26

Odp: Jak leczyć AZS?

Leczenie choroby jaką jest egzema czyli atopowe zapalenie skóry staje się o wiele prostsze, a to wszystko dzięki dostępnym na rynku preparatom. Dzisiaj nie brakuje w sprzedaży specjalnych kremów do skóry, która musi mierzyć się z tym schorzeniem. W tym artykule:  można dowiedzieć się więcej na temat samej choroby. Wbrew pozorom życie z nią wcale nie jest takie trudne.

27

Odp: Jak leczyć AZS?

Dermatolog powinien przepisać jakieś specjalne leki, niestety jednak samego AZS nie da się całkowicie wyleczyc, można jedynie złagodzić objawy.

28

Odp: Jak leczyć AZS?

Ja polecam produkty z linii Linum Emolient od Dermedic, są dostępne w aptekach, a działają świetnie.

29

Odp: Jak leczyć AZS?

Na skierowaniu podejrzenie AZS, dermatolog twierdzi, że mam na sobie dwie różne wysypki hmm Alergolog i testy potwierdzają - prawdopodobnie dwie przyczyny, a żadną z nich raczej nie jest AZS.
Kurczę... tak się zastanawiam. Te wszystkie wysypki, egzemy itd. są tak do siebie podobne. Jak trudno czasami znaleźć prawdziwe źródło. Miałyście z tym problem?

Muszę wykonać dodatkowe badania, prywatnie, bo zdaniem lekarki refundowane są niewiarygodne.
Mimo iż badanie na obecność pasożytów wykazało ich brak, lekarka twierdzi, że na 99% zafundował mi coś kot i stąd jedna z wysypek, a druga ma podłoże alergiczne. Pech chciał, że obie w tym samym mniej więcej czasie wystąpiły.

30

Odp: Jak leczyć AZS?

Kot jeśli wychodzi na dwór to może stamtąd coś przywlec...  Ale czasem takie wysypki mają podłoże psychosomatyczne, może trzeba zmienić podejście do życia, mniej się stresować...?

31

Odp: Jak leczyć AZS?

Raczej nie od stresu są takie problemy.. Może uczulił Cię jakiś kosmetyk, czasem w żelach pod prysznic czy balsamach są składniki drażniące...

32

Odp: Jak leczyć AZS?

Przy AZS trzeba stosować kosmetyki hipoalergiczne, delikatnie oczyszczające skórę, bez substancji zapachowych, barwników. Kosmetyki powinny spełniać 2 ważne funkcje- nawilżać i natłuszczać skórę.

33

Odp: Jak leczyć AZS?

Nie zawsze swędzenie i pieczenie skóry u dziecka to AZS, warto sobie zdać z tego sprawę  lekarze często na wyrost stawiają diagnozy. Cokolwiek jednak ze skórą maluszka by się nie działo - trzeba wiedzieć jak o nią dbać.

34

Odp: Jak leczyć AZS?

Również ja mogę Wam dorzucić przydatny artykuł na temat leczenia atopowego zapalenia skóry. Ten artykuł znajdziecie na stronie . Ja osobiście uważam, że im więcej teoretycznej wiedzy, tym zawsze lepiej. Artykuł opisuje m.in. co to są glikokortykosteroidy, a także jak wygląda terapia ogólnoustrojowa u osób z AZS, a więc dawka bardzo przydatnej wiedzy na temat leczenia AZS.

35

Odp: Jak leczyć AZS?

[quote="Isia"]Raczej nie od stresu są takie problemy.. Może uczulił Cię jakiś kosmetyk, czasem w żelach pod prysznic czy balsamach są składniki drażniące...[/quote]

A właśnie, że AZS i ŁZS mogą mieć podłoże stresowe i często to jest przyczyną wyskakiwania plam, a nie brud w otoczeniu osoby chorującej. Każdy dermatolog to powie - wiem, bo sama chodziłam do kilku, żeby rozpoznali mi tą chorobę. Ale prawda, że żele czy balsamy do kąpieli nie przynoszą nic dobrego takiej przesuszającej się skórze, jeśli mają coś wysuszającego w składzie.

Wydaje mi się, że słyszałam/czytałam gdzieś, że koty częściej przenoszą takie wysypki i inne rzeczy niż psy, ale nie wiem na 100%, czy to jest prawda.

Dermatologom też nie zawsze warto wierzyć, bo te preparaty, które przepisują, są takie 50/50 - czyli mogą zadziałać, ale nie muszą. Czasem trzeba szukać na własną rękę, żeby jakiś kosmetyk podziałał.

36

Odp: Jak leczyć AZS?

U córki mojej znajomej nic nie pomagało dopiero fototerapia czyli naświetlania promieniami ultrafioletowymi. Jak na razie nie ma śladu po chorobie. Ale to dopiero 5 miesięcy.

37

Odp: Jak leczyć AZS?

A u mnie sprawdziła się seria emolientów które mają dobry skład oparty na kwasach OMEGA 369 dobrze nawilżają i świetnie regenerują, ale do kupienia w aptekach tylko. Do tego kąpiele w siemieniu lnianym 2-3 razy w tygodniu.

38

Odp: Jak leczyć AZS?

Zdecydowanie kosmetyki z emolientami Nawet jeśli nie macie atopowego zapalenia skóry ale cierpicie na suchą skórę to warto jet sobie je kupić. Testowałam bardzo wiele różnego rodzaju kosmetyków oraz te z zawartością emolientów charakteryzują się najskuteczniejszym nawilżeniem skóry.

Świetne są kosmetyki emolium. Po pierwsze nie mają zapachu co mi osobiście bardzo odpowiada. Po drugie bardzo dobrze nawilżają skórę.

A po trzecie łagodzą

39

Odp: Jak leczyć AZS?

[quote=malyglod]Dermatologom też nie zawsze warto wierzyć, bo te preparaty, które przepisują, są takie 50/50 - czyli mogą zadziałać, ale nie muszą. Czasem trzeba szukać na własną rękę, żeby jakiś kosmetyk podziałał.[/quote]
Niestety, jak ze wszystkim... coś się może sprawdzić u jednej osoby i z czystym sumieniem poleci innym, przekonana o skuteczności, ale u kogoś może się to zupełnie sprawdzić. A jeśli dermatolog jest dobry, to słucha pacjenta i uwzględnia jego uwagi. Szuka wtedy innego środka.

40

Odp: Jak leczyć AZS?

U nas doraźnie sprawdzają sie produkty apteczne - skóra mojej córeczki jest skłonna do atopii i bardzo wrażliwa, więc sięgamy po linię  z krochmalem do kąpieli na czela, a  ja korzystam i z lini dla dorosłych, chociaz czasem podpieram małej np piankę do kąpieli smile Skóra już po jednym uzyciu zdaje sie uspokojona!

41

Odp: Jak leczyć AZS?

Ja tez używam atoperalu u dzieci, do kąpieli mam emulsję i po kąpieli stosuję krem. O wiele mniej zmian i wysypek na skórze się pojawia. No i co najważniejsze skóra już nie swędzi i się nie łuszczy.

42

Odp: Jak leczyć AZS?

używałaś może krochmalu do kąpieli? Jak ja się cieszę, że na niego trafiłam. Poleciła mi go koleżanka któa go używała przy pieluszkowym zapaleniu skóry, wystarczy trochę do kąpieli i widać po kąpieli że zaczerwienienie się zmniejsza,koi skórę, a nigdy mi się nie udało samemu zrobic takiego krochmalu

43

Odp: Jak leczyć AZS?

Tak, krochmal też jest świetny. Łagodzi swędzenie i podrażnienia, dzieci się nie drapią, więc i wysypka w razie czego się nie roznosi. No i jest o wiele łatwiejszy w użyciu niż krochmal, którego musiały używać nasze mamy wink

44

Odp: Jak leczyć AZS?

Pomaga tez aloes, żyworódka, warto spróbować naturalnych metod.

45

Odp: Jak leczyć AZS?

Spróbuj czegoś naturalnego.

46

Odp: Jak leczyć AZS?

Warto zadbać też o relaks, bo AZS nasila się przez stres.