1

Temat: Jak nie tracić na wymianie waluty?

Gdzie waszym zdaniem najbardziej opłaca się wymienianie waluty?
Zawsze chodziłam do banku, ale mam wrażenie, że kiepsko na tym wychodzę...

2

Odp: Jak nie tracić na wymianie waluty?

Bo nie porównujesz sobie pewnie ofert.
Poczytaj w internecie coś więcej na ten temat, rozejrzyj się jakie ceny mają poszczególne kantory. Może się okazać, że różnice wcale nie są takie małe. Zobacz sobie też jaką ofertę ma taki internetowy kantor, np. Ergokantor czy jakiś inny.
Jeśli wymienia się małe kwoty, to te różnice nie robią aż takiego wrażenia, ale jak np. przyjeżdżasz do Polski i chcesz wymienić swój zarobek z Anglii za 2 miesiące, to już może się okazać, że sporo się traci. Dlatego warto porównać smile

3

Odp: Jak nie tracić na wymianie waluty?

Wymieniasz online to nie tracisz. Online zawsze masz najlepsze kursy i po prostu wymieniasz w danym momencie. Nie masz ograniczeń odnośnie ilości środków do wymiany, nie chodzisz z gotówką. To po prostu kwestia załatwienia przelewu i tyle.

4

Odp: Jak nie tracić na wymianie waluty?

W internetowych kantorach najbardziej opłaca się sprzedaż. Z kolei kupno bardziej korzystne jest w bankach. I właśnie dlatego trzeba sobie wszystko dokładnie policzyć, porównać różne oferty, biorąc pod uwagę dynamikę sytuacji. Bo kursy się oczywiście zmieniają... Zobaczcie sobie na przykład [url]https://www.walutomat.pl/[/url]. Mają tam fajny kalkulator, w którym wszystko można sprawdzić.

Ostatnio edytowany przez paulina88 (2016-04-16 22:41:08)

5

Odp: Jak nie tracić na wymianie waluty?

najlepiej wymieniać w kantorach internetowych bo wtedy w dobrych - podkreślam dobrych - nie płacisz prowizji za wymianę waluty. Np w ergokantor.pl tak mają i mają spory wybór walut co też jest mega ważne, bo np ostatnio w stacjonarnych w ogóle nie mogłam znaleść bułgarkich lewów i chodziłam od jednego kantora do drugiego. A tu bez problemu widzę, że mają tą walutę.

6

Odp: Jak nie tracić na wymianie waluty?

Jeśli chcesz [url=http://amronet.pl/]kantor online[/url], to wybierz Amronet. Złego słowa o tym kantorze nie dam powiedzieć. Jak dla mnie rewelka.

7

Odp: Jak nie tracić na wymianie waluty?

Można obserwować kursy przez np. miesiąc i wtedy będzie widoczna tendencja, czy kurs maleje czy wzrasta.

8

Odp: Jak nie tracić na wymianie waluty?

ja wymieniam walutę w stacjonarnych kantorach i nigdy na tym nie straciłam.

9

Odp: Jak nie tracić na wymianie waluty?

zawsze musimy zapłacić różnicę między kupnem a sprzedażą, na tym własnie zarabiają kantory. Ale lepiej trochę poszperać w internecie i wybrać taki kantor który ma najmniejszy tak zwany spread. Ja tam zawsze porównuję kilka ofert jak np ofertę kantoru Ergokantor i szukam takiego który szybko realizuje transakcje i jest bezpieczny.

10

Odp: Jak nie tracić na wymianie waluty?

Dzięki za wszystkie porady smile

11

Odp: Jak nie tracić na wymianie waluty?

W tej chwili to trzeba  jednak poczekać z wymianą bo złoty słabnie ,a euro już po 4,44...

12

Odp: Jak nie tracić na wymianie waluty?

Jak tak dalej pójdzie to zloty nie będzie nic wart, szkoda że nie przeszliśmy na euro jak była taka okazja.

13

Odp: Jak nie tracić na wymianie waluty?

Nie wymieniać na złotówki dolarow, funtów czy euro....