1

Temat: Czy utracone dane da się przywrócić?

Od dłuższego czasu zastanawiam się czy [url=http://www.alldatarecovery.pl] odzyskiwanie danych[/url] to łatwa rzecz? Ja ślepo zawierzam technologi i wszystko przechowuje na laptopie dysku zewnętrznym pen drive oraz płytach. Wszystkie wspomnienia filmy zdjęcia czy to aby rozsądne? No właśnie dlatego chciałam się zapytać jak wys zabezpieczacie sprzęt albo co robicie gdy ulegnie zniszczeniu?

2

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Mi się ułamał czubek plastikowej obudowy w tej części pendrive'a, którą wsuwa się w gniazdo. Straciłam wszystkie zdjęcia, materiały do szkoły, mnóstwo innych rzeczy. Zdjęć najbardziej mi żal. Od tej pory wszystko co ważne trzymam i na dysku i na pendrivie, w razie gdyby któreś sz. trafił.

3

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Ja mam zawsze kopię na płycie i co się da to też na mailu...

4

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Gdybym przechowywała coś naprawdę bardzo ważnego, na przykład pisała pracę, to trzymałabym ją w trzech miejscach. Serio. Wszystko może się zdarzyć.

5

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Ja też bym ją trzymała: w domu, w parku i jeszcze 100 km od domu, w razie katastrofy nuklearnej wink

6

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Najlepiej trzymać ważne dane na jakimś wirtualnym dysku ,,w chmurze" naprzykład w gmail drive.
Wtedy masz dostęp do tych danych wszędzie gdzie jest internet.
______________
Co jest najśmieszniejsze w ludziach? Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. [...] Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
Paolo Coelho


Ubranie wielowarstwowe idealne na wycieczki rowerowe w jesienne dni [url=http://oimodnie.blog.onet.pl/2015/03/16/jazda-na-rowerze-jesienia-jak-sie-ubrac/]http://oimodnie.blog.onet.pl/2015/03/16/jazda-na-rowerze-jesienia-jak-sie-ubrac/[/url]  tutaj znajdziesz mnóstwo porad jak się ubrać na każdą okazję

Ostatnio edytowany przez jowitawita (2015-06-27 11:10:46)

7

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

[quote=hotapple]Ja też bym ją trzymała: w domu, w parku i jeszcze 100 km od domu, w razie katastrofy nuklearnej wink[/quote]

Jedną wersję warto wysłać na Marsa, może tam przetrwa, tylko komu wtedy będzie jeszcze potrzebna? big_smile

8

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Ruskim. Oni się wystrzelą zanim Ziemia eksploduje.

9

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Właśnie pomyślałam że jeśli kosmici istnieją, to być może są potomkami Gagarina:)

10

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Ja też w czasie pisania pracy licencjackiej trzymałam plik z pracą w różnych miejscach big_smile Zgrałam na pendrive, na pamięć w telefonie oraz przesłałam na moje konto e-mail jako załącznik. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Ostatnio edytowany przez dariaa22 (2015-03-11 15:40:14)

11

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

O tak, z tym mailem to jest dobry pomysł, też tak czasem robię. Raz w desperacji na mp3 wrzuciłam pliki smile

12

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Gorzej jak taki plik dostanie się w niepowołane ręce, jak np ktoś się włamie na taki mail...

13

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

I co z tym zrobi? To nie jest plan tajnej wojskowej operacji wink

14

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Taką pracę można np. sprzedać bez wiedzy autora:)

15

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Niesprawdzoną? To trochę ryzykowne. Poza tym to tylko fragment pracy, bo jak już jest cała to się ją oddaje.
E-maile przeciętnych szaraków nie są chyba cenne dla hakerów.

16

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Słyszałam własnie, że da się przywrócić dane z dysku czy z innych nośników danych. Tylko taka operacja jest bardzo droga i nie wiem czy jest sens. Chyba, że było coś bardzo ważnego i wartego to z pewnością się opłaca.

17

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Da się, ale najlepiej jak zajmie się tym jakaś profesjonalna firma bo podobno łatwo to sknocić ;P no i musisz liczyć się z tym, że to może trochę kosztować. Ale jeśli miałaś ważne pliki to warto zaryzykować i zainwestować

18

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Z płyty to chyba się nie da.. Ja utraciłam dane przechodząc przez bramkę w sklepie, płyta jest teraz pusta... Na szczęście miałam kopię na komputerze

19

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

[quote=krystynka1814]Da się, ale najlepiej jak zajmie się tym jakaś profesjonalna firma bo podobno łatwo to sknocić ;P no i musisz liczyć się z tym, że to może trochę kosztować. Ale jeśli miałaś ważne pliki to warto zaryzykować i zainwestować[/quote]


Jeżeli ktoś szuka sprawdzonej firmy, której można zaufać, to zdecydowanie mogę polecić Lapart.pl z Bydgoszczy. Odzyskali dla mnie kiedyś wszystkie dane z dysku twardego i ostatnio nawet z pendrive`a.

20

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Większość danych da się odzyskać, jednak mimo wszystko warto robić kopie zapasowe plików. Zobacz: [url]http://www.anzena.pl[/url] Warto pilnować swoich danych, bo odzyskanie ich trochę kosztuje.

21

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Profesjonaliści potrafią odzyskać nawet usunięte z komputera dane.

22

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Najlepiej jest sprawdzić kopie zapasowe i twardy dysk, tam się zapisują różne dane.

23

Odp: Czy utracone dane da się przywrócić?

Można poszukać poprzednich wersji pliku, tylko  nie w każdym programie to działa...