26

Odp: moda xxl

Uważam, że tych sklepów powinno być więcej, bo nie rozumiem tego kultu rozmiaru XS

27

Odp: moda xxl

Jasne! Choć znam już wiele sklepów, gdzie można sobie spokojnie kupić ubrania w większych rozmiarach. Głównie internetowych.

28

Odp: moda xxl

Zgadza się. Ja się bardzo cieszę, że sklepy internetowe poszerzyły swoją ofertę o ciuchy w większych rozmiarach. Ja sukienki dla puszystych szukam i zawsze mogę liczyć na szeroki wybór i rozsądne ceny. Dzięki temu czuję się i wyglądam jak człowiek, w ciuchach idealnie dopasowanych do mojej figury.

Ostatnio edytowany przez perelka1 (2016-10-06 11:35:13)

29

Odp: moda xxl

Ja mam parę kilo nadwagi i strój to jedyna rzecz, która może optycznie mnie wyszczuplić. Tutaj]  trafiłam na fajny artykuł o modzie dla puszystych, ale nie tylko. To coś dla mnie, bo na razie z odchudzaniem marnie mi idzie, a chcę wyglądać atrakcyjnie.

30

Odp: moda xxl

Takie sukienki to świetna opcja. O wiele lepiej się wygląda niż w obcisłych spodniach i t-shirtach, które uwydatniają mankamenty.

31

Odp: moda xxl

Ja kupuję tylko w internecie, najwyżej odsyłam. Ostatnio np. taką sukienkę

32

Odp: moda xxl

Polecam C&A. Nie tylko mają spory wybór ubrań w naprawdę dużych rozmiarach, ale wiele z tych, która mają wszyte M, L, XL ma w rzeczywistości wymiary dużo większe niż sugerowałaby metka.

33

Odp: moda xxl

No tak, na sklep stacjonarny z ubraniami XXL ciężko się natknąć. O tyle dobrze, że tych internetowych jest już trochę i można coś wyszukać dla siebie. Sam mam swój ulubiony - Tombigosklep dla puszystych panów w którym zazwyczaj robię zakupy.

Ostatnio edytowany przez aldo (2017-04-09 17:48:51)

34

Odp: moda xxl

ja ostatnio dość długo szukałam odpowiedniej kurtki na wiosnę i znalazłam na  powiem wam że cenowo znacznie lepiej niż zalando a jakość też wygląda na spoko - już nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie do mnie przesyłka smile

35

Odp: moda xxl

Coraz więcej takich sklepów jest, na przykład ładne letnie sukienki dla puszystych widziałam na  i to bardzo bardzo ładne kroje a nie takie byle jakie jak nie które sklepy oferują. Dobrze że coraz więcej marek się otwiera na takie ubrania smile

36

Odp: moda xxl

jest ich sporo:) na pewno coś znajdziesz

37

Odp: moda xxl

Fajne są wzorzyste ubrania XXL, oczywiście nie w duże wzory bo one pogrubiają...

38

Odp: moda xxl

Kiedyś były sklepy dedykowane specjalne dla osób z nadwagą, ale obecnie w każdym sklepie znajdziesz od z przeproszeniem rozmiarów jak dla osób z anoreksją po mega nadwagę. Teraz nie ma problemu z rozmiarami. Nie to co kiedyś. Ja sama nie dawno mojej mamie, która była przy kości kupiłam piękny sweter  i co ją miło zaskoczyło, po jego założeniu miała wrażenie optycznego wyszczuplenia.

39

Odp: moda xxl

Ja proponuję schudnąć, bo w ubraniach xxl trudno dobrze wyglądać

40

Odp: moda xxl

> raffa napisał/a:

> Ja proponuję schudnąć, bo w ubraniach xxl trudno dobrze wyglądać

Wiesz jak ktoś choruje lub MUSI brać leki na hormonach to siłą rzeczy nie schudnie, a wręcz będzie mu kg przybywało. Wtedy jedyne co może zrobić to szukać dobrych ciuchów, aby dobrze się czuć i porządnie wyglądać.

41

Odp: moda xxl

Dużo osób nie chudnie bo właśnie choroba jest wymówką. Zobacz np. Kayah, ma hashimoto i figurę szczupłej nastolatki, a w większość babek z tą chorobą wchodzi w rolę poszkodowanej i je bez opamiętania nie dbając o ruch, no bo przecież ma hashimoto to może tak wyglądać. Ja się bardzo chce to się schudnie.

42

Odp: moda xxl

> passiflore napisał/a:

> Dużo osób nie chudnie bo właśnie choroba jest wymówką. Zobacz np. Kayah, ma hashimoto i figurę szczupłej nastolatki, a w większość babek z tą chorobą wchodzi w rolę poszkodowanej i je bez opamiętania nie dbając o ruch, no bo przecież ma hashimoto to może tak wyglądać. Ja się bardzo chce to się schudnie.

Nie zgodzę się z tobą do końca, ja też mam zwaloną tarczycę, do tego tajemniczy nawracający płyn w brzuchu co powoduje, że nim chirurdzy go "wyjmą za pomocą drenów"  to właśnie przybieram na wadze, a ja mam rehabilitację i staram się normalnie ruszać na tyle ile stopień porażenia mi pozwala. Jem małe porcje (przedszkolaka), nie jadam rzeczy typu KFC, czy MC Donald's. Staram się ubierać tak bym czuła się wygodnie, nic mnie nie uciskało. Grunt to dopasować coś do siebie na mój gust.

43

Odp: moda xxl

Fajne są takie lejące się miękkie tkaniny,  bo trochę odwracają uwagę od "boczków" smile

44

Odp: moda xxl

No i koniecznie odpowiedni wzór, nie pogrubiajacy....

45

Odp: moda xxl

I właściwy rozmiar. Nie ma nic gorszego w stylizacji osoby puszystej jak zakładanie ubrań w nie swoim rozmiarze. Takich, które są za ciasne, zbyt obcisłe, przykrótkie, wrzynające się, rolujące się, nie zasłaniające tego lub owego. Zbyt luźne też dobrze nie wyglądają, bo jeszcze bardziej powiększają, ale za małe wyglądają groteskowo.

Niektórzy producenci ubrań podjęli się uzupełnić te braki na rynku modowym i wprowadzić naprawdę ładne ubrania dla osób noszących rozmiar XXL, a nawet większych.