76

Odp: Manicure hybrydowy

Hybrydowe od new nails, kwestia zdrowego podejścia do pielęgnacji. Wiem ile sama poświęciłam temu czasu. W tym momencie nie mam żadnych problemów z paznokciami. Są zdrowe, ładne, twarde, pozytywnie odmienione i nie muszę tam niczego poprawiać. Mnie o to chodziło.

77

Odp: Manicure hybrydowy

Moja znajoma zawsze była specjalistką/maniaczką, kolorowe lakiery, odżywki, przyspieszacze schnięcia etc.

Ostatnio jak się spotkałyśmy na kawę z naszą znajomą z liceum (też paznokciomaniaczką) odddała jej worek swojej kolekcji (to był autentycznie pewnie z kilogramowy worek lakierów, baz pod lakier, perełek, efektów piasku etc big_smile ).
Powód?
Kupiła lampę, przeszła na hybrydy i nie ma zamiaru wracać wink

Ja osobiście po zdjęciu hybryd robionych przez kosmetyczkę miałam miękkie i łamliwe paznokcie, trochę się zacięłam hmm

78

Odp: Manicure hybrydowy

polubilam hybrydy smile troche balam sie, ze moze cos mi sie poniszczy z paznokciami, ale nic sie nie dzieje wink swoj zestaw upolowalam calkiem tanio ( z Em nail) a teraz to juz szaleje z kolorami, wzorami- obecnie jaram sie lakierami termincznymi od nich big_smile

79

Odp: Manicure hybrydowy

Ja też jestem na tak i też nie mam żadnych problemów z paznokciami po hybrydach. Już od jakiegoś czasu robię sobie sama hybrydowe paznokcie w domu. Jakby ktoś chciał zacząć to uczyłam się stąd:

80

Odp: Manicure hybrydowy

A czym ściągacie hybrydy w domu? Widziałam w Naturze nowe zmywacze, zapachowe do zmywania zwykłych lakierów, kupiłam kiwi, bardzo fajny. Ale widziałam, że też mają do ściągania hybrydy, zastanawiam się czy nie wypróbować.

81

Odp: Manicure hybrydowy

Zupełnie nie kojarzę ich. Jakiej to firmy? smile

82

Odp: Manicure hybrydowy

Ja używam zmwykłego zmywacza z acetonem i specjalnych klipsów do ściągania hybryd smile

83

Odp: Manicure hybrydowy

Ja robię sobie manicure sama w domu i nie wydaję niepotrzebnie pieniędzy na wizyty w profesjonalnym salonie. Używam lakierów Chiodo. One są też używane w salonach. Cena jest bardzo fajna, bo lakiery kosztują około 15 zł za sztukę, a są bardzo trwałe i mają fantastyczne kolory.

84

Odp: Manicure hybrydowy

[Zupełnie nie kojarzę ich. Jakiej to firmy? smile

To nowość, więc może nie wpadło Ci w oko. Te zmywacze są od Sensique wink Jest bezacetonowy, zawiera kompleks witamin A+E+F.

85

Odp: Manicure hybrydowy

Olu faktycznie cena bardzo konkurencyjna jeśli chodzi o lakiery hybrydowe... Ja przeważnie stosowałam tych z Indigo lub Semilac. Ale cena to ponad 30 zł za opakowanie...

86

Odp: Manicure hybrydowy

uwielbiam bo nie trzeba malować co kilka dni, ale mam problem bo sama chcę ją robić i mi odchodzi - nie wiem czy problemem jest baza z sleek naila czy coś innego? wiem ze semilac niektórych uczula, ale mnie nie i znalazłam nawet tu  jest baza hard to chyba mi się bardziej przyda bo mam tłusta płytkę i wydaje mi się, że przy sleeku po prostu dlatego lakier odchodził płatami. Bo utwardzony był dobrze - mam mostek ledowy 9w.

87

Odp: Manicure hybrydowy

Ja robię sobię od czasu do czasu u kosmetyczki. Może wychodzi drożej ale przynajmniej jest dobrze zrobiony.

88

Odp: Manicure hybrydowy

Hybrydy, jak to brzmi! Ale ładnie wygląda smile

89

Odp: Manicure hybrydowy

Ja jeszcze nigdy nie miałam zrobionych hybryd. Ale mam plan kiedyś się na nie zdecydować. Zobaczymy smile Nie wiem tylko, jaki kolor wybrać, nie umiem wybrać.

90

Odp: Manicure hybrydowy

Uwielbiam, bo dzięki temu mam mocne paznokcie, które się nie łamią, lakier nie odpryskuje, co 2 tygodnie ściągam i robię nowy. Robię sama w domu: robiłam pół roku u kosmetyczki a potem kupiłam sobie zestaw, żeby już nie chodzić do kosmetyczki. Nie zawsze miałam czas, ona też miała terminy, które mi nie odpowiadały...a teraz robię jak mam czas, sama sobie kupuję kolory, które mi się podobają...na YT jest pełno tutoriali na fajne zdobienia:)

91

Odp: Manicure hybrydowy

Ja mogę polecić salon kosmetyczny z Krakowa, gdzie od kliku miesięcy robię manicure hybrydowy  Jestem bardzo zadowolona, bo sama nigdy nie umiałam malować paznokci a hybryda wytrzymuje spokojnie 2-3 tygodnie smile

92

Odp: Manicure hybrydowy

Tutaj jest ciekawy zestaw do robienia hybryd, w który moim zdaniem warto zainwestować. W ten sposób można sobie robić pazurki w domu. Jest to ciekawa i tanie rozwiązanie.

93

Odp: Manicure hybrydowy

Dzięki za link, przyda mi się i to bardzo.

Ostatnio edytowany przez kranndd4x (2017-01-11 18:14:09)

94

Odp: Manicure hybrydowy

ja uwielbiam hybrydy smile chodzę regularnie do coco time na paznokcie bo sama to nie mam sprytu do takich rzeczy, a poza tym nie mam lakierów specjalnych smile

95

Odp: Manicure hybrydowy

Noszę paznokcie hybrydowe od półtora roku. Pierwsze pół chodziłam do kosmetyczki, teraz robię sama w domu. Uwielbiam hybrydy i nie mogłabym już z nich zrezygnować. Mannicure trzyma się 2 tygodnie, aż do ściągnięcia ze względu na odrost. Wreszcie zapuściłam trochę dłuższe pazurki, nie łamią się. Nie zauważyłam, żeby moje paznokcie były w gorszej kondycji jak przed hybrydami.

96

Odp: Manicure hybrydowy

[quote=miiisiiia]Zdecydowanie odradzam. Przede wszystkim jest to utwardzane UV - co oznacza, ze przyspiesza starzenie skory dloni.

Po drugie, juz nastepnego dnia odstaje od paznokcia - miedzy lakierem a paznokciem jest powietrze.

Widac odrost po kilku dniach, szczegolnie ze moje paznokcie rosna bardzo szybko.

Niszczy paznokcie.[/quote]


Następnego dnia odstaje od paznokcia, bo między lakierem, a paznokciem jest powietrze? A sama te pazury robiłaś? Bo albo wykorzystane były baaardzo kiepskiej jakości produkty do wykonania tego manicure, albo ktoś (lub Ty) zrobił to bardzo nieprofesjonalnie. Takie coś nie może się zdarzyć! W internecie jest mnóstwo tutoriali oraz wskazówek związanych z najczęstszymi błędami popełnianymi przy hybrydach. Nie będę się tu rozpisywać szczegółowo na ten temat, poszukajcie i poczytajcie. W każdym bądź razie prawidłowo wykonana hybryda nie ma prawa odstawać, odpadać ani się kruszyć!

Niszczy paznokcie - nieprawda. Owszem, mogą być one cienkie i miękkie, ale tylko wtedy, kiedy hybryda zostaje ściągnięta nieprawidłowo. Tzn. w momencie, gdy odchodzi samoistnie, a my jej pomagamy podważając ją i "zrywając". Naruszamy wtedy płytkę paznokciową przyczyniając się do "wytargania" tej wierzchniej warstwy pazurka. Po czymś takim mamy paznokcie miękkie jak papier. Pamiętajmy o tym, by ściągać hybrydy tylko specjalnym removerem/acetonem we wskazany przez producenta sposób. Wtedy hybryda zejdzie leciutko i "zdrowo" smile

Pamiętajcie, że hybrydy się opłacają. Ja kupiłam zestaw startowy w necie za około 100 zł, zawierał lampę UV, trzy lakiery w różnych kolorach, bazę/top, bezpyłowe waciki, cleaner, remover, akcesoria typu drewniane patyczki, kopytko itp. Z kolei moja siostra udała się do kosmetyczki i zapłaciła... 70-80 zł. Wniosek jest prosty - warto jest dołożyć te 20-30 zł i kupić swój zestaw, bo bardzo szybko się on zwróci. Początkowo nie wychodziło mi to szczególnie pięknie - musiałam nabrać wprawy, by wszystko wyszło idealnie równiutko, by nie zalewać skórek, by wyglądało to estetycznie. Ale ćwiczenie czyni mistrza i da się idealnie równo malować nawet lewą ręką smile

Pazurki może i mogą się znudzić z biegiem czasu, bo przez 2-3 tygodnie ciągle ten sam kolor. Ale jeśli ktoś naprawdę nie ma zbyt wiele czasu, a lubi idealne paznokcie bez odprysków to nie zawsze może pozwolić sobie na wyjęcie z życiorysu tych dwóch godzin w tygodniu na przemalowywanie. Hybrydy zapewniają jednak ten komfort zajęcia się manicurem raz, a dobrze co jakiś dłuższy czas. Poza tym takie paznokcie są twardsze i trudno o ich złamanie. Od razu po pomalowaniu można wykonywać wszystkie czynności, ponieważ paznokcie utwardzone są do tego stopnia, że nie da się ich po prostu zniszczyć. Pięknie lśnią (no chyba, że wykańczamy je matowym topem) i nie można im odmówić uroku oraz estetyki. Ja jestem wielką zwolenniczką tego typu pielęgnacji paznokci.

Aha i pamiętajcie - jeśli już kupujecie lakiery hybrydowe to nie szczędźcie pieniędzy. Początkowo zaopatrzyłam się w taniochę, bo uznałam, że nie będę przepłacać. To była jedna z gorszych decyzji, jakie mogłam podjąć w tym temacie. Lakier był tani, bo kosztował koło 6 zł za buteleczkę, ale po niecałym tygodniu odpadał zupełnie. Po prostu w całości się odklejał i zostawał mi tylko mój łysy paznokieć. Raz zdarzyło mi się takie coś dzień po malowaniu. Wystarczyło lekko podważyć lakier i wszystko szło w cholerę. Ponadto te tanie hybrydy słabo kryły i robiły coś w rodzaju "mazów" - kolor nie był zupełnie jednolity. Ogólnie nie polecam. Ku przestrodze - te trefne lakiery, których używałam i które się nie sprawdziły - to firma Color it NEW. Dramat. Z dobrego serca Wam radzę, że jeśli nie chcecie się zrazić do hybryd na samym początku to zainwestujcie w coś porządnego. Obecnie mam top i bazę z Semilaca oraz kolorki z NeoNail. I polecam rękami i nogami! Trzymają się fantastycznie, nic nie odłazi, nie odpryskuje, nie odpada. Fakt faktem, że jeden taki top/baza/kolor z tych dwóch firm to koszt średnio koło 30 zł. Dużo. Ale warto, bo lakiery są na tyle wydajne, że starczą na wiele malowań. No i nie zaschną! Naprawdę dziewczyny, nie dajcie się kusić super promocjami super ofertami lakierów hybrydowych po 10-15-20 zł. Nie wierzę w ich wysoką jakość, którą to niektóre osoby (reklamą się zajmujące) zachwalają.

Ostatnio edytowany przez huba (2017-04-25 13:07:10)

97

Odp: Manicure hybrydowy

Ja  zawsze robię u kosmetyczki.

98

Odp: Manicure hybrydowy

A ja właśnie zastanawiam się nad zakupem  i robieniem manicure hybrydowego sama smile

99

Odp: Manicure hybrydowy

Uwielbiam big_smile nie wyobrażam sobie już malować zwykłym lakierem smile

100

Odp: Manicure hybrydowy

Ja też przerzuciłam się na hybrydy. Ostatnio wieczorem chciałam szybko pomalować paznokcie zwykłym lakierem, odczekałam 5 min a i tak przykleiłam się do pościeli. Wcześniej robiłam sobie manicure żelowy ale jakoś nie mam cierpliwości do budowania paznokcia. tongue