1

Temat: Rehabilitacja pourazowa

Witam, ostatni doznałem mocnej kontuzji podczas treningów ilekarz zalecił mi rehabilitację wspomaganą suplementacji na odbudowę chrząstki stawowej. Jestem zapalonym sportowcem i powiem szczerze że zupełnie mi to nie na rękę. Zwłaszcza, że zupełnie nie wiem gdzie się udać na tą rehabilitację. Koleżanka z reumatyzmem jeździ do kliniki w Nowym Kawęczynie i mówi że to dobra placówka ale mnie przeraża takie siedzenie w jednym miejscu przez tydzień czy nawey dłużej, nawet jeśli jest fajnie usytuowany. Macie jakieś pomysły na obejście wyjazdu do kliniki?

2

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Jest jeden... zaniedbać rehabilitację i leczenia tak jak ja i po kilku latach uszkodzić sobie to samo miejsce i borykać się z tym nadal, nie móc tańczyć, nie móc biegać, nie móc skakać. Wymieniać dalej?
Czym jest ten tydzień, który jakoś przesiedzisz w porównaniu ze zdrowiem? Jeśli ta klinika jest dobra to tym bardziej, bo mi na przykład lekarze spartaczyli sprawę i dlatego nie poddałam się dalszemu leczeniu.

3

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Ja nie mam, jak trzeba jechać tam, by to zaleczyć, to musi tak być, bo co innego zrobić.
[quote=eeddii1989]Witam, ostatni doznałem mocnej kontuzji podczas treningów ilekarz zalecił mi rehabilitację wspomaganą suplementacji na odbudowę chrząstki stawowej. Jestem zapalonym sportowcem i powiem szczerze że zupełnie mi to nie na rękę. Zwłaszcza, że zupełnie nie wiem gdzie się udać na tą rehabilitację. Koleżanka z reumatyzmem jeździ do kliniki w Nowym Kawęczynie i mówi że to dobra placówka ale mnie przeraża takie siedzenie w jednym miejscu przez tydzień czy nawey dłużej, nawet jeśli jest fajnie usytuowany. Macie jakieś pomysły na obejście wyjazdu do kliniki?[/quote]

4

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Piszę ten post dzisiaj po.... trzecim urazie tego samego stawu. Wiem już więcej na ten temat.
Odbyłam serię zabiegów: magnetronik, laser, fonoforeza. Pomogło, bo bolało ciągle.
Co do chrząstki stawowej to ona nienawidzi bezruchu. Nie jest ukrwiona i odżywiana jest podobno dzięki zmienności obciążenia. Nie znaczy to, że należy ją dociążać, tylko że długie siedzenie w jednej pozycji lub niewystarczająca ilość ruchu bardzo jej szkodzą. Funkcjonuje należycie, kiedy noga się zgina i rozgina, kiedy ktoś wstaje, siada, chodzi, kładzie się itd. Wtedy obciążenie się zmienia.

5

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Lol! No raczej trzeba zaleczyć kontuzję, inaczej może być kiszka tak jak u koleżanki powyżej.

6

Odp: Rehabilitacja pourazowa

zamów sobie rehabilitację do domu, jak masz środki smile

7

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Z kontuzjami nie ma żartów zgłoś się do specjalisty jak najszybciej, jeśli Szczecin nie jest dla Ciebie za daleko to polecam Zachodnipomorskie Centrum Rehabilitacyjne [url]http://www.luxmedica.pl/opis-zabiegow/masaze-rehabilitacyjne[/url] smile

8

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Polecam - [url]http://forus.co/[/url] Sprawdzony klinika. Generalnie jeśli chodzi o rehabilitację to radzę, aby nigdy nie były to miejsca przypadkowe, gdyż w ten sposób można co najwyżej zniszczyć cały proces. Rehabilitacja powinna być realizowana w odpowiednio dopasowanych do tego miejscach - nigdy przypadkowych.

9

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Widzę, że już ktoś Ci tutaj polecił rehabilitację, ja dodam jeszcze od siebie, że jak już zaczniesz od nowa treningi rób to powoli i nie przemęczaj się. Jeżeli biegasz zacznij od [url=http://www.metasport.pl/] biegania dla początkujących[/url] i pamiętaj, że to Twoje ciało i ty najlepiej wyczujesz kiedy musisz przestać.

10

Odp: Rehabilitacja pourazowa

A ja trenuję zawzięcie squasha, ale powiem szczerze, że bardzo mi od tego siadły kolana, a teraz jeszcze nadgarstek. Czy zna ktoś dobrego ortopedę we Wrocławiu? Potrzebuję rzetelnej konsultacji.

11

Odp: Rehabilitacja pourazowa

[quote=Kasiak27]A ja trenuję zawzięcie squasha, ale powiem szczerze, że bardzo mi od tego siadły kolana[/quote]
Widocznie trenujesz zbyt zawzięcie wink Warto więc stosować specyfiki dla sportowców, jak np. [url=http://www.produktnaturalny.pl/produkty/masc-niedzwiedzia-naturalna-sila-i-grzanie/]Maść Niedźwiedzia[/url]. Natrzyj bolące miejsca dwa razy dziennie - rozgrzeje i pomoże.

12

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Moja znajoma nie tylko walczyła ze skutkami kontuzji, ale też z [url=http://www.hyalutidin.pl/artroza-chroniczne-zapalenie-stawow/]zapaleniem stawu[/url]. Na szczęście pomógł suplement diety Hyalutidin, który ma w składzie kwas hialuronowy i chondroitynę. Dzięki nim uzupełniana jest maź stawowa, czyli odbudowany staw. Teraz po urazie nie ma śladu.

13

Odp: Rehabilitacja pourazowa

[quote=eeddii1989]Witam, ostatni doznałem mocnej kontuzji podczas treningów ilekarz zalecił mi rehabilitację wspomaganą suplementacji na odbudowę chrząstki stawowej. Jestem zapalonym sportowcem i powiem szczerze że zupełnie mi to nie na rękę. Zwłaszcza, że zupełnie nie wiem gdzie się udać na tą rehabilitację. Koleżanka z reumatyzmem jeździ do kliniki w Nowym Kawęczynie i mówi że to dobra placówka ale mnie przeraża takie siedzenie w jednym miejscu przez tydzień czy nawey dłużej, nawet jeśli jest fajnie usytuowany. Macie jakieś pomysły na obejście wyjazdu do kliniki?[/quote]


Jak sam piszesz jesteś zapalonym sportowcem. Musisz sobie uświadomić, że lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie przerwa od sportu na dwa tygodnie niż na cale życie. Jeśli zaniedbasz kontuzję i nie wyleczysz jej całkowicie to w późniejszym czasie cały czas będziesz odczuwał jej negatywne skutki. Może dojść do sytuacji, że będziesz musiał całkowicie zrezygnować ze sportu bo w przeciwnym razie może dojść do trwałego urazu i nie będziesz mógł normalnie funkcjonować. Powinieneś zdać sobie sprawę, że jest to poważny problem, który trzeba rozwiązać. Rehabilitacja na pewno dobrze Ci zrobi.

14

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Niestety musisz się z tym pogodzić co lekarz powiedział . Pamiętaj ,że zdrowie masz tylko jedno i jak teraz nie wyleczysz to później może nasilić się z podwojoną siłą , a wtedy będziesz miał dłuższą przerwę

15

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Alternatywą jest pobyt dzienny -po zabiegach wracasz do domu .Rehabilitację musisz przejść jest to twoja droga do zdrowia .

16

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Rehabilitacja, zwłaszcza po urazach ortopedycznych, jest bardzo ważnym elementem na drodze do pełnej sprawności. Są ośrodki jak np. ten [url]https://constancecare.pl/g-eo-system/[/url] , gdzie rehabilitowane są osoby właśnie po urazach. Do rehabilitacji wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt taki jak np. G-EO System. Warto skorzystać, bo takie zaleczone urazy mogą wracać.

17

Odp: Rehabilitacja pourazowa

co do suplementacji która regeneruje tkankę stawową proponuje dostępny w aptece arthroblock forte bez recepty. Mój wujek sobie tym stawy zregenerował, a miał duże ubytki.  Teraz ma większy komfort poruszania się.

18

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Moja koleżanka po urazie brała kolagen w tabletkach i bardzo sobie chwaliła...

19

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Od dwóch lat uprawiam regularnie wspinaczkę skałkową i dorobiłam się pół roku temu poważnej kontuzji, która uniemożliwiła mi pracę przez 3 miesiące, teraz powoli wracam i do pracy, i do treningów. Kocham ten sport, więc nie zamierzam go porzucać, ale zastanawiam się nad wykupieniem ubezpieczenia. Ubezpieczacie się przed "nieszczęśliwymi wypadkami"? Zastanawiam się nad tą firmą, [url]https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/66541/ubezpieczenie-nnw-na-wszelki-wypadek/,[/url] możecie coś powiedzieć na ten temat?

20

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Zgadza się, rehabilitacja po urazach jest bardzo wskazana. Fizjoterapia w Krakowie może także wiele pomóc. Polecam Centrum RST [url]http://rehabilitacja-rst.pl/[/url]. Stosują tam bardzo różne metody na odzyskanie sprawności, a przy tym mają potrzebne do tego sprzęty rehabilitacyjne. Podpisana umowa z NFZ sprawia, że można przyjść ze skierowaniem.

Ostatnio edytowany przez hanyska (2016-12-01 16:26:33)

21

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Rehabilitacja na NFZ to czekanie, a prywatnie to droga sprawa...

22

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Zgadza się, rehabilitacja na NFZ to czekanie. Prywatnie nie jest wcale tanio, ale co ma zrobić człowiek, gdy potrzebna jest pomoc, a nie można czekać? Moja kuzynka nie dawno nabawiła się kontuzji stawu łokciowego. Niefortunnie spadła z drabiny. Była w Centrum RST -  u doktora Stanisława Szymanika w Krakowie ([url]http://rehabilitacja-rst.pl/team-members/lek-med-stanislaw-szymanik/[/url]). Mówiła, że to lekarz z wielką wiedzą i świetnym podejściem do pacjenta. Już po kilku spotkaniach i zaleconych zabiegach łokieć wyglądał o wiele lepiej. Czasem mimo wszystko lepiej jest zapłacić niż czekać miesiącami w kolejce. Zdrowie jest najważniejsze i nikt go nam nie zwróci..

23

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Moi rodzice zawsze powtarzają, że całe życie oszczędzali, żeby na starość nie musieli czekać w kolejkach u lekarzy tylko żeby mieć na prywatne leczenie. Dodatkowo mój tato miał zawsze problemy ze stawami biodrowymi i okazało się, że na emeryturze trzeba wstawić endoprotezę. Bez namysłu zrobił prywatnie endoprotezę stawu biodrowego we Wrocławiu [url]http://www.kcmclinic.pl/pl/dla-pacjentow/oferta/ortopedia,140.htm[/url] w KCM Clinic. Taka klinika to inny świat, czyli najlepsi specjaliści, najlepszy, nowoczesny sprzęt i warunki, które są po prostu ludzkie. Rehabilitacja i powrót do formy też była szybka i na najwyższym poziomie.

24

Odp: Rehabilitacja pourazowa

[quote=Madzia1998]Rehabilitacja na NFZ to czekanie, a prywatnie to droga sprawa...[/quote]
To prawda, ale jeśli ktoś miałby całkiem zrezygnować z któregoś z powyższych powodów, to już lepiej poczekać. Ja znów czekałam trzy miesiące, ale warto było, bo boli zdecydowanie mniej, co zawdzięczam głównie zabiegom przy wykorzystaniu pola magnetycznego. Doczekałam się zabiegów i ćwiczeń rehabilitacyjnych i efekt jest. Warto.

25

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Może i droga sprawa, ale jeśli chodzi o rehabilitację po wypadku samochodowym, to można mieć na to pieniądze z oc sprawcy. Poczytajcie sobie.