1

Temat: Trasy rowerowe

Jako że kupiłam kilka tygodni temu rower trekkingowy, od tej pory na tyłku nie usiedzę i intensywnie eksploruję okolice Stalowej Woli. Sama lub w towarzystwie kolegi ze studiów.
Głównie odbywa się to tak, że wyznaczamy pierwszy punkt eskapady, a potem idziemy na żywioł. A jak już nie wiemy, gdzie jesteśmy, to sięgamy po nawigację.


Jeździcie? Macie jakieś ciekawe historie do opowiedzenia lub przydatne rady? Znacie jakieś warte uwagi trasy?

Z wyszukiwarek tras rowerowych znalazłam fajne i zamierzam zbadać wszystkie okoliczne szlaki.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2016-07-25 13:40:16)

2

Odp: Trasy rowerowe

Macie do dyspozycji całą Polskę wschodnią, ten szklak rowerowy był reklamowany nawet w tv;) A może Was zaniesie aż na Mazury? wink

Ostatnio edytowany przez katasia (2016-07-25 14:29:20)

3

Odp: Trasy rowerowe

Mazury smile Była taka propozycja, ale to bardziej w żartach big_smile Planujemy uderzyć na Śląsk kiedyś.

Czasami się nie oszczędzamy...
Z trampek wysypałam tyle piasku, ze mogłabym zamek ulepić wink

4

Odp: Trasy rowerowe

Super, też chciałabym zacząć jeździć tak na serio. Zbieram się do zakupu porządnego roweru górskiego. Na pewno przyda mi się też wiele akcesoriów - pomożecie? Nie jestem pewna od czego zacząć. Z pewnością muszę się zaopatrzyć w jakies pompki rowerowe, odblaski, lampki, wygodne buty - co jeszcze? Polećcie przydatne gadżety dla początkującej rowerzystki smile

5

Odp: Trasy rowerowe

A jak radzicie sobie z naprawami rowerowymi? Czy macie kogoś, kto umie to robić? Wiadomo, że nie każdy musi znać się na takich rzeczach.

6

Odp: Trasy rowerowe

A ja strasznie żałuję, bo jeździć nie mogę przez problemy z kolanami sad

7

Odp: Trasy rowerowe

Współczuję. Sama nie wyobrażam sobie życia bez jazdy na rowerze, przy czym przykładam wszelkich starań, aby zawsze był odpowiednio zabezpieczony i zakonserwowany . Korzystałyście może kiedyś z wieszaka do roweru?

8

Odp: Trasy rowerowe

W miastach powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, więc może część osób zrezygnuje z auta choć latem na rzecz roweru...?

9

Odp: Trasy rowerowe

[quote=makalica87]A ja strasznie żałuję, bo jeździć nie mogę przez problemy z kolanami sad[/quote]
Ja mam podobnie. Na siłowni też wolę bieżnię, niż rowerek.

10

Odp: Trasy rowerowe

Z tego, co wiem, to jest już częściowo opracowana Wiślana Trasa Rowerowa. Sama chciałabym ją przejechać, bo krajobrazy w jej otoczeniu są piękne. Dlatego muszę sobie w końcu jakiś porządny rower kupić, bo tej mój stary to się chyba niedługo rozleci...

11

Odp: Trasy rowerowe

Jak zejdą te śniegi to chętnie wskoczę na rower w któryś cieplejszy weekend:)

12

Odp: Trasy rowerowe

Ja ogólnie uwielbiam wycieczki rowerowe, szczególnie poza miasto. Bo jakoś po mieście mi się ciężko jeździ.. Po ścieżkach rowerowych to jest ok ale już w ruchu miejskim to jakoś się boje.

13

Odp: Trasy rowerowe

[quote=makalica87]A ja strasznie żałuję, bo jeździć nie mogę przez problemy z kolanami sad[/quote]
A co się dzieje? Bo ogólnie na kolana rower jest właśnie wskazany zazwyczaj.

14

Odp: Trasy rowerowe

Też mnie to dziwi, bieganie nie jest wskazane na stawy, ale rower - jak najbardziej. Nawet jak się ma słabą kondycję. Moim zdaniem warto próbować. Ja sama robię coraz dłuższe trasy. Zaczęłam się też interesować jeżdżeniem po górach. Wybierają je nawet profesjonaliści. Na podanej przeze mnie stronie znajdziecie informację o tym, że w ten weekend (7-9.04.2107) odbywa się tam trening kolarstwa górskiego z instruktorem. Warto sprawdzić!

15

Odp: Trasy rowerowe

Jeśli doskwierają stawy to warto pomyśleć o odpowiednim obuwiu na rower czy do biegania. Odpowiednio dobrane odciążają stopy i pozwalają stawom dobrze pracować.

16

Odp: Trasy rowerowe

ja sobie robie takie trasy max 30km bo na razie wiecej nie daje rady. A poza tym jezdze jeszcze  na rowerkach stacjonarnych, cwiczenia z trenerem i z grupa sa duzo lepsze, fajnie sie jezdzi razem, jest bardziej intensywnie mozna wiecej sie zmeczyc

17

Odp: Trasy rowerowe

Ja aktualnie też jeżdżę po około 30 km, ale docelowo w tym sezonie chcę realizować trasy po 120 km.

18

Odp: Trasy rowerowe

Świetne trasy rowerowe są w Dolinie Baryczy

19

Odp: Trasy rowerowe

U mnie w mieście niestety nie ma za wielu tras rowerowych. Głównie jeżdżę po lesie, ale nie po mieście.

20

Odp: Trasy rowerowe

Ja uwielbiam jeździć po lesie i to niekoniecznie utwardzonymi drogami. Jest tu w pobliżu sieć ścieżek na bardzo stromych wzniesieniach, dla motocykli crossowych. Z moim kolanem nie odważę się już po nich zjeżdżać, więc wybieram te łagodniejsze, ale wspinam się rowerem pod nie z dziką przyjemnością big_smile

21

Odp: Trasy rowerowe

Ja uwielbiam rower! Nie przesiadałabym się z niego za żadne skarby. Zwłaszcza, że znalazłam wypożyczalnię bagażników rowerowych  i jestem przekonana, że to będzie dobry pomysł.
Zresztą sprawdźcie sami.

Ostatnio edytowany przez Orsay (2017-12-20 20:33:37)

22

Odp: Trasy rowerowe

Uwielbiam szlak Green Velo smile Miałam co prawda raz problem, bo zgubiliśmy się z kolegą i narobiliśmy zbędnych kilometrów, dlatego że trasa była przy jednym zakręcie nieoznaczona. Zdziwiło nas, że długo nie ma kolejnego znaku, dlatego zawróciliśmy i okazało się, że faktycznie brakuje w pewnym momencie strzałki. Poza tym jednak na naszym terenie jest raczej dobrze oznaczona i wielki plus za punkty postojowe, z których chętnie korzystamy smile

23

Odp: Trasy rowerowe

Ja jeżdżę w ok. Warty, super krajobrazy:)

24

Odp: Trasy rowerowe

Najlepsze są w górach, ale nie tych wysokich, tylko np. Stołowych:)

25

Odp: Trasy rowerowe

Mój rower się w górach nie sprawdził hmm. Więcej go trzeba było pchać, niż można było na nim jechać, i z zazdrością spoglądałam na rowerzystów, którzy mieli odpowiedni sprzęt i tak sobie bezproblemowo śmigali po trasach, na których ja musiałam rower prowadzić.