1

Temat: przeznaczenie

czy wierzycie w przeznaczenie? czy uważacie, że wasze życie jest zaplanowane? czy raczej zbieg okoliczności? a może wychodzicie z założenia, że każdy sam sobie wybiera jak żyć będzie?

2

Odp: przeznaczenie

nie wiem
wiem, że sporo zależy od nas i od tego jak pokierujemy życiem, ale wiele zależy od przypadku...
nie wiem czy wierzę w przeznaczenie... czasem bym chciała, bo to by sporo ułatwiło big_smile

3

Odp: przeznaczenie

Kochani, nie ma żadnego przeznaczenia, jak to się mówi:"każdy jest kowalem swego losu", każdy ma wolną wole i sam podejmuje decyzję. Gdyby było przeznaczenie, bez sensu byłoby zakładać np. pasy w samochodzie, bo i po co skoro mam przeznaczoną śmierć...

4

Odp: przeznaczenie

Nie wiem....może i jest ...ale zgadzam się,że duzo zależy od nas samych...

5

Odp: przeznaczenie

jakoś nie wierzę w przeznaczenie

6

Odp: przeznaczenie

Czy rano czy w nocy moim przeznaczeniem jest być jedyną na forum tongue

7

Odp: przeznaczenie

Według mnie każdy sam wybiera jak będzie żyć, każdy jest kowalem swojego losu i nie wierzę w przeznaczenia.

8

Odp: przeznaczenie

Kiedy mam takie dni jak dzisiaj to zaczynam wierzyć...
Zawsze wierzyłam w przeznaczenie takiego typu - nic nie dzieje się przypadkiem i to wszystko.

9

Odp: przeznaczenie

hym... przeznaczenie?
Ja powiem tak, jest część osób których losy zostały zaplanowane dużo wcześniej i te osoby mają minimalny wpływ na zmianę swojego przeznaczenia, jak też, są osoby które całkowicie dowolnie mogą kreować swoją rzeczywistość.

10

Odp: przeznaczenie

Wolę raczej nazywać to pomyślnym zbiegiem okoliczności a nie od razu przeznaczeniem. Również jestem zdania, że sami kształtujemy swoje dalsze losy.

11

Odp: przeznaczenie

Ja też jestem przekonana, ze każdy jest kowalem własnego losu, ale bywają rzeczy niezależne od nas i to je właśnie nazywam przeznaczeniem, np.
Przeznaczeniem jest, że poznam pewne osoby, które staną na mojej drodze, a ode mnie zależy co ja z tymi znajomościami zrobię.

12

Odp: przeznaczenie

a skąd pewność, że ktoś nie zaplanował, np. tego, że kogoś spotykasz na swojej drodze... wink pytanie czysto hipotetyczne.
Ja wyznaję zasadę, że nic nie dzieje się bez przyczyny w naszym życiu.

13

Odp: przeznaczenie

Otóż to - nie bez przyczyny się spotkaliśmy, ja to właśnie nazywam przeznaczeniem.

14

Odp: przeznaczenie

może tak, może i nie wink

15

Odp: przeznaczenie

Jesli z każdej znajomości coś się wynosi wartościowego (niekoniecznie musi być dobre), to nie ma jak dla mnie mowy o przypadku.

16

Odp: przeznaczenie

Ja wierze, że dokonując pewnych wyborów ustalam drogę swojego przeznaczenia i przez te wybory wszystko mogę zmienić. A zbieg okoliczności? Być może, ale to Ty w jakiś sposób wykorzystujesz sytuację, w której się znajdziesz.

17

Odp: przeznaczenie

[quote=serminna]ale to Ty w jakiś sposób wykorzystujesz sytuację, w której się znajdziesz.[/quote]
Otóż to, o tym cały czas piszę.

18

Odp: przeznaczenie

[quote=serminna]Ja wierze, że dokonując pewnych wyborów ustalam drogę swojego przeznaczenia i przez te wybory wszystko mogę zmienić. A zbieg okoliczności? Być może, ale to Ty w jakiś sposób wykorzystujesz sytuację, w której się znajdziesz.[/quote]

Nie do końca, np. nie mamy wpływu na wypadki losowe... Trudno znaleźć dobre wyjście z choroby czy wypadku...

19

Odp: przeznaczenie

Czasem to nas uczy zatrzymania się w pędzie życia, refleksji nad tym, co trzeba poprawić...

20

Odp: przeznaczenie

Ja wierzę we własne możliwości, a nie w przeznaczenie.

21

Odp: przeznaczenie

ja wierzę w przeznaczenie i co więcej, uważam że nic nie dzieje się bez przyczyny i wszystko jest z góry zaplanowane.

22

Odp: przeznaczenie

Przeznaczenie to 10%, reszta to nasza praca i starania.. Nie zwalajmy wszystkiego na dobry czy zły los...

23

Odp: przeznaczenie

w pewnym stopniu masz rację ale to jakich ludzi spotykamy na swojej drodze nie do końca jest kwestia naszej pracy, zgodzisz się ze mną?

24

Odp: przeznaczenie

Z każdym dniem coraz mniej mam sił, coraz ciężej się oddycha. Czuję samotność, mimo otoczenia marionetkami powinności.

25

Odp: przeznaczenie

Ja nie wierzę w przeznaczenie, wiele od nas zależy i nie ma co zwalać naszych niepowodzeń na los...