp: Nawyki zwierząt domowych

A szybko uległaś czy to jego niejedzenie trwało już jakiś czas? wink

32

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Czekał dość długo i mimo ciągłych zachęt nie dał się skusić. Myślę, że dałoby się go oduczyć tego, ale warunkiem jest współpraca wszystkich domowników, a poza mną nikomu nie przeszkadza, że wychodzi na ulicę i potem tymi łapami chodzi po blacie hmm

33

Odp: Nawyki zwierząt domowych

A z dziwnych nawyków to o swoim kocie mogę napisać że po skorzystaniu z kuwety prawie za każdym razem idzie do łazienki big_smile

34

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Hahahaha i co on w niej robi? big_smile

35

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Najpierw grzebie w kuwecie a potem słychać jak drzwi do łazienki skrzypią big_smile Posiedzi trochę i wychodzi, ot takie czyste dziecko nam się trafiło wink

36

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Hahhaha big_smile A próbowaliście go uczyć korzystać z toalety?

37

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Nie bo nie wydaje mi się to fajnym pomysłem. Już wolę kuwetkę sprzątać.

38

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Mnie zawsze bawią te nagrania kotów w toalecie.  Swoich zwierzaków tez nigdy tego nie uczyłam, ale rozbawia mnie widok innych, które z korzystają z takich przybytków i potem w skupieniu jeszcze rozwijają papier toaletowy big_smile
Mój kot nie dał się nawet do kuwety przekonać. Przygarnęliśmy go gdy miał 2 m-ce i nawyk wychodzenia za potrzebą już mu został.

39

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Większość nawyków zwierząt jest niegroźna, ale gorzej, jeśli mamy na przykład psa po jakiejś traumie, złym traktowaniu czy takiego, który wychowywał się w pseudo hodowli. Podobno nawet po kilku latach mogą się w nim objawić złe zachowania, nad którymi nie będzie umiał zapanować. Polecam stronę [url]http://perra.pl/[/url] z której można się dowiedzieć, jakie są typy szkoleń dla psów. One potrafią wiele negatywnych emocji odwrócić, uleczyć.

40

Odp: Nawyki zwierząt domowych

I się nie dziwię. Ostatnio w wiadomościach pokazywali jedną pseudo hodowlę- masakra w jakich warunkach żyło ponad 100 zwierząt. Gorzej niż w chlewie. A przecież oni na tych zwierzątkach zarabiali- nie rozumiem jak nie mogli zapewnić im chociaż minimum warunków.

41

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Bo to nawet nie hodowla, tylko produkcja. Nieważne, że to zwierzę nie przeżyje nawet miesiąca u nowego właściciela, ważne że się wzięło kasę i jest miejsce na kolejną produkcję...

42

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Dokładnie- produkcja. Zwierzątka sprzedawali za granicą więc brali za nie kilkakrotnie więcej niż wzięliby w Polsce. Przecież pewnie tyle zwierzaków im zdychało że gdyby zapewnili im lepsze warunki to nic by na tym nie "stracili" bo większa przeżywalność by była. Trzeba być pozbawionym uczuć żeby tak postępować.

43

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Dopóki nie będzie porządnych kar za to to nic się nie zmieni... A któremu rządowi zależało na prawach zwierząt..? Moim zdaniem żadnemu i dlatego ciągle prawo nie chroni ich w należyty sposób.

44

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Wiadomo, zwierzęta nie głosują...

45

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Mój kot gdy chce wyjść z domu to skacze na klamkę albo drapie w drzwi i miauczy... A gdy chce wejść , robi to samo tylko z drugiej strony drzwi:)

46

Odp: Nawyki zwierząt domowych

Mój pies ma swój ulubiony kąt do spania i jak mu się przeniesie posłanie to śpi tam na podłodze:)