1

Temat: Przyda się dziecku tablet?

Myślicie, że przyda się dziecku tablet w szkole?
Zastanawiam się czy warto byłoby kupić coś np. do 400 zł.

2

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Nie jestem pewna.
Z jednej strony nauczyciele zadają coraz więcej takich zadań, które wymagają korzystania z komputera i internetu. Z drugiej boję się, że więcej będzie gier niż nauki. W każdym razie pewnie na wszelki wypadek warto będzie zajrzeć sobie do jakiegoś RTV Euro Agd i tam sprawdzić ceny takich urządzeń.
Myślę, że prędzej czy później w każdym domu poza komputerem przyda się też tablet.

3

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Najpierw to ja bym zapytała nauczyciela, czy pozwoli w szkole dziecku korzystać z tabletu.
Bo nie każda szkoła wyraza na to zgodę.
Pewnie, że w domu warto mieć taki tablet, czy laptop choćby, bo dziecku to ułatwi naukę,
ale do szkolnej klasy raczej bym takiego sprzętu nie zabierała.

4

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Generalnie dzieci nie powinny chodzić do szkoły z gadżetami, tylko po to, żeby się uczyć... Nauczyciele przecież nie są od pilnowania, żeby nic im nie zginęło..

5

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Na pewno się przyda , ale do szkoły bym nie dała ,żeby nie rozpraszał dziecka w nauce w domu jak najbardziej .

6

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Dziecko powinno mieć wydzielony czas korzystania z tabletu, a nie tak jak znajome dzieci, że chodzą przyklejone do komórki czy tableta i ciągle grają , tracąc kontakt z rzeczywistością...

7

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Przez takie rzeczy dzieci mało wychodzą z domu na podwórko .Jak byłam mniejsza nie było takich urządzeń bawiliśmy się w chowanego, skakaliśmy na skakance nie było problemów z kręgosłupem ,a teraz dzieci siedzą przed nimi i mają mało ruchu

8

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Właśnie a w jakim wieku jest dziecko? Bo wiesz tak to się zaczyna tablet , dziecko łatwo wciąga się w wirtualny świat, a potem ciężko jest je z niego wyciągnąć. Dlatego uważam że trzeba rozsądnie to miarkować i raczej starać się spędzać z dzieckiem więcej wolnego czasu, czy organizować mu czas z rówieśnikami niż pozwalać by spędzało godziny w wirtualnym świecie...

9

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Przydać się na pewno pytanie do czego? Na pewno warto kupić jakieś programy edukacyjne, żeby tylko nie grało na nim w gry. A sam wybóe takich tańszych tabletów jest spory

10

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Moja córka jest w wieku szkolnym i ma tablet. Oczywiście pod kontrolą, także użytkuje go bezpiecznie. W każdym razie trzeba pamiętać o ochronie, przydadzą się na przykład sprawdzone
pokrowce na tablety. Dzieciaki potrafią szybko niszczyć sprzęt hmm

11

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Nie jestem co do tego przekonana. Rozumiem, że żyjemy w czasach, gdy elektronika otacza nas z każdej strony, ale mimo wszystko sądzę, że powinno się chronić dziecko przed tym jak najdłużej, a już na pewno nie powinno się go wysyłać do szkoły z gadżetami w stylu tablet. Powinno się z tym poczekać aż podrośnie, bo czym skorupka za młodu nasiąknie... Same przecież nie nosiłyśmy żadnych gadżetów, jak byłyśmy dziećmi. Tablet ok, ale nie do szkoły i najlepiej pod kontrolą, bo to ma być dodatek, a nie główne źródło.

12

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Podobne szkoły mają być wyposażone w takie urządzenia. Do nauki raczej sie nie przyda, bo co szkoła może zagwarantować w formie elektronicznej? Może lepszym pomysłem na prezent będą gry ?

13

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Tablet się przyda, ale starszemu dziecku. Dla młodszego lepiej kupić kilka modeli do sklejania jeśli to lubi, czy na przykład jakąś grę planszową edukacyjną. Teraz jest w czym wybierać, propozycji dla dzieci jest mnóstwo.

14

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Tablety to całkiem fajne rozwiązanie na długie podróże, dzieci nudzą sie niemiłosiernie i do głowy przychodzą im pomysły, które zdecydowanie nie sprzyjają spokojnemu i bezpiecznemu prowadzeniu samochodu. I dla takich niecierpliwych dzieciaków mozna kupić tablet. Są takie bardzo niedrogie, ze specjalna obudową tablety, które najmłodszym powinny zapewnić zabawę.

15

Odp: Przyda się dziecku tablet?

W szkole może niekoniecznie przydatny jednak w domu czy na jakiś wyjazdach jak najbardziej. Jak już się zdecydujesz to koniecznie kup również obudowę na takiego tableta ,  bo dzieciom zawsze wszystko z łapek leci

16

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Pewnie, że tak. Tablet często się przydaje np. w podróży. Wiem, że na electro.pl dostaniesz tablet za niewysoką cenę, więc nie zaszkodzi maluchowi sprezentować taki wink

17

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Dzieciakom się na pewno przyda, córka ma galaxy s 5 i na razie jej co prawda wystarczy, jest bardzo uradowana, ale tylko patrzeć jak zacznie i o tablet mi głowę suszyć

18

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Jasne, że się przyda. Tablet nie musi służyć tylko do gier i może również służyć do nauki. Ja sama chcę swojemu dziecku kupić ipada, bo jak na razie korzysta z mojego podczas czytania książek i zaczyna mi to trochę przeszkadzać, bo nie mogę go używać wtedy kiedy chcę. Myślę o jednym z tych, bo nie są duże i są stosunkowo tanie, a Apple to bardzo dobra firma. Widzę, że znacie się na sprzęcie elektronicznym i w związku z tym chciałabym Was prosić o radę w wyborze najlepszego ipada.

19

Odp: Przyda się dziecku tablet?

A ja tam uważam, że taki tablet to zbędny gadżet. Oczywiście jeżeli dziecko bardzo chce to można zawrzeć taką umowę. Dziecko będzie musiało na niego w jakiś sposób zapracować. Odkurzać dom, sprzątać swój pokój, wziąć się za naukę itp. I jak tak przez miesiąc albo kilka tygodni będzie dalej zmotywowane to można kupić ten tablet. Wtedy jest to z korzyścią dla dziecka tongue

20

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Po to żeby grać? Moim zdaniem to raczej średni pomysł, ale to oczywiście wasze dziecko.
Zależy ile ma lat. Lepiej już jednak uderzyć w takie sprzęty. Po prostu będzie się nadawał do nauki, do konkretów. Nie kupujcie dzieciom sprzętu pod gry. Chcecie żeby dzieci spędzały przy nich całe dnie?

21

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Moim zdaniem nie. Nie przyda się

22

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Moim zdaniem nie, chyba że rzeczywiście jest takie porządne że chce się rozwijać i czyta samo dla siebie lub przygotowuje do szkoły. Jeśli ma służyć tylko do gier, to myślę, że zwykły komputer w domu wystarczy. Jak dzieci są małe to fajnie nawet z nimi pograć, fajna forma spędzenia wolnej chwili, szczególnie jak się ma mało czasu. A dzieci lubią jak się wchodzi do ich świata. smile

23

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Słyszałem, że w niektórych szkołach tabletów używa się na co dzień podczas lekcji. Myślę, że z czasem w większości szkół będzie korzystać się z tego typu pomocy. Jest on bardzo pomocny.

24

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Jestem przeciwna noszenia różnych gadżetów do szkoły. Nauczyciele tylko się denerwują. Niektóre szkoły mają już na wyposażeniu to wtedy dzieci niech korzystają ale nie ze swoich, zresztą nie każdego rodzica stać żeby kupić mu tablet i potem te co nie mają jest im przykro.

25

Odp: Przyda się dziecku tablet?

Zakup tabletu nie ma sensu. Już lepiej kupić mały laptop. Mam  13 cali, z dobrym procesorem, obsłuży gry komputerowe i proste programy biurowe.