1

Temat: Przygotowania do świąt

Kiedy zaczynacie przygotowania do świąt ?
U mnie tydzień wcześniej robimy wielkie porządki, a następnie bierzemy się za gotowanie i pieczenie.
Zapisanie wszystkiego jest świetnym pomysłem.
Wiecie czym różni się barszcz biały od żurku ?
Ja nie znałam różnicy.

2

Odp: Przygotowania do świąt

U mnie w domu powoli zaczniemy się brać za pieczenie ciasteczek. Zaczynamy dość szybko, bo robimy wiele rodzajów, które potem rozdajemy połowie ogromnej rodziny... Myślę, że zaraz po Mikołajkach zacznę już troszkę dekorować pokój w jakieś figurki związane z Mikołajem. Resztę dekoracji oraz sprzątanie zostawiam na ok. tydzień przed Świętami smile

3

Odp: Przygotowania do świąt

U nas jeszcze szału i pośpiechu przygotowań nie ma, ale powoli zaczynam zbierać produkty do pichcenia:)
Z przygotowań, to już wiem, że braknie mi kasy na prezenty i w sumie nie wiem, czy skorzystać z opcji jakieś pożyczki, czy jednak zacisnąć pasa. Gazeta.pl promuje ostatnio dość mocno aliorowską ofertę "[url=http://promocjapozyczki.gazeta.pl/]pożyczka na święta[/url]" - tu adres formularza, no i tak dumam czy aby nie sprawdzić, czy faktycznie mają najniższą ratę...

W sumie święta to coraz większe wariactwo jeśli chodzi o zakupy, prezenty i ceny  w sklepach... a u nas nawet nie maa Czarnego Piątku przecen jak w USA. Żal.

4

Odp: Przygotowania do świąt

U mnie przygotowania do świąt w sumie będą nikłe, bo na święta każde z nas idzie do swoich rodziców i z pewnością odbędzie się to na wariackich papierach, bo tuż przed świętami zamierzamy się przeprowadzić smile Ale żywa choinka oraz pierniczki są obowiązkowe. Tych ostatnich nigdy w domu nie miałam, więc w moich własnych czterech kątach pojawią się na sto procent.

5

Odp: Przygotowania do świąt

Ja sporo wcześniej bo  do świątecznych przygotowań zaliczam też kupowanie prezentów a to staram się robić znacznie wcześniej aby potem uniknąć biegania po sklepach.... w ogóle to raczej tego unikam bo wszystkie kupuje przez internet smile
Potem na tydzień przed porządki, lista zakupów spozywczych potrzebnych do przygotowania świąt,  zakupy - tu już częściowo w marketach na żywo bo ciężko jednak przez internet kupić warzywa, owoce, ryby czy mięso. No a dzień przed wielkie gotowanie!!!
A co do zakupów to jeszcze dodam że znalazłam ostatnio fajną opcję z promocjami w sklepach więc w tym roku udało mi się troszkę zaoszczędzić kupując prezenty smile Może znajdziecie też coś dla siebie

6

Odp: Przygotowania do świąt

Ja zbytnich przygotowań do Świąt nie robię, gdyż wyjeżdżamy do rodzinki. Jedyne co to właśnie zakup przentów. smile Część rzeczy już kupiłam,jednak jeszcze muszę coś dla 4 letniej chrześnicy i swojej córci dokupić. Myślałam o organkach z mikrofonem i wideo od Mikołaja - dla chrześnicy, bo moja już takie dostała przed Mikołajkami i była bardzo zadowolona. Mam nadzieję, że chrześnicy także się spodoba. smile

7

Odp: Przygotowania do świąt

A ja mam już pomyte okna, nowe firanki założone, teraz tylko ogarnąć mieszkanie, ale to w weekend przed świętami no i ugotować/upiec co nieco bo ciasta to przywiezie mi mama:)

8

Odp: Przygotowania do świąt

Ja dzisiaj umyłam okna. Poza tym na razie mam upieczone 3 rodzaje ciasteczek. A z prezentów mam kupione tylko dla siostry. Reszta dopiero w planach...

9

Odp: Przygotowania do świąt

Ja jestem "nowoczesną" panią domu big_smile więc sprzątam normalnie, bez jakiegoś szczególnego szorowania. Z przygotowań to kupiłam już prezenty, ale nie wszystkie jeszcze dotarły pocztą.
Jedzenie kupię jak zwykle na jarmarku bożonarodzeniowym w Blue City bo mają tu tradycyjne i regionalne polskie jedzenie, pyszne wędliny i sery, ryby, ciasta, pierniki, miody i wszystko co na stół świąteczny potrzebne smile .

10

Odp: Przygotowania do świąt

Och, tęskni mi sie za "pyszną wędliną" taka prosto od babci, która robiła je kiedys sama...
to był smak!

11

Odp: Przygotowania do świąt

U mnie wędlina to dopiero w Boże Narodzenie, wigilia jest postna, jak każe tradycja.

12

Odp: Przygotowania do świąt

Ja co roku miałam domową, wędzoną szynkę oraz wędzonego łososia przygotowywane przez mojego wujka. Niestety w tym roku trafił do szpitala i nie dał rady uwędzić sad

13

Odp: Przygotowania do świąt

[quote=Iwona-bloguje]Ja co roku miałam domową, wędzoną szynkę oraz wędzonego łososia przygotowywane przez mojego wujka. Niestety w tym roku trafił do szpitala i nie dał rady uwędzić sad[/quote]

Współczuję, ja swoje wędliny także zamawiam, mam sprawdzonego kucharza który robi je w wolnej chwili.

14

Odp: Przygotowania do świąt

U mnie święta to oczywiście również sprzątanie. Na szczęście jednak idzie szybko, bo mam dobry odkurzacz centralny.

15

Odp: Przygotowania do świąt

a choinki kiedy ubieracie? i czy żywe, czy raczej sztuczne?

16

Odp: Przygotowania do świąt

Najpierw wielkie porządki, później dekorowanie mieszkania. Ubieramy choinkę, zawieszamy dekoracje, np: [url]https://www.twojpasaz.pl/pl/c/Ozdoby-swiateczne/14[/url] a bliżej świąt przygotowujemy dania na święta.

17

Odp: Przygotowania do świąt

U nas podobnie, będzie masa sprzątania. W tym roku będę miała jednak pomocnika : nowy odkurzacz do szyb [url]http://leifheitsklep.pl/odkurzacz-do-szyb-dry-clean-p46417.html[/url] . Z nim mycie okien i kafelek powinno pójść jak z płatka.

18

Odp: Przygotowania do świąt

Wiele osób kupuje już prezenty i dekoracje. Ja jeszcze o tym nie myślę.

19

Odp: Przygotowania do świąt

Jakie znowu przygotowanie do świąt? Listopad jest dopiero! No chyba, że piszecie o Święcie Niepodległości.

20

Odp: Przygotowania do świąt

Ja już powoli zaczynam gromadzić prezenty smile Zawsze zostawiałam to na ostatnią chwilę, ale w tym roku wolę sobie oszczędzić nerwów. Tu widziałam fajne pomysły na prezenty pod choinkę [url]https://mygiftdna.pl/blog/jaki-prezent-pod-choinke/[/url] .

21

Odp: Przygotowania do świąt

Przygotowania to też zakup prezentów. A ja mam dylemat, ponieważ chciałam kupić siostrzeńcowi ręcznie robioną zabawkę, ale zastanawiam się, czy doceni jej oryginalność i wyjątkowość. Znalazłam nawet sklep, w którym mają właśnie takie upominki dla dzieci o świetnej jakości i wykonaniu ( [url]https://ida-swieta.art-madam.pl/[/url] ).

22

Odp: Przygotowania do świąt

U mnie też tylko chwilę przed świętami się przygotowujemy. Jeżdżę na święta do rodziców zazwyczaj więc staram się przyjechać np. na początku grudnia i pomóc mamie sprzątać. Ale gotowanie to kilka dni przed wigilią.

23

Odp: Przygotowania do świąt

U mnie przygotowywania zaczęły się od wzięcia chwilówki. Miałam dopięty budżet na wszystko, niestety trafiła nam się awaria pieca gazowego, który nie jest już na gwarancji. Szukałam kredytu na niewielką sumę i znalazłam taki w internecie - [url]https://www.moneyman.pl/[/url] którego plusem była dokładna symulacja kosztów spłaty.

24

Odp: Przygotowania do świąt

ja zaczyna już powoli kompletować prezenty żeby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.

25

Odp: Przygotowania do świąt

U mnie przygotowania do świąt zaczynają się gdzieś koło końca października . Wtedy zaczynam rozglądać się za ozdobami i prezentami. Teraz zbliżamy się do grudnia dlatego warto pomyśleć o prezentach dla bliskich. Jeżeli nie macie pomysłu na prezent warto korzystac z poradników, które często tworzone są przez sklepy. One nie tylko pozwolą nam racjonalnie podejść do zakupów, ale również znaleźć coś odpowiedniego