1

Temat: Czyszczenie uszu

Mam tak obfitą wydzielinę uszną, że nie mogę sobie z tym poradzić. Próbuję czyścić patyczkami, ale jest tylko ból i swędzenie. Co stosujecie, czy to jest bezpieczne?

2

Odp: Czyszczenie uszu

Czyszczenie sprayem jest najbezpieczniejsze, ale może warto też zapytać lekarza o przyczynę? Czy nie są tam jakieś stany zapalne..?

3

Odp: Czyszczenie uszu

Dokładnie katasia ma rację, jak ma bardzo dużo wydzieliny to warto to skonsultować z lekarzem, u nas wyglądało to podobnie, aż w końcu zapisałam dziecko do pediatry. Nasza pani  stwierdziła zapalenie ucha, ale dziecko miało gorączkę itp. A podobno rozwinąc się może nawet po katarku... Więc najlepiej, jak umówisz się do lekarza.

4

Odp: Czyszczenie uszu

Moje dziecko także ma obfitą wydzielinę uszną, ale pani dr. laryngolog powiedziała, ze taki urok i dobrze, że wydzielina wydostaje się na zewnątrz niż by miała zalegać w uchu. Także nam zalecała vaxol do oczyszczania z którego jestem bardzo zadowolona. Nieinwazyjny i bezpieczny.

5

Odp: Czyszczenie uszu

no tak bo jak jeszcze jest sama wydzielina, to faktycznie może taka natura. Gorzej właśnie jak dochodzą do tego inne objawy...U nas była to gorączka.

6

Odp: Czyszczenie uszu

Kupiłam w aptece taki olejek do czyszczenia uszu, bo niestety mój syn na ten problem od urodzenia, można mu czyścić uszy 2 razy dziennie a wieczorem i tak wydzielina jest w uchu. Olejek jest w sprayu i pozwala rozpuścić wydzielinę i ucho jest czyściutkie, czasami nawet na kilka dni.

7

Odp: Czyszczenie uszu

Dobrze że woskowina się wydziela ale z drugiej strony nadprodukcja jest dosyć dziwnym zjawiskiem. Skonsultuj się z innym lekarzem bo to może być stan zapalny. Jeśli to jest normalne w przypadku Twojego dziecka to staraj się unikać pałeczek do uszu ponieważ w późniejszych latach może się zatkać ucho i będzie potrzebna wizyta u lekarza lub taki zabieg.

8

Odp: Czyszczenie uszu

Nam pediatra nawet na małą ilość wydzieliny poleciła spray do uszek... Mamy akurat voskolix..

9

Odp: Czyszczenie uszu

My też stosowaliśmy taki płyn który się wpryskiwało do ucha i chwile pocierało ucho. Po chwili wydzielina wyciekała. Nie stosuję ani sama ani dla synka patyczków, bo to mało bezpieczne jednak.

10

Odp: Czyszczenie uszu

warto poradzić się pediatry - sądzę że spray to jedyne rozwiązanie

11

Odp: Czyszczenie uszu

Albo do larngologa który dokładnie oczyści.

12

Odp: Czyszczenie uszu

My mamy spray do czyszczenia uszu i nie narzekam na nadmiar woskowiny czy zatkane uszy.  O patyczkach dawno zapomniałam.

13

Odp: Czyszczenie uszu

Warto co jakiś czas wyczyścić uszy u lekarza...

14

Odp: Czyszczenie uszu

Nie wpadłam jeszcze na to żeby iść z tym do lekarza, chyba że kompletnie bym już nic nie słyszała.

15

Odp: Czyszczenie uszu

Lepiej czyścić uszy regularnie niż czekać na zatkanie