1

Temat: Odpoczynek

Pęd życia codziennego skłonił mnie do zastanowienia się za czym zmierzam i czy warto. Pomyślała sobie, że warto ale czas pomyśleć o przyjemnościach i odpoczynku. Dlatego też postanowiłam, że na wiosnę wyruszę na podbój Iranu. Ktoś z Was był tam może? Jak Wam się podobało?

2

Odp: Odpoczynek

Daleka podróż, ja ograniczam się na razie tylko do Europy..

3

Odp: Odpoczynek

Iran jest ogromny i jest naprawdę co zwiedzać, wszystko zależy ile chcesz przeznaczyć czasu na wyjazd i co cię interesuje.
Czym najlepiej się poruszać po kraju? Między miastami Autobusy Lux lub zwykłe i pociągi. W miastach i wypady poza miasta, do różnych atrakcji taksówki i wyjazdy z zaprzyjaźnionymi Irańczykami prywatnymi autami. Gdzie noclegi? Noclegi bez problemy w zasadzie wszędzie, od wypasionych Hoteli za kosmiczne pieniądze przez stare zabytkowe hotele czasem dość drogie tzn 50-70 zł za osobę przez hostele i male zaniedbane miejsca do spania od 15 zl za osobę i oczywiście w domu u Irańczyków za free.

4

Odp: Odpoczynek

W Iranie byłam jakiś czas temu- może 5 lat? Coś koło tego. Pamiętam Garmeh- oaza z jeziorem, gajami palmowymi i kolorowymi skałami, na prawdę cudowne miejsce. Duże wrażenie zrobiła na mnie wyprawa łodzią na wyspę Hormuz- także polecam też takową- piękne bezludne plaże, klify.

5

Odp: Odpoczynek

Wyruszam w kwietniu do Iranu. Bardzo dużo uda mi się przez ten czas zobaczyć urokliwych zakątków tego kraju. Już nie mogę się doczekać terminu wyjazdu.

6

Odp: Odpoczynek

Ten chłopak był w Iranie autostopem. Podobno naprawdę fantastyczni i życzliwi, bardzo przyjaźnie nastawieni ludzie smile

7

Odp: Odpoczynek

Dobrym miejscem, zarówno na dłuższy jak i krótszy wypoczynek, są góry które mają w sobie taką moc która bardzo pozytywnie wpływa na każdego człowieka. Moim ulubionym miejscem w górach jest Istebna. Polubiłam to miejsce po wyjeździe firmowym, podczas którego skorzystaliśmy z ciekawych atrakcji przygotowanych przez  dzięki czemu nie mogliśmy narzekać na brak wrażeń a do domu wróciłam bardzo zadowolona.

8

Odp: Odpoczynek

Góryyyy... marzę o górach. Tak bardzo chciałabym przewędrować Karkonosze.
Od jakiegoś czasu... od bardzo długiego czasu mój odpoczynek jest bierny. Moje ciało niby wtedy odpoczywa, ale psychika nie. Moja głowa potrzebuje oderwać się od czegoś, zajmując się czym innym, i wtedy dopiero odpoczywa.

9

Odp: Odpoczynek

Iran nie wydaje mi się obecnie bezpiecznym miejscem. Osobiście kocham Mazury a dawno tam nie byłam. Dlatego w tym roku chciałabym pojechać w wakacje do pensjonatu . Przepiękna okolica a sam pensjonat oferuje mnóstwo atrakcji, spa, siłownia, sauna, basen. Można wypocząć w komfortowych warunkach.

Ostatnio edytowany przez Klara5 (2017-02-24 18:38:10)

10

Odp: Odpoczynek

Po co tak daleko wyjeżdżać, jak super odpoczynek i chwile relaksu znajdziesz na miejscu, w Polsce. Polecam Ci odpoczynek. Będziecie tam mogli równie dobrze spędzić czas na weekendzie we dwoje, jak i wyprawie rodzinnej.

11

Odp: Odpoczynek

Po to, żeby posmakować egzotyki, zobaczyć świat, spotkać ludzi o totalnie innej mentalności, bo z tego co wiem, tam są dla obcych o wiele życzliwsi niż tutaj, ale... swoje poznać też trzeba. Może nawet przede wszystkim.

12

Odp: Odpoczynek

Jeśli wybieracie się nad polskie morze, to warto zajrzeć do Rogowa, miejscowość znajduje się niedaleko Kołobrzegu, ale nie ma tam tak dużo turystów, także można wypocząć i się zrelaksować. Zobaczcie sobie artykuł  możne on Was przekona do takiego wyjazdu. Ja lubię morze, chociaż wyjazd w góry to też dobra opcja.

13

Odp: Odpoczynek

My w tym roku w Pieniny odpoczywamy w sierpniu:) spływ dunajcem to będzie główna atracja. Apartament mamy w dobrej cenie koło Szczawnicy z sauną Pienińska Ostoja sie nazywa. Tuż obok szlaki z tego co widziałem, też ładne widoki z okna się szykują

14

Odp: Odpoczynek

Ciągłe zmęczenie może mieć różne przyczyny, warto profilaktycznie zrobić sobie badania krwi, żeby wiedzieć, czy wszystko jest ok, czasami to kwestia zwykłego przemęczenia. Moim zdaniem nakładamy na siebie za dużo obowiązków, czasami trzeba wziąć chwile wolnego i odpocząć. My w tym roku na wakacjach byliśmy nad morzem w  bardzo fajne miejsce, spokojne, można wypocząć, nie ma tak wielu turystów.

15

Odp: Odpoczynek

Oj, jak Wam zazdroszczę wypoczynku poza miejscem zamieszkania. Ja kolejny rok z rzędu jestem uziemiona. Dwie operacje podczas jednych wakacji + praktyki studenckie. Zero wyjazdów. I teraz doskonale można się przekonać, nie pierwszy raz w życiu, że bierny odpoczynek jest czymś, co jest dobre tylko na krótką metę. W dłuższej perspektywie takie odpoczywanie w łóżku staje się męczące, czas zaczyna przeciekać przez palce, człowiek ma paradoksalnie coraz mniej siły i energii, staje się znużony i... ZMĘCZONY.

Dlatego właśnie planując dłuższy wypoczynek powinno się uwzględnić też inne atrakcje, nie tylko leżenie w hamaku, w łóżku, czy na leżaku.

16

Odp: Odpoczynek

Trzeba odpocząć by w wir pracy wejść z nową świeżością i zapałem.

17

Odp: Odpoczynek

W październiku również ruszam do Iranu. Szkoda, że Aza nie wypowiedziała się na temat swego wiosennego wyjazdu. Musze przyznać, że plan wyjazdu oraz cena wycieczki kuszą swą atrakcyjnością. Mam nadzieję, że będziemy z przyjaciółmi dobrze się bawić i uda nam się w całości zrealizować plan wycieczki.

18

Odp: Odpoczynek

Wow ja takich odległych krajów jeszcze nie odwiedzałam, ani nie mam za bardzo z kim ani za co tongue a z kims jedziesz czy zupełnie sama?

19

Odp: Odpoczynek

Kobieta w Iranie jest traktowana jak niewolnica. Dla eurpejskiej kultury jest to niezrozumiałe i dlatego nigdy tam nie pojadę. Wolę Europę i odpoczywać w kurortach, w których kobieta ma takie same prawa, jak facet.

20

Odp: Odpoczynek

Naprawdę? Niezrozumiałe? Wiesz, w ilu polskich domach kobieta jest niewolnicą? W ilu domach jest przemoc, ilu mężczyzn bije i poniża swoje żony, partnerki, upokarza je, ogranicza ich prawa? Jak kobiety są wyzywane, zaszczuwane pod naszymi nosami? To jest BARDZO powszechne w tym naszym europejskim kraju.

21

Odp: Odpoczynek

Dla mnie najlepszy wypoczynek to z moim mężem i dziećmi nad Bałtykiem. W tym roku wybraliśmy Rewal i domek w ośrodku - bardzo jesteśmy z pobytu tam zadowoleni. Rewal jest urokliwą miejscowością z piękną plażą, a ośrodek idealny na wypoczynek z dziećmi. Do plaży blisko, miejsce spokojne i bezpieczne. Właściciel dbają o to by był zachowany reżim sanitarny - na miejscu można zaopatrzyć się w maseczki i rękawiczki, w każdym domku jest dozownik do płynu do dezynfekcji. Przed przyjazdem gości, domki są gruntownie sprzątana, ozonowane i wietrzone.

22

Odp: Odpoczynek

Świetnie, że trafiliście w miejsce, w którym właściciel dba zarówno o komfort, jak i bezpieczeństwo swoich gości. Mam nadzieję, że po tej całej pandemii ludziom pozostanie nawyk większej dbałości o higienę własną i otoczenia big_smile

23

Odp: Odpoczynek

Marzę o Mazurach, bo jak do tej pory z przykrością się przyznaję - nigdy nie byłam w tym rejonie kraju sad

24

Odp: Odpoczynek

Polecam Mazury, bo naprawdę tam przyroda jest zachwycająca, czas płynie wolniej i trafia się tak jakby w inny wymiar....

25

Odp: Odpoczynek

No i teraz co ja mam zrobić? Marzyć sobie jeszcze bardziej? smile Tak kusicie i kusicie.