26

Odp: Jakie studia wybrać?

Myślę, że jeżeli chcesz mieć więcej możliwości to oprócz studiów może wybierz się do  szkoły policealnej. Ona da Ci szersze możliwości w przyszłości. Będziesz miała licencje na dany zawód i wykształcenie wyższe smile

27

Odp: Jakie studia wybrać?

Chyba tylko głupi się przyzna big_smile

28

Odp: Jakie studia wybrać?

Hmm... to kwestia danego przypadku, każdy jest inny.
Pod tym względem wiele się zmieniło - moje doświadczenia pokazują, że zdecydowanie lepiej wybrać uczelnię, która organizuje kilka kierunków, a nie masówkę. Znaczenie ma lokalizacja, kadra, program i to co mówią inni ludzie + wasze oczekiwania. Zakładam, że teraz jest sens iść na studia, ale tylko w konkretnym kierunku, ucząc się zawodu, nie dla zdobycia papierka.

29

Odp: Jakie studia wybrać?

Musicie sobie odpowiedzieć na pytanie, co jest Wasza pasją, co Was najbardziej interesuje i co by sprawiało Wam najwięcej przyjemności. Oczywiście musicie też wybrać taką szkołę, której poziom nauczania pozwoli na zrobienie obiecującej kariery zawodowej. Sama tak skończyłam studia na które przeniosłam się z US bo nie byłam zadowolona z tamtejszego poziomu i to była bardzo dobra decyzja.

30

Odp: Jakie studia wybrać?

Niestety nasze zainteresowania nie zawsze zapewnią nam przyszłość na rynku pracy.

31

Odp: Jakie studia wybrać?

Nie ma co ukrywać, że wszystko jest do ogarnięcia pod każdym względem.
Tzn. prowadzą kilka kierunków, ale na wysokim poziomie.
Jest solidna kadra, jest zaangażowanie. I właśnie z ich pomocą powinno się wam udać ogarnąć ten zawód.

32

Odp: Jakie studia wybrać?

> gozdzikowa napisał/a:

> Niestety nasze zainteresowania nie zawsze zapewnią nam przyszłość na rynku pracy.

To niestety prawda, ale wtedy pozostaje oddawać się im w czasie wolnym, albo znaleźć coś, w czym umiejętności i wiedza związane z zainteresowaniami będą również przydatne. Bo tak szkolić się i szukać pracy w czymś, co w żaden sposób nas nie pociąga to porażka... szybka droga do wypalenia.

33

Odp: Jakie studia wybrać?

Pisałam o Szkole Mydłowskiej. M.in. ze względu na niewielką liczbę prowadzonych kierunków.
Zdecydowanie warto - o ile te kierunki was interesują. Trzeba pracować nad przygotowaniem zawodowym i rozwojem umiejętności. Bez tego niczego realnie zawodowo nie osiągniecie. Taka prawda.

34

Odp: Jakie studia wybrać?

Ja też postanowiłam pójść dalej, mam licencjat z zarządzania, postanowiłam pójść na magisterkę po kilku latach przerwy. Co myślicie o WSB?

35

Odp: Jakie studia wybrać?

> kaweczka napisał/a:

> Ja też postanowiłam pójść dalej, mam licencjat z zarządzania, postanowiłam pójść na magisterkę po kilku latach przerwy.
Zachęcam Cię na wstępie do zapoznania się z pełną ofertą studiów II stopnia

36

Odp: Jakie studia wybrać?

Ooo... super, dobrze wiedzieć. Zniżka obowiązuje tak samo w przypadku dziennych studiów i zaocznych?

37

Odp: Jakie studia wybrać?

Zniżka obowiązuje zarówno osoby wybierające studia II stopnia w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym.

38

Odp: Jakie studia wybrać?

Świetnie, u mnie w grę wchodzą zaoczne. To jeszcze przy okazji zapytam, jak to jest z ratami za czesne? Można płacić raty miesięczne, czy trzeba za cały semestr z góry? Jak wtedy wygląda opcja zniżki? Jest jakoś podzielona?

39

Odp: Jakie studia wybrać?

Za moich czasów jak chodziłam, to to jak chcesz płacić czesne zależało od Ciebie, można było płacić miesięcznie albo za całość. Im więcej rat tym trochę wychodziło drożej. Ciekawa jestem czy się coś pozmieniało.

40

Odp: Jakie studia wybrać?

Według mnie - studenta najważniejsze by kierunek Cię interesował

41

Odp: Jakie studia wybrać?

Płatności możesz dokonać w wygodnych ratach: 2,10 lub 12.

42

Odp: Jakie studia wybrać?

Bez względu na ilość rat, zniżka pozostaje taka sama i nic nie tracę?

43

Odp: Jakie studia wybrać?

Widzę, że bardzo dużo osób jeszcze sie uczy i próbuje iść do przodu. Podobaja mi się takie promocje. Chyba każdy  student wie, że chociaż wydaje się to niewiele to jednak jest to ogrom oszczędności przez całe studia.

44

Odp: Jakie studia wybrać?

To zalezy od predyspozycji i tego jak widzimy swoja przyszlosc. Niektore kierunki sa bardzo wymagajace, np. weterynaria- kilka lat studiow, staz, praktyka, a do tego ciągłe dokształcanie, by nie pozostac w tyle z metodami leczenia.

45

Odp: Jakie studia wybrać?

> kaweczka napisał/a:

> Bez względu na ilość rat, zniżka pozostaje taka sama i nic nie tracę?

Zniżka pozostaje taka sama.

46

Odp: Jakie studia wybrać?

To super, miesięczne raty łatwiej będzie mi opłacić. Dziękuję za odpowiedź, pozostaje tylko złożyć papiery.

47

Odp: Jakie studia wybrać?

> martynaporek napisał/a:

> To zalezy od predyspozycji i tego jak widzimy swoja przyszlosc. Niektore kierunki sa bardzo wymagajace, np. weterynaria- kilka lat studiow, staz, praktyka, a do tego ciągłe dokształcanie, by nie pozostac w tyle z metodami leczenia.
O taak, to już dla ludzi, którzy przede wszystkim wybierają zawód zgodny z wykształceniem. Dla ludzi, którzy podchodzą do tego z prawdziwym zaangażowaniem.

48

Odp: Jakie studia wybrać?

Osobiscie podziwam ludzi, ktorzy chca zostac lekarzami weterynarii. To satysfakcjonująca praca, ale rowniez wymaga duzo nauki w czasie studiow, stazu i specjalizacji. Fajnie, ze ten zawod nie ogranicza sie tylko do leczenia zwierzat, ale rowniez mozna zająć się pracą w roznego rodzaju inspekcjach zajmujacych sie kontrolą zywnosci odzwierzecej czy chorob odzwierzęcych.

49

Odp: Jakie studia wybrać?

Trzeba wybrać studia praktyczne, żeby było po nich zajęcie i zarobek, a nie tylko dyplom.

50

Odp: Jakie studia wybrać?

Ale nie każdy może być ekonomistą czy prawnikiem...