1

Temat: Dom

Witajcie:)
W końcu udało mi się dostać kredyt hipoteczny i kupuję dom! Znalazłam fajną agencje która oferuje  domy na sprzedaż i po długim namyśle wybrałam! smile Ile bedę musiała przeznaczyć na urządzenie domu który jest aktualnie w stanie deweloperskim ?

Ostatnio edytowany przez nastka240 (2016-12-12 12:55:16)

2

Odp: Dom

Zależy czy wybierzesz drogie meble i materiały do wykończenia wnętrz, czy tańsze... Ale myślę, że co najmniej 50 tys. musisz mieć na najpotrzebniejsze sprawy...

3

Odp: Dom

Takiej agencji to jeszcze musisz zapłacić.

4

Odp: Dom

Jak dla mnie dom od dewelopera to droga sprawa, lepiej kupić niewykończony od prywatnej osoby...

5

Odp: Dom

Jeśli chodzi o meble to można trafić na fajne oferty - tutaj  na przykład kanapy w dobrych cenach. Jeśli chodzi o materiały wykończeniowe - to też ceny różne - wszystko zależy od gustu, potrzeb i zasobności portfela. Ja osobiście nie zdecydowałabym się ani na zakup od dewelopera, ani od osoby prywatnej. W grę wchodziłaby tylko samodzielna budowa od fundamentów po dach.

6

Odp: Dom

Do budowy domu są potrzebne konstrukcje stalowe różnego rożnego rodzaju.  Ofertę taką mają na:  . Bardzo ciekawe mają tam konstrukcje, a do tego mogą stworzyć dla Ciebie jakie tylko chcesz różnymi metodami.

7

Odp: Dom

My z mężem chcemy rozbudować garaż bo jednak okazał się zbyt mały na nasze potrzeby. Oprócz przebudowy trzeba będzie go zmodernizować bo okazało się, że użyliśmy złych materiałów do wykończenia i teraz są tego skutki. Przede wszystkim, zastanawiamy się czy ], bo czytałam że wielu ludzi korzysta z takiej opcji i chyba my też się na to zdecydujemy.

8

Odp: Dom

Fajnie wyglądają te posadzki smile

9

Odp: Dom

A my idąc tym tropem, że nie warto kupować domu od dewelopera postanowiliśmy go wybudować. I teraz mamy problem, bo okazuje się, że na naszej działce trzeba najpierw ustabilizować grunt, a to też "trochę" kosztuje sad

10

Odp: Dom

A my idąc tym tropem, że nie warto kupować domu od dewelopera postanowiliśmy go wybudować. I teraz mamy problem, bo okazuje się, że na naszej działce trzeba najpierw ustabilizować grunt, a to też "trochę" kosztuje :
A patrzyliście na usługi tej firmy? Skontaktujcie się z nimi koniecznie, powinni pomóc.

Ostatnio edytowany przez Konczita (2017-03-28 12:07:13)

11

Odp: Dom

Większość z nas ma pracę w Warszawie. W innych miastach znacznie trudniej znaleźć pracę marzeń, dlatego większość chce tutaj pozostać.  Ciekawą propozycje nowo wybudowanych domów można znaleźć w Markach. Warto zapoznać się z tą ofertą jeśli szukamy przytulnego domu dla siebie i swojej rodziny. Z pewnością znajdziemy tam spokój i ciszę, jakiej nam brakuje w Warszawie.

12

Odp: Dom

A ja ze swoim Michałem zdecydowałam się na samodzielną budowę domu i nie żałuję. Wprawdzie jeszcze sięnie pobudowaliśmy do końca, ale jak wyobrażę sobie mieszkanie w domu pod lasem, bez namolnych sąsiadów, to nie mogę się doczekać. Przy okazji mam do Was pytanie, koleżanki, może pomożecie? Chodzi o to, że musimy się zdecydować na jakiś rodzaj ogrzewania, mąż optuje za kominkiem, ja za piecem wolnostojącym. Podobną dobrą ofertę w tym zakresie ma kratki.com -  Korzystałyście może kiedyś z ich usług?

13

Odp: Dom

A propos domu - majcie jakąś firmę geodezyjną, którą możecie polecić? Bo ja słyszałam sporo dobrego o tej: geodeta Kraków

14

Odp: Dom

też korzystałam z ich usług. Polecam.

15

Odp: Dom

A czy nie lepszym rozwiązaniem jest kupienie mieszkania? Bo ja właśnie sie nad tym zastanawiam i przeglądałam już ofertę od dewelopera w Lublinie. Taka  Jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ można wreszcie kupić swoje wymarzone mieszkanie. A Wy, gdzie mieszkacie? Dom czy mieszkanie?

16

Odp: Dom

Ja jestem na etapie budowy domu i mój mąż zastanawia się nad oknami. Co myślicie nad oknami internorm  ? Czy postawić na coś innego? smile

17

Odp: Dom

Również jestem za samodzielną budową, a nie kupnem domu od dewelopera. Uważam, że wówczas mamy większą możliwość wyboru. Dokonujemy wówczas wyboru metody budowy domu jak również budujemy go według indywidualnego projektu. Mnie bardzo podobają się domy drewniane z bala, i właśnie w takim chciałabym zamieszkać. Domy te są ekologiczne, energooszczędne i trwałe. Dodatkowym ich plusem jest szybka budowa jak i możliwość łatwej rozbudowy takiego domu.

18

Odp: Dom

Tylko, że te domu od deweloperów naprawdę nie są złe smile Moja przyjaciółka poważnie zastanawia się nad kupnem domu od dewelopera a najbliżej jej do domów na Morenie w Gdańsku, które budowane są przez Robyg. Szczegółoy opis oferty znajdziecie na stronie. I teraz zobaczcie, czy istnieje jakaś możliwość prywatnie, na kupienie działki w dobrej dzielnicy jak Morena w Gdańsku i postawienie tam domu. Czy to nie jest bardziej opłacalne kupić od dewelopera ? smile

19

Odp: Dom

Zakup takiego domku to żadne ryzyko - dzisiaj ma się niemal 100% pewności, że jednak, posiłkując się opiniami i dobrymi umowami, nie zostaniemy z niczym. Tym bardziej, że ceny takich domków nawet w rejonie dużych miast są nieduże - porównywalne z cenami mieszkania. Przynajmniej na osiedlu Azaliowym tak jest  - no i jaki projekt - plusem jest tez kawałeczek ogrodu

20

Odp: Dom

Ja polecam popatrzeć tutaj Tam są świetne oferty sprzedaży domów w Szczyrku smile

21

Odp: Dom

Dom to sa bardzo duze koszty, wiec sie lepiej na to przygotujcie. Nawet sama budowa nie jest az tak droga co pozniej wyposazenie calego budynku. Ja jestem na etapie zalatwiania swiadectwa energetycznego ] i już się boje o to co bedzie dalej

22

Odp: Dom

No my też z mężem po długich poszukiwaniach znaleźliśmy kilka domów od developera w Koninku- . Najpierw pojedziemy obejrzymy, wiem że okolica piękna, liczne atrakcje turystyczne i krajoznawcze. Także nawet jest gdzie w wolnych chwilach wyjść pozwiedzać. Ale cieszy mnie sam fakt że z dala od miasta.

23

Odp: Dom

Ja tam jednak jestem bardzo ostrożna i zawsze dokładnie sprawdzam wszystkich, z którymi podpisuję umowy. Tym bardziej, że zakup mieszkania to duże pieniądze. @marta60 zerknij sobie do tego artykułu -  potwierdza, że warto sprawdzać firmy przed podpisaniem umowy!

24

Odp: Dom

Niektórzy wolą budować domy na własną rękę, ale trzeba się na tym po prostu znać. Na pewno pomocne będą jakieś artykuły, np. taki poradnik o zamocowaniach . Da się zbudować dom samemu, ale trzeba się mocno postarać.

25

Odp: Dom

[quote=rizzoli33]Niektórzy wolą budować domy na własną rękę, ale trzeba się na tym po prostu znać. Na pewno pomocne będą jakieś artykuły, np. taki poradnik o zamocowaniach . Da się zbudować dom samemu, ale trzeba się mocno postarać.[/quote]
Zwłaszcza, że błędy konstrukcyjne mogą skutkować np. mokrą ścianą. Potem grzyb. Albo za krótkim kominem, przez który wwiewa do domu. Jeśli nawet "fachowcy" potrafią to spartaczyć, to tym bardziej trzeba się na tym znać, choćby w stopniu umożliwiającym kupno projektu pozbawionego takich błędów.