1

Temat: Dom seniora - czy to duży koszt?

Przebywa może ktoś z Waszych bliskich w  domu seniora? Czy jest to duży koszt? Z tego co wiem to opieka domowa też sporo kosztuje, a w takim domu osoba starsza chyba lepiej by się czuła.

Ostatnio edytowany przez adik356 (2016-05-16 11:00:44)

2

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

To zależy jaką senior ma emeryturę. Czasem trzeba dopłacać.

3

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Płatne domy seniora to jest koszt od około 2000 zł-5000 zł miesięcznie w zależności od miasta i warunków. W moich okolicach przy 2000 zł masz zagwarantowany pokój 4-6 osobowy, więc raczej nie można tu mówić o prywatności. Za 3500 zł już masz całkiem fajne warunki (pokój 1-2 osobowy max), pełne wyżywienie, bezpośredni dostęp do łazienki (w pokoju), do tego różnego rodzaju atrakcje, koncerty dzieci, zajęcia dodatkowe, urodziny, zabawy. Ale niestety ten "luksus" już kosztuje.

4

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

W razie dodatkowych pytań, chętnie odpowiem, pracowałam w takim miejscu, pozdrawiam.

5

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Raczej sporo. Mało który senior ma wystarczająco dużą emeryturę, żeby było go stać na taki dom opieki. Moja babcia, która emeryturę miała 1200 z groszem raczej na coś takiego pozwolić sobie nie mogła. Na całe szczęście nie była sama i to my się nią zajmowaliśmy.

6

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Koszty są bardzo różne, rodziny zazwyczaj pokrywają je z emerytury seniora.
Jeśli szukasz domu opieki dla kogoś bliskiego  to dom spokojnej starości jest w porządku, bo jego mieszkańcy mają zapewnioną fachową opiekę i czują się jak w domu.

7

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Nie wiem jak jest teraz, ale często problem jest z miejscami wolnymi. Niestety ale Malo kto może sobie pozwolić na rzucenie pracy i opiekę, a często takie osoby potrzebują opieki non stop.

8

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Często lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług opiekuńczych w domu, jeśli ktoś z rodziny także zajmuje się osobą starszą zawsze wyjdzie taniej i jakby nie było to dla osoby starszej o wiele mniejsza rewolucja w życiu. Moją ciocią zajmuje się opiekunka  około 10 godzin dziennie, ale można zawsze wynająć na mniej ale i na więcej (opiekunki zamieszkują także z seniorem i opiekują się nim 24/h).

9

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Obcy ludzie nie mają serca i cierpliwości  dla seniorów... W TV raz pokazywali taką opiekunkę, a ile jest nieujawnionych skandalicznych zachowań...

10

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Czupryna widziałaś ceny? 24 złote to najmniej ile można zapłacić za godzinę. Nie wiem czy kogoś stać by codziennie płacić około 200-300 złotych...

11

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Cena jest do ustalenia jeśli wynajmujesz na stałe opiekunkę, wtedy wychodzi taniej. Osoby bez doświadczenia wcale nie chciały wiele mniej za taką opiekę, zaręczam.  Wiadomo, że trzeba się liczyć z kosztami, ale dom opieki to też duży koszt, a nie ma porównania dla seniora przebywać tam a u siebie w domu.

12

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

No trochę droga taka opieka.Xa 2osobowy pokój płaci się np. 2700 na miesiąc i w to wchodzi żywienie, nocleg, opieka, leczenie - wszystko.

13

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Ja nie miała bym serca oddać babci do domu starców sad

14

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Dopóki senior jest samodzielny to łatwo powiedzieć, ale czy rzuciłabyś pracę żeby opiekować się chorą przewlekle babcią 24 godz. na dobę..?

15

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Pewnie lepsza jest tam opieka dla chorego, ale to jednak obcy ludzie... Smutna jest starość z dala od rodziny...

16

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Jeśli interesuje Cię dom opieki w okolicach Warszawy to warto sprawdzić oferty pod Warszawą.

17

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Ja polecam przeczytać sobie o tym dlaczego domy spokojnej starości są dobrym rozwiązaniem dla osób starszych.

18

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Może warto też pomyśleć o opiekunce, czasem nie trzeba cały czas mieć opieki, a jednak taniej wychodzi. Czasem warto poszukać.

19

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Jakby ktoś z Was szukał domu seniora w okolicach Warszawy, to tam mają dobre warunki, posiadają doświadczony personel pielęgniarek, rehabilitantów. Właścicielem ośrodka jest lekarz, który osobiście sprawuje opiekę nad mieszkańcami ośrodka. Wiadomo, że lepiej, jak senior przebywa w domu, ale nie zawsze mamy odpowiednie warunki, jak ktoś potrzebuje opieki całodobowej, to niestety niekiedy jest to jedyne wyjście.

20

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Jeżeli szukasz domu seniora o wysokim standardzie koniecznie musi być w spokojnej okolicy i gwarantować profesjonalną opiekę.

21

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Na pewno to duży koszt psychiczny dla seniora, wyrwanego ze swego mieszkania i rzuconego wśród obcych ludzi... Starych drzew nie przesadza się.

22

Odp: Dom seniora - czy to duży koszt?

Dom seniora to kilka tys., a jeśli ktoś jest obłożnie chory, to dodatkowo leki, rehabilitacja, wizyty lekarskie - więc to raczej opcja dla bogatych.