1

Temat: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Możecie mi polecić jakieś nowe leki, maści na atopowe zapalenie skóry? Nowe to takie i kilkuletnie, z 5 lat nie miałam nawrotów a tu nagle na wakacjach mnie dopadło. I sama nie wiem co sobie kupić, wypadłam z obiegu smile

2

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Nowe mnie zawsze znaczy lepsze... Idź do dermatologa, on obejrzy problem i na pewno da coś odpowiedniego...

3

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Lekarze chyba wolą sami dobierać leki pacjentom, niż kierować się ich życzeniami. Bez recepty i tak nic nie dostaniesz, więc myślę, że najlepiej będzie, jak powiesz lekarzowi, że chciałabyś spróbować coś nowego. Chętnie Ci sam wybierze coś z nowości, bo jak przyjdziesz i powiesz "chcę to i to", może uznać, że próbujesz być mądrzejsza niż on wink

4

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Mi dermatolog polecił zmienić kosmetyki do kąpieli i pielęgnacji ciała na La Roche i się idealnie sprawdziły.Tu dodatkowo masz kilka wskazówek jak dbać o skórę z AZS [url]http://www.laroche-posay.pl/artyku%C5%82/peaux-atopiques/a6019.aspx[/url] i własnie te kosmetyki,których my używamy.Co do typowych leków czy tez maści również skonsultuj to z dermatologiem.

Ostatnio edytowany przez EmiM (2016-08-09 18:53:56)

5

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

A lekarze nic konkretnego wam nie polecają?

6

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Zależy jakie korzyści mają z promowania danego produktu big_smile

7

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Czyli każdy poleca inne - i kogo tu słuchać...?

8

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Leki lekami, ale jeśli chodzi o atopowe zapalenie skóry wiem po sobie, że warto też stosować kosmetyki, które zawierają nie tylko emolienty, ale również wyciągi z roślin, które łagodzą świąd czy podrażnienia. Dobrym pomysłem jest stosowanie kosmetyków Demsa. Sama po sobie wiem, że na tego rodzaju choroby skóry naprawdę pomagają. Dzieci również mogą je stosować. Zresztą, zobacz -[url]http://demsa.pl/atopowe-zapalenie-skory/[/url]

Ostatnio edytowany przez milexica (2016-09-21 13:24:02)

9

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Z AZS niestety nie miałam do czynienia ale mogę Wam polecić coś na Łuszyczycę. Konkretnie chodzi o zestaw DR Michaels na łuszczycę głowy - [url]http://www.febumed.com.pl/zestaw-dr-michaels-na-luszczyce-glowy-odzywka-200ml-zel-200ml.html[/url] . Moja siostra używa właśnie tego zestawu i jest bardzo zadowolona, a więc może i Wam się przyda.

10

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Może używasz złych środków do prania skoro masz nawroty... Ja na Twoim miejscu kupiłabym takie kanadyjskie listki do prania hipoalergiczne smart eco wash i obserwowała co się będzie działo. One są dla atopików i alergików więc spróbować nie zaszkodzi.

11

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Potwierdzam, listki są super. Zamówiłam w zeszłym tygodniu, kilka prań już zrobiłam i jestem bardzo zadowolola. Nawet płynu do płukania już nie potrzeba.

12

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

a czy może któraś z was korzystała z leków na AZS?

13

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Ja też jestem zadowolona, nie ma już wysypek, drapania, nawet moje ręce po praniu ręcznym w tych listach nie są podrażnione. Zajmują mało miejsca w łazience to spory zapas w tesco zrobiłam smile

14

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Ja jestem też bardzo zadowolona, jak się pojawi gdzieś promocja to wezmę większą ilość. Żadnej wysypki, podrażnionej skóry, a ciuchy naprawdę czyste smile Spróbuję chyba tych zapachowych następnym razem smile

15

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Mi lekarz przepisał glikokortykosteroidy

16

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Możesz przeczytać  poradnik - zawiera między innymi informacje dotyczące skóry atopowej. Warto zapoznać się z jego treścią, bo może ona okazać się pomocna.

17

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Uzywam od lat emulsję do kąpieli bez parabenów i nie mogę złego słowa powiedzieć. Emulsja jest wydajna i nie uczula dziewczynek Sterydów i wszelkich dziwnych maści unikam jak ognia. Moje córki też mają AZS i najbardziej pomaga

18

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Może spróbuj produkty atoperal? Ja czesto tez podpieram piankę do mycia atoperal baby mojemu synkowi, bo po prostu dziala cuda przy atopowej skórze albo takiej ze sklonnosciami do podrażnień. Szybko koi zaczerwienienia i swedzące plamy i przynosi ulgę

19

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Kosmetyki na problemy atopowe używam u obojga moich dzieci i bardzo sobie chwalę. Naprawdę różnica jest widoczna. Skóra już się nie łuszczy, nie swędzi, ani nie pojawiają się wysypki.

20

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Próbowałyście krochmalu? Mój mały atopik to nie raz ma kąpiel z jego dodatkiem, fajnie łagodzi nie tylko świąd przy azs ale też w lecie na potówki się sprawdza, wysypki. Nie ma żadnych konserwantów, barwników i można używać od samego urodzenia dziecka.

21

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

To, że lek jest nowością nie znaczy, że w Twoim przypadku będzie działał i będzie lepszy od tych, które stosowałaś poprzednio. Bez wizyty u dermatologa się nie obejdzie.

Ostatnio edytowany przez DermaGab (2019-08-29 14:20:42)

22

Odp: Atopowe zapalenie skóry - nowe leki

Najważniejsze to nie zmieniać kosmetyków za często bo skóra źle na to reaguje