1

Temat: Wymiana waluty.

A co powiecie o wymianie walut w banku??znalazłam w internecine przykładowy kurs waluty w danym banku, np: czy nie jest korzystnie??Nie wiem bo porównywałam tez z dwoma kantorami I może zwyczajnie w nich było drogo. Albo taki kantor internetowy??Co o takich sadzicie, korzystaliście??Może polecicie mi konkretny?

2

Odp: Wymiana waluty.

To chyba najmniej korzystny kurs... sądząc po kłopotach frankowiczów...

3

Odp: Wymiana waluty.

W banku wydaje się bezpiecznie ale niezbyt wydajnie mają mały kurs zaniżony w przeciwieństwie do internetu ja wymieniam wszystko w i mogę polecić ponieważ wszystko przebiega szybko i sprawnie

4

Odp: Wymiana waluty.

Kursy w bankach zawsze są mniej korzystne, jest to logiczne. Każdy bank liczy na zysk. Ja proponuje wybierać pieniądze w danej walucie w banku i iść do jakiegoś kantoru w mieście. Obserwować kursy, bo zmieniają się często nawet kilka razy w ciągu dnia.

5

Odp: Wymiana waluty.

Nie opłaca się wymieniać waluty w banku... Banki maja bardzo niekorzystne kursy.Wystarczy sobie usiąść oraz porównać sobie obecne kursy waluty w kantorach internetowych a w banku. Obecnie spłącam kredyt we frankach szwajcarskich oraz  robię to właśnie przez kantor internetowy. Dzięki temu rata jest o wiele niższa.Średnio 70 zł... To sporo.

Korzystam z usług kantoru internetowego.
Mają tam dobre ceny waluty. Poza tym jest to duża, sprawdzona firma tak wiec mam pewność,że wszystko jest ok ( na początku dobrze zapoznałam się z tym jakie mają tam certyfikaty).
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez justa31 (2015-12-31 13:25:22)

6

Odp: Wymiana waluty.

Tak żeby bardziej obrazowo powiedzieć o co dokładnie chodzi -
I my akurat w tym kantorze wymieniamy - lepsze kursy, niższy spread, ogólnie dużo łatwiejsze zaloatwianie transakcji.
I w zasadzie z biegiem czasu powinny już pozostać wyłącznie kantory internetowe.

7

Odp: Wymiana waluty.

Jak ktoś się zastanawia między bankiem a internetowym kantorem, to polecam zobaczyć porównanie, jakie udostępnia [.wtedy wątpliwości, co się opłaca, a co nie...

8

Odp: Wymiana waluty.

nie warto isć dziewczyny do tradycyjnego kantoru, wiem co mówię bo kiedyś byłam i mnie prowizja zwaliła z nóg. równie dobrze mogłabym wymienić kasę w kantorze hotelowym co jak  wiadomo nie jest zupełnie opłacalne. Dlatego w tym roku wymienimy kasę wcześniej, bo nie zamierzam utopić połowy kasy na prowizje i opłaty manipulacyjne smile

9

Odp: Wymiana waluty.

Jak dla mnie najlepiej jest wymieniać walutę w kantorze i to tym stacjonarnym. W banku też można, jak najbardziej, bo to bezpieczne, ale chyba nie zawsze korzystne.

10

Odp: Wymiana waluty.

Zazwyczaj bank raczej nie ma korzystnych kursów. Lepiej jednak skorzystać z kantoru

11

Odp: Wymiana waluty.

TylkoAmronet ma w moim przypadku największe zalety. Tyle razy korzystałam i nigdy nie spotkało mnie nic złego z ich strony. Kursy są super wink

12

Odp: Wymiana waluty.

Ja niedawno wymieniałam dolary, ale w stacjonarnym kantorze.

13

Odp: Wymiana waluty.

ja walutę wymieniam tylko w kantorach tradycyjnych, w internetowych nie mam odwagi.

14

Odp: Wymiana waluty.

A tutaj ciekawe porównanie:

15

Odp: Wymiana waluty.

korzystny kurs tylko w kantorze online , ja korzystam

16

Odp: Wymiana waluty.

Wymieniam tylko w zwykłych kantorach, o tych online nie wiem nic, a jak o czymś nie wiem i nikt z bliskich znajomych tego nie przetestował, to zazwyczaj podchodzę z dużym dystansem.

17

Odp: Wymiana waluty.

Najlepiej jest czekać na korzystny kurs.

Ostatnio edytowany przez marull (2017-11-06 12:48:11)

18

Odp: Wymiana waluty.

ja proponuje wymieniać w kantorze online, maja naprawdę super kursy bez porównania ze stacjonarnymi i bezpiecznie z konta na konto. Maja dobre rabaty na start!

19

Odp: Wymiana waluty.

Jest taka stacjonarna sieć kantorów, w których mają spread 0,5 grosza. Poważnie.
A zresztą - możecie to sprawdź online. Są w różnych miejscach przy trasie A4. Walutę można zamówić przed zakupem.
I akurat takiego kursu nigdy stacjonarnie nie spotkaliśmy. W sumie to nawet online nie mają takiego spreadu. Bo widzieliście gdzieś taki?

20

Odp: Wymiana waluty.

Tak się składa że mam konto walutowe w banku i tam wymieniam

21

Odp: Wymiana waluty.

Można spróbować wymiany w internecie...

22

Odp: Wymiana waluty.

Kurs zakupu i tak zawsze jest niższy niż kurs sprzedaży, a jak pokazuje euro trzeba czekać kilka lat żeby cena wzrosła o te 10%...