1

Temat: Praca dla osób niepełnosprawnych?

Ja ostatnio znalazłam bardzo fajną stronę z ofertami pracy dla osób niepełnosprawnych. Na tej stronie są tylko i wyłącznie oferty pracy dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Oferty są aktualne i legalne, dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jest bardzo duży wybór. Może komuś się przyda.

2

Odp: Praca dla osób niepełnosprawnych?

Obecnie jest więcej możliwości, staże, dofinansowania unijne, fundacje, które pomagają. Warto się rozejrzeć w swoim mieście czy okolicy za taką organizacją.

3

Odp: Praca dla osób niepełnosprawnych?

Zgadza się, możliwości są większe, ale i tak niewielki procent niepełnosprawnych chce pracować. Wszystko dlatego aby np. nie tracić renty.

4

Odp: Praca dla osób niepełnosprawnych?

Pracownicy często też robią problem. Jak kiedyś starałam się o pracę to dostałam info od znajomego, że walczę z innym niepełnosprawnym i wygra ten, kto ma wyższy stopień niepełnosprawności... to trochę chore.

5

Odp: Praca dla osób niepełnosprawnych?

Może na bardziej chorego są większe dotacje z fundacji czy od państwa?

6

Odp: Praca dla osób niepełnosprawnych?

Może chodzi o czas pracy osoby niepełnosprawnej, który zależny jest od stopnia niepełnosprawności.

7

Odp: Praca dla osób niepełnosprawnych?

a czy myślicie, że osoba niepełnosprawna może iść na takie szkolenie i zostać wychowawcą kolonii? Mam znajomą, która ma rewelacyjne podejście do dzieci, ale niestety jeździ na wózku.

8

Odp: Praca dla osób niepełnosprawnych?

Niestety niepełnosprawnym ciężko jest dostać pracę w naszym kraju, ale trzeba próbować jeśli ktoś chce być aktywny zawodowo mimo swojej niepełnosprawności. Zaglądam od czasu do czasu na forum dla niepełnosprawnych i wiem, że tam można znaleźć czasem ciekawe oferty pracy dla osób z niepełnosprawnością oraz cenne porady jak się szukać pracy, jak się przygotować do rozmowy, na jakie szkolenia chodzić itp. Warto poczytać jeśli ktoś ma w planie  rozwój zawodowy.

9

Odp: Praca dla osób niepełnosprawnych?

A czy ja wiem? pracodawcy otrzymuja takie dofinansowania ze bardzo chetnie zatrudniaja takie osoby. Mozecie rowniez sami wziac sprawy w swoje rece i sprobowac zarabiac w internecie. Takim sposobem mozecie nie ruszac sie z domu, a i fajnie jeszcze zarobic.  Sprawa jest dosyć prosta. Zakladacie bloga, najlepiej jak juz macie, albo kanał na youtubie, fb itp i umieszczacie odpowiednie programy partnerskie od MyLead.pl. Dostajacie wynagrodzenie za reklamy na waszych stronach smile

10

Odp: Praca dla osób niepełnosprawnych?

W tym momencie każdy niepełnosprawny może znaleźć pracę. Są zajęcia, które nie wymagają pełnej sprawności.

11

Odp: Praca dla osób niepełnosprawnych?

Moja znajoma z SMA pracuje przez internet robiąc projekty graficzne i inne, ma skończone studia i naprawdę ją podziwiam, bo ma tyle energii i zapału dzięki temu że realizuje się zawodowo.

12

Odp: Praca dla osób niepełnosprawnych?

Branża IT jest szczególnie przyjazna dla osób z niepełnosprawnością, jest dużo staży i ofert pracy po zdobyciu doświadczenia.