1

Temat: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Jeśli ktoś nie jest pewien co do ogrzewania w swoich nowych czterech kątach to polecam zbadać temat strat cieplnych i ustalić, którędy ciepło ucieka nam z domu. Czasem już uszczelnienie okien i drzwi daje dobry efekt i sporą oszczędność na kosztach ogrzewania.

2

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Ja się muszę dogrzewać ostatnio megaprądożerną farelką hmm

3

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Dużo daje ocieplenie budynku i szczelne okna. No i oczywiście brak domowników lubujących się w wietrzeniu, czyli w wieku menopauzalnym big_smile

4

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Eeeejjj... a ja bardzo lubię wietrzyć big_smile
Ocieplenie budynku rzeczywiście potrafi dużo dać. Można nawet zimą przykręcić kaloryfery.

5

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Wietrzenie ma sens, jak się mieszka w okolicy bez autostrad, głównych zakorkowanych ulic.. Czasem jak ja otworzę okno to czuję tylko dym z okolicznych domków...

6

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

okna to podstawa w domu czy też w mieszkaniu. Jak kupujemy nowe okna to musimy pomyśleć czy potrzebujemy brązowe czy też białe, bo jak raz zakupimy to przecież nie będziemy wymieniać co roku. A jeszcze musimy popatrzeć na parametry cieplne itp.

7

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Szczelne okna muszą być, jeśli nie chcemy płacić majątku za ogrzewanie. W ogóle ja zdecydowałam się na ogrzewanie podłogowe i to była mądra decyzja. Dzięki temu mogłam sobie pozwolić na kafelki w salonie, które mi się marzyły

8

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

ważne co by mieć szczelne okna big_smile ja mam pcv i ogrzewanie centralne i jest super! big_smile

9

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Moja mama zrobiła ze 2 lata temu ocieplanie z zewnątrz styropianem swojego starego domku, ale nie zauważyła jakichś specjalnych zmian, więc to chyba mocno przereklamowane jest. Chociaż z drugiej strony, może jej się tylko tak wydaje, może trudno to tak namacalnie odczuć i zbadać. Ja jestem na etapie poszukiwania jakiegoś domku na wsi i przeglądam oferty. No i w sumie też będę szukać ocieplonego. Chociaż w sumie nie wiem, czy teraz są jakieś nieocieplane.

10

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Docieplanie styropianem daje efekty, ale musi robic się to z głową. Zwłaszcza na etapie wyboru materiałów do pokrycia styropianiu z zewnątrz, by pozwolić mu na przepuszczalność. Obecnie jednak odchodzi się od tego sposobu na rzecz docieplania specjalną wełną. Ma o wiele lepsze właściwości oddychające, lepiej się sprawdza. Jest to metoda drozsza, ale skuteczniejsza

Ostatnio edytowany przez marcinek123 (2016-10-28 10:30:58)

11

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Mniejsze wydatki na ogrzewanie są możliwe pod warunkiem że zadbamy o zabezpieczenie przed chłodem i wilgocią . Okna są tu podstawą, ale drzwi również odgrywają znaczącą rolę. Pozostaje tylko się zdecydować czy stawiamy na klasyczne drewniane, czy nowocześniejsze rozwiązanie w rodzaju pcv.

12

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Mniejsze wydatki są możliwe jeśli zainwestujemy w odnawialne źródła energii, bo w zasadzie tylko nim możemy znacznie zmniejszyć wydatki za ogrzewanie.  Sama rok temu zainstalowałam zarówno pompę ciepła jak i panele fotowoltaiczne - i już po pierwszym roku zaoszczędziłam cała masę pieniędzy i myśle, że cała inwestycja w panele fotowoltaiczne i pompę ciepła zwróci mi się po maksymalnie 10 latach od ich kupna i pózniej będę mogła cieszyć się energią elektryczną i ogrzewaniem w zasadzie prawie za darmo.

Ostatnio edytowany przez mezzanine (2016-12-13 09:51:35)

13

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Można bardzo dużo zaoszczędzić na ogrzewaniu jeśli tylko ocieplanie poddasza jest prawidłowo wykonane lub ocieplanie podłogi, która nie musi być podgrzewana aby była ciepła. Wiem co mówię, kiedyś mieszkałam w kamienicy, non stop byłam chora, siedziałam często w swetrze a myśl o prysznicu przyprawiła mnie o dreszcze. Jak budowaliśmy własny dom to ocieplaliśmy odpowiednimi materiałami i widzimy nawet po funduszach ile jesteśmy dzięki temu w stanie zaoszczędzić na ogrzewaniu, a w domu jest cieplutko mimo mrozów.

14

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

jak zastanawiamy sie nad instalacją ogrzewania w naszym domu to koniecznie zajrzyjcie na stronę firmy Cieplny.pl Oferta firmy to ekonomiczne kotły grzewcze, pompy ciepła, instalacje wodno kanalizacyjne, przyłącza wodne czyli wszystko to, co pozwala na stworzenie zintegrowanego i ekologicznego systemu grzewczego w każdym domu.

15

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Wcześniej warto przemyśleć jaka technologia będzie odpowiednia dla danego budynku.

16

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Wybierając kotły warto zdecydować się na kondensacyjny czy tez na kocioł konwencjonalny. Teraz jest tyle nowości, tyle możliwości, że trzeba się dobrze zastanowić i przeanalizować wszystko przed dokonaniem wyboru. Jak widzę, tak jest w każdej dziedzinie życia. Z jednej strony jest to coś dobrego, ale z drugiej strony może być też męczące.

17

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

A może tak zapytać o to znajomych? To może być według mnie naprawdę bardzo dobre źródło informacji smile

18

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Myślimy z mężem o domu pasywnym, to jest konstrukcja skandynawska - drewno plus wełna w środku, podobno dobry efekt jeśli chodzi o izolację ciepła.

19

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Otwieranie okien w czasie zimy nie jest dobrem pomysłem... Szybko wyziębiają się pomieszczenia

20

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Kiedyś trzeba wywietrzyć tylko zimą jak jest smog taki, że siekierę można zawiesić nie zawsze to będzie dobry pomysł.

21

Odp: Ogrzewanie domu - jak uniknąć strat cieplnych

Warto wymienić okna na szczelne lub je uszczelnić.