1

Temat: Oczyszczanie skóry na noc?

Myślicie, że oczyszczanie skóry na noc działa lepiej niż np. rano? Skóra jakoś inaczej reaguje w nocy? Bo coś takiego obiło mi się o uszy i nie wiem czy to prawda tongue

2

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Skóra na wieczór musi być dobrze oczyszczona, gdyż tylko wtedy ma szansę na dobrą regenerację i wchłonięcie składników aktywnych zawartych np w kremach i maseczkach na noc smile Skóra w nocy, a mianowicie już po godzinie 16 robi się chłonna jak gąbka! smile Polecam dogłębne oczyszczanie, peelingi, parówki z dodatkiem naturalnych olejków, maseczki, wklepywanie serów... smile

3

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

a wiesz, że coś w tym jest? chciałam to zweryfikować i trafiłam na artykuł o nocnej detoksykacji ] ja oczyszczałam twarz rano ale chyba zacznę robić to wieczorem.

4

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

na pewno najpierw zmycie makijażu na noc później  proponuje kremy na noc .
polecam stronkę
___________________________________________________________

5

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Ja używam na noc maski peelingującej, ale tak co 2 dzień.

6

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Bardzo ważne jest poprawne oczyszczanie skóry na noc. W nocy skóra może wchłonić wszystkie składniki odżywcze zawarte w kremie smile

7

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Jasne, że trzeba oczyszczać skórę na noc, nie wyobrażam sobie iść spać z tymi wszystkimi bakteriami i brudem po całym dniu, bo przez taką warstwę żaden krem się nie przebije. Poza tym miejmy trochę litości dla skóry, pozwólmy jej swobodnie oddychać.
Ja przemywam twarz mleczkiem rumiankowym, bo toników nie mogę używać. Makijaż zmywam olejami, bo bardzo szybko dzięki temu schodzą, a ja nie muszę się martwić, że podrażnię sobie skórę. Do tego od czasu do czasu peeling enzymatyczny i obowiązkowo krem na noc.

8

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

na pewno ważny jest demakijaż, a dlaczego?  lepiej żeby ten całodzienny brud i kurz nie spędzał z nami upojnej nocy... potem robią się tylko jakieś zmiany skórne, polecam poczytać smile

9

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Ja trafiłam ostatnio na nową serię firmy Ziaja - liście manuka. Używam dwa razy w tygodniu tego peelingu  i muszę powiedzieć, że świetnie się sprawdza. Oczyszcza, nawilża, cera nabiera blasku. Świetny produkt w bardzo dobrej cenie.

10

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Sama od dłuższego czasu do oczyszczania twarzy stosuję serum i krem elixir by nature. Powiem Wam szczerze, że na początku troszkę się zdziwiłam, czytając jakie właściwości ma zwłaszcza ten drugi kosmetyk, ale oba faktycznie sprawdzają się bardzo dobrze. Używam ich dwa razy dziennie i świetnie usuwają zanieczyszczenia z twarzy, przy czym jeżeli o sam krem chodzi ma bardzo lekką konsystencję i świetnie się wchłania. Poza tym pięknie pachnie i można w nim wyczuć ziołowe nuty aromatyczne.

11

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Oczywiście, że tak!! Nie wyobrażam sie snu z makijażem... ta skóra potrzebuje oddychać.

12

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

To prawda. Dlatego na noc używamy innych kosmetyków. Ziaja ma teraz taki fajny krem na noc złuszczający. Ciekawe jak dzaiała.

13

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

[quote=Marbia]Myślicie, że oczyszczanie skóry na noc działa lepiej niż np. rano? Skóra jakoś inaczej reaguje w nocy? Bo coś takiego obiło mi się o uszy i nie wiem czy to prawda tongue[/quote]
Może chodzi o to, że w skórze nocą zachodzą inne procesy niż za dnia i nie jest atakowana np. promieniowaniem czy zanieczyszczeniami, więc może sobie odpocząć. Nocą się regeneruje. Szerzej zajmuje się tymi zagadnieniami chronobiologia - nauka o rytmie biologicznym, m.in. dobowym.

Ja na noc oczyszczam twarz w taki sam sposób jak rano, przy czym jeśli mam na twarzy makijaż i nie jest mi już potrzebny, to zmywam go wcześniej niż dopiero przed snem.

14

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Ja rezygnuję tylko   z kremu nawilżającego, zamiast niego smaruję się zwykłą niveą. W sumie nie wiem czy tak powinno się robić ale jak na razie nie mam żadnych problemów z cerą smile

15

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Skóra koniecznie powinna zostać oczyszczona po całym dniu. Wiele dziewczyn zapomina o tym, a później narzeka na problemy skórne. Do demakijażu warto wybrać markowe i skuteczne kosmetyki, które oczyszczą i zadbają o komfort i odżywienie naszej skóry. Tutaj  namiary na kosmetyki od Eldan Cosmetics, które sprawdzą się przy demakijażu.

16

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Oczyszczenie na noc powinno być jedną z pierwszych czynności pielęgnacji skóry, oczywiście tuż po zmyciu makijażu. Toniki są dobre, jednak ja preferuję mleczka, bo moim zdaniem moja skóra lepiej je toleruje i mam wrażenie, że jest czystsza po bezpośrednim rozprowadzeniu mleczka. Taki tonik można co najwyżej nalać na płatek, a to nie zawsze dokładnie zmyje zanieczyszczenia.
Bez oczyszczenia twarzy nie ma mowy o poprawie wchłaniania komórek skóry.

17

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

A u mnie właśnie odwrotnie - mleczka są za tłuste, pchają się do oczu, a wystarcza mi płyn micelarny. Później i tka myję twarz żelem żeby zmyć cały makijaż. No i na noc nakładam krem z ziaji ten z serii liście manuka, bo fajnie nawilża, a podobno ma też oczyszczać. Zobaczymy za jakiś czas.

18

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Skóra musi być dokładnie oczyszczona zanim położysz się spać. Brak demakijażu na noc to początek problemów z cerą. Ja stosuję codziennie piankę do mycia twarzy LV Polska.

19

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Jeżeli chodzi o zmywanie makijażu to ja najbardziej lubię płyn micelarny, mam taki czerwony z biodermy. Do mycia twarzy dobrze sprawdza się u mnie żel węglowy do mycia twarzy z bielendy, carbo detox. Dobrze wpływa na cerę mieszaną i oczyszcza ją. Cera jest bardziej matowa i gładka

20

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Ja używam do oczyszczania żelu do twarzy. Nie przepadam za mleczkami czy płynami micelarnymi, bo po nich mam wrażenie, że skóra nie jest dokładnie oczyszczona. Teraz szukam jakiejś naprawdę dobrej oczyszczającej maski do twarzy, która poradzi sobie choć trochę z zaskórnikami. Możecie coś polecić? Zastanawiam się nad tą .

21

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Na szczęście dbanie o naskórek nie jest tak skomplikowane jak jego definicja  wystarczy oczyszczać skórę i stosować odpowiednie kosmetyki smile

22

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Nie wyobrażam sobie iść spać w makijażu. Do oczyszczania bardzo dobry jest SYLVECO Lipowy płyn micelarny 200 ml  Łagodny i co najważniejsze nie uczula. Ja miałam zawsze problem z oczami, bo wszelkie preparaty je podrażniały.

23

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Chyba najlepiej oczyścić skórę na noc i nałożyć odpowiedni krem. Nocą nasza skóra się najszybciej regeneruje

24

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Też nie poszłabym spać bez zmycia makijażu. Oczyszczanie skóry na noc jest bardzo ważne.

25

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

No raczej, kto teraz chodzi z makijażem...