1

Temat: Całodobowa pomoc psychologiczna

Ponieważ od jakiegoś czasu kieruje swoją uwagę na dobro innych, chciałabym zaoferować całodobową pomoc psychologiczną osobom, które uważają, że są w trudnej sytuacji i jej potrzebują. Zdaję sobie sprawę, że życie w mieście niekoniecznie jest sielanką i ponieważ mnie samej udało się wykształcić w sobie różne strategie konstruktywne, dzięki którym lepiej się czuję, i często słyszę że są one dobre, to chciałam się nimi podzielić z tymi, którzy nie mieli możliwości sobie ich wykształcić i czują np. że sobie z czymś nie radzą.
Nie mam psychologicznego wykształcenia, ale sama chodziłam do dwóch psychologów, i uważam, że gdyby nie moja własna inicjatywa, to nie udałoby mi się dotrzeć do tego punktu, w którym jestem. Nie chodzi o to, że chcę komuś ułożyć życie, ale chcę wytłumaczyć to, co sama zrozumiałam i pobudzić zrozumienie i przetrzeć pewne szlaki, którymi potem możecie iść samodzielnie.

2

Odp: Całodobowa pomoc psychologiczna

Dobry pomysł, czasem nawet to, że się człowiek wygada, bardzo pomaga... A jeśli druga osoba przedstawi swój punkt widzenia na problem to może uda się go chociaż w części rozwiązać...?

3

Odp: Całodobowa pomoc psychologiczna

Wie może ktoś gdzie taka pomoc jest udzielana

4

Odp: Całodobowa pomoc psychologiczna

NFZ na stronie ma listę specjalistów w danym mieście, a można też iść prywatnie, wielu psychologów ogłasza się w internecie, mają swoje strony.

5

Odp: Całodobowa pomoc psychologiczna

Czasem zwykły człowiek lepiej pomoże niż psycholog... Warto mieć kogoś zaufanego, żeby w czasie kryzysowej sytuacji chciał nas wysłuchać...

6

Odp: Całodobowa pomoc psychologiczna

Może to być też ktoś bliski i zaufany....

7

Odp: Całodobowa pomoc psychologiczna

Dokładnie. A poza tym doświadczenia innych ludzi mogą być dla nas bardzo cenne. Przede wszystkim kiedy trafiamy na kogoś, kto zmagał się z podobnymi problemami, możemy wreszcie spojrzeć na nie jak na coś do pokonania. Czasami nas przerastają i wydaje nam się, że ktoś, kto ich nie doświadczył, nie będzie w stanie dobrze nas zrozumieć, choćby nawet chciał. Dlatego wato też rozmawiać z innymi ludźmi i ktoś, kto nie jest psychologiem również może nam bardzo pomóc.