1

Temat: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

Jakie części do samochodu wybrać? - oryginalne, używane, czy zamienniki? Jakie są pomiędzy nimi różnice w cenie i jakości?

2

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

Miałam w przeszłości kilka problemów z tanimi zamiennikami i używanymi częściami, także odradzam - naprawdę nie warto, zazwyczaj psują się po kilku miesiącach. Lepiej zapłacić więc i kupić oryginalne części, szczególnie jeśli autko jest w miarę nowe.

3

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

Nie warto ryzykować z zamiennikami. Ważniejsze jest bezpieczeństwo niż kilka zaoszczędzonych złotych. Oryginalne części wcale nie muszą być bardzo drogie.

4

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

Ja znalazłam używane części do mojego auta . Wolę kupować oryginalne części niż zamienniki. Z nimi to różnie bywa.

5

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

Uważam, że zakup nowych części do samochodu jest znacznie bardziej opłacalny. Po pierwsze możemy je reklamować przez 2 lata, jeśli mają wadę, a po drugie będziemy czuć się bezpiecznie. Poza tym różnica w cenie jest niewielka, a różnica jakości ogromna.

6

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

[quote=irenaa91]Jakie części do samochodu wybrać? - oryginalne, używane, czy zamienniki? Jakie są pomiędzy nimi różnice w cenie i jakości?[/quote]

Jakościowo najlepsze są oczywiście oryginalne części, ale do wielu marek są stanowczo za drogie - w takiej sytuacji lepiej wybrać zamienniki, ale nie te najtańsze, tylko takie ze średniej półki cenowej lub lepsze. Co do akcesoriów do samochodu, to te nieoryginalne są często nie tylko lepsze jakościowo, ale i tańsze, więc wybór jest oczywisty - gdybyś szukała toreb samochodowych dopasowanych do swojego auta, idealnie mieszczą się do bagażnika.

7

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

Można kupić oryginalne ale używane np na szrocie:) Nie tylko stare samochody ulegają przecież kompletnemu rozbiciu....

8

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

Zamienniki się sprawdzają.

9

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

używanych wolę nie, nie wiadomo ile używane były i w jakim stanie są. szczególnie te eksploatacyjne i kupowane przez internet. zazwyczaj zamienniki z delphie mąż zamawia. taniej wychodzi.

10

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

Bo w ogóle najlepiej jak częściami zajmuje się mechanik, tu masz pewne i sprawdzone warsztaty
które możesz znaleźć w swojej okolicy zajmujące się wszystkim co dotyczy instalacji lpg w samochodach i przeglądami, tam najlepiej jeździć

11

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

Popytaj też znajomych w tym temacie. Myślę, że znajdziesz jakieś dobre informacje.

12

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

Zależy jakie części, czasem zamienniki czy używane wystarczą, ale w niektórych przypadkach miałabym obawy.

13

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

Ja stawiam na oryginalne. Nawet na takie rzeczy jak wycieraczki. Bo można kupić tanie za 20zł w supermarkecie, ale jednak te znanych firm  są moim zdaniem lepszej jakości. Właśnie niedawno zamawiałam i nowe wycieraczki do samochodu i dobry czas wybrałam, bo nie mam teraz problemu z zaśneiżoną szybą.

Ostatnio edytowany przez Maryanna (2018-12-30 01:23:25)

14

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

Nie bawię się sama w wymianę części, bo nie mam ani umiejętności ani miejsca by auto naprawiać, jak już coś się dzieje to jeżdżę do serwisu i mam z głowy, zawsze mogę liczyć na profesjonalną obsługę i zazwyczaj szybko auto mam z powrotem u siebie

15

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

Dbam o regulację świateł i sprawdzenie stanu akumulatora. Może bym wpadła na taki szybki przegląd...

16

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

ja polecam zajrzeć do serwisów, gdzie w ofercie mają także także części zamienne.  Skontaktuj się z nimi i zapytaj o to co ci potrzeba

17

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

Nie ma jak oryginalne, dłużej posłużą...

18

Odp: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?

Są też części, które zużywają się w sposób naturalny i to raczej jest powiązane z częstością jazdy autem, a nie z ich oryginalnością.