1

Temat: Rozdwajająca się płytka

Witam wszystkich. Moim problemem jest rozdwajająca się płytka. Moje paznokcie nie nalezą do miękkich i stosuję różnego rodzaju odżywki, utwardzacze do paznokci jednak to nic nie pomogło. Zaczęłam kupować lakiery bez żadnych ulepszeń z myślą że może jak odstawię odżywki na jakiś czas i znowu zacznę je używać to efekt będzie lepszy. To jednak też nie pomogło. Moje pytanie do was: co zrobić by płytka się nie rozdwajała? Macie jakieś domowe sposoby, albo sprawdzone kosmetyki? Dodam jeszcze że nawet jak się podrapię (z powodu swędzenia) to płytka już jest rozdwojona. Mam nadzieję, że mi coś poradzicie.

2

Odp: Rozdwajająca się płytka

mam to samo, ale tylko na palcu wskazującym obu rąk , pewnie od pisania dużo na komputerze... Od ponad roku maluję odżywką i to nic nie daje...

3

Odp: Rozdwajająca się płytka

Mnie nic nie pomaga niestety. Używałam już chyba wszelkich mozliwych odżywek i utwardzaczy, ale to na nic...

4

Odp: Rozdwajająca się płytka

koleżanka mi doradza olejek rycynowy, jej pomógł

5

Odp: Rozdwajająca się płytka

na rzęsy to pomaga, słyszałam, ale żeby na paznokcie?..

6

Odp: Rozdwajająca się płytka

Oliwa z oliwek też odżywia, może smarowanie płytki kilka razy dziennie by pomogło?

7

Odp: Rozdwajająca się płytka

polecam odżywki Paloma

8

Odp: Rozdwajająca się płytka

Uzywałam nail tecka, o ile nie przekręciłam nazwy...
I ja i mama i siostra, byłyśmy zadowolone oczywiście dopóki używałyśmy, ale faktycznie kuracja pomogła,potem są jakieś podtrzymujące

9

Odp: Rozdwajająca się płytka

Oliwka new nails stosowana systematycznie całkowicie rozwiązuje problem. W zasadzie paznokcie powinny w 100% powrócić do zdrowia. Oczywiście nie z dnia na dzień, ale po czasie powinny przejść diametralną metamorfozę.

10

Odp: Rozdwajająca się płytka

od klikania na komputerze też się rozdwajają paznokcie więc albo miej klikać albo trzeba je obciąć

11

Odp: Rozdwajająca się płytka

Oliwka z oliwek wzmacnia, ale nie powoduje, ze paznokcie przestają się rozdwajać, najlepiej to odżywki, ale jak mówicie, że nie pomagają, to ja już nie wiem co...

Ostatnio edytowany przez jubik (2014-06-12 13:36:06)

12

Odp: Rozdwajająca się płytka

Jeśli od podrapania ci się rozdwajają no to chyba coś już jest nie tak. Skoro nawet oliwka i odzywki nie działają to radzę pójść do dermatologa.

13

Odp: Rozdwajająca się płytka

Czasem paznokieć po prostu jest za miękki i w końcu traci jednowarstwowość i się rozdwaja, Trzeba pracować w rękawiczkach, bo w chemicznych środkach jest duzo szkodliwych substancji

14

Odp: Rozdwajająca się płytka

przetestuje te kosmetyki, które polecacie, bo ja również nie radzę sobie z rozdwajającymi się paznokciami sad

15

Odp: Rozdwajająca się płytka

Chyba jednak nie będzie lepszej kuracji jak odstawienie wszelkich lakierów i specyfików oprócz odżywki wzmacniającej.

16

Odp: Rozdwajająca się płytka

a moze brakuje ci witamin?

17

Odp: Rozdwajająca się płytka

A próbowałaś wprowadzić do diety krzem? Tutaj masz całą serię suplementów Dorsim , które zawierają ten minerał. W codziennej diecie łatwo "zgubić" krzem, a konsekwencją jego braku są właśnie problemy z paznokciami. Zresztą krzem jest istotny w ogóle dla organizmu. Redukuje prawdopodobieństwo wystąpienia i rozwoju schorzeń kostno-stawowych. Dlatego suplementy takie jak te, warto wprowadzić do codziennej diety.

18

Odp: Rozdwajająca się płytka

Zamiast odżywki w lakierze proponuję olejek arganowy albo oliwę z oliwek, jeśli to nie pomoże to chyba już tylko jakiś zabieg pozostaje.

19

Odp: Rozdwajająca się płytka

Ja jestem ogromną fanką odżywek... Są rewelacyjne w działaniu, dość tanie i nie podrażniają pazurków smile Mój ostatni hit, utwardzająca odżywka z diamentami. W końcu uporałam się z rozdwajaniem i łamaniem się paznokci!! Nie sądziłam, że moje kruche i cienkie jak papier pazurki mogą być tak mocne i twarde <3

20

Odp: Rozdwajająca się płytka

Może warto zacząć brać witaminy żeby paznokcie rosły zdrowo big_smile

21

Odp: Rozdwajająca się płytka

Może popróbuj sobie ponakładać olejek rycynowy na pazurki? big_smile No i piłuj paznockie zawsze w jedną stronę.

22

Odp: Rozdwajająca się płytka

a może jakiś ibx czy cos w tym stylu?

23

Odp: Rozdwajająca się płytka

a co to dokładnie jest?

24

Odp: Rozdwajająca się płytka

Pozostaję wierna odżywkom , moja szybko wzmacnia paznokcie, nie podrażnia i ma naturalny mleczny kolorek, dzięki czemu odpuszczam sobie klasyczne lakiery. W takim delikatnym wydaniu paznokcie wyglądają super i schludnie:)

25

Odp: Rozdwajająca się płytka

Najpierw należałoby ustalić powód rozdwajania się płytki paznokcia. Może trzeba uzupełnić witaminy w organizmie? Może któryś z kosmetyków stosowanych na paznokciach miał niewłaściwy składnik, który doprowadził do rozdwojenia się płytki paznokcia? Jednym z takich składników jest formaldehyd często spotykany w odżywkach i lakierach do paznokci. Jeśli więc używasz odżywki do paznokci, sprawdź czy nie ma go w składzie. Jeśli jest, zmień odżywkę na inną. Ja używałam kiedyś kurację do paznokci 7w1  i byłam z niej zadowolona.  Cena na ogół nie przekracza 12 zł. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będą naturalne olejki, w których namacza się palce, np.: arganowy lub rycynowy. Są jednak droższe, a żeby było widać efekty, trzeba je stosować dłużej i systematycznie. Należy też zrezygnować na jakiś czas z malowania paznokci. Jeśli problem nie ustępuje może warto skonsultować to z odpowiednim lekarzem.