1

Temat: Kleszcze i choroby odkleszczowe

Hej dziewczyny:)
Piszę z zapytanie czy któraś z Was była ugryziona przez kleszcza, a jeśli tak, to czy złapałyscie od niego jakąś chorobe?
5 miesięcy temu ugryzł mnie kleszcz. Miałam objawy KZM, czyli kleszczowego zapalenia mózgu, co potwierdziło 3 lekarzy różnych specjalności. Jakie Wy macie doświadczenia z tym jegomościem?

2

Odp: Kleszcze i choroby odkleszczowe

My się ostatnio zaszczepiliśmy cała rodziną od kleszczowego zapalenia mózgu.Chcieliśmy jeszcze od boreliozy, ale dowiedziałam się,że nie jest to mozliwe , bo taka szczepionka jeszcze nie istnieje.
Ogólnie to bardzo unikamy kleszczy , bo łatwo jest się boreliozą zarazić. Z tego co czytam to borelioza przewlekła jest paskudną choroba.

Niszczy po kolei wszystkie narządy wewnętrzne.

3

Odp: Kleszcze i choroby odkleszczowe

Dobrze że już jest zimniej to przestaną grasować...

4

Odp: Kleszcze i choroby odkleszczowe

Warto poczytać w necie o tym...

5

Odp: Kleszcze i choroby odkleszczowe

U mnie zaczęło się od rumienia, ale znajoma szybko mnie zabrała na Vega Test i rzeczywiście okazało się, że mam bakterie które wywołują boreliozę. Od razu zaczęłam leczenie za pomocą generatora plazmowego. Czeka mnie w sumie 8 naświetleń.

6

Odp: Kleszcze i choroby odkleszczowe

Mój tata złapał kleszcza i miał wskutek tego boreliozę. Na szczęście szybko zostało to zdiagnozowane. Czasem liczy się czas i trafnie postawiona diagnoza jest bardzo istotna. Skończyło się na hospitalizacji a teraz już jest całkowicie zdrowy smile

Ostatnio edytowany przez malinamalwa (2016-11-29 00:08:06)

7

Odp: Kleszcze i choroby odkleszczowe

Miałam kilka razy.Warto zrobić badanie w kierunku boreliozy.
A jako ochronę przed kleszczami polecam spray mozzie do kupienia w aptece,jest świetny.

8

Odp: Kleszcze i choroby odkleszczowe

Też mam ten spray, warto się nim popryskać przed wyjściem do lasu.

9

Odp: Kleszcze i choroby odkleszczowe

[quote=milagro]Dobrze że już jest zimniej to przestaną grasować...[/quote]
mój pies całkiem niedawno miał w sobie,wiec w ziemie też da się złapać

10

Odp: Kleszcze i choroby odkleszczowe

[quote=miskakos][quote=milagro]Dobrze że już jest zimniej to przestaną grasować...[/quote]
mój pies całkiem niedawno miał w sobie,wiec w ziemie też da się złapać[/quote]

Coo? Myślałam,że zimą nam nie grożą a tu jednak... Całkiem niedawno byłam w lesie. Muszę przejrzeć swoje ciało, bo to nie kojarzy mi się z niczym przyjemnym.

11

Odp: Kleszcze i choroby odkleszczowe

Ja nie tak dawno myślałam, że mam boreliozę, ale na szczęście lekarz tego nie potwierdził. Bardzo źle się czułam, nie tolerowałam alkoholu, a są to jedne z objawów boreliozy. Zaczęłam zastanawiać się nad tym, czy nie mam tej choroby . Co prawda nawet nie kojarzyłam sytuacji, w której ugryzłby mnie kleszcz, ale przecież nie wszyscy z nas zauważyli u siebie ugryzienie przez kleszcza. Ja akurat boreliozy nie mam, ale okazało się, że mój kuzyn ma rozsianą boreliozę i na szczęście w porę zaczął ją leczyć.

12

Odp: Kleszcze i choroby odkleszczowe

Po lekkiej zimie jest ich jeszcze więcej niżą rok temu, naprawdę trzeba uważać... Podobno co 3 jest zarażony boreliozą!

13

Odp: Kleszcze i choroby odkleszczowe

Może kiedyś będzie szczepionka na takie choroby...

14

Odp: Kleszcze i choroby odkleszczowe

Ale mimo antybiotyków coś tam zostaje w organizmie chyba...?