1

Temat: Czym czyścić komputer przy alergii?

Czym czyścić komputer tj monitor i klawiaturę, jeśli jest się totalnym alergikiem?
Do sprzątania w domu środki odpowiednie są, ale co do komputera, jak nawet zwykłe przecieranie go szmatką sprawia, że unosi sie masa kurzu, który potem wdziera się do nosa i jest "rzeź"??

Wiem, że są antystatyczne środki , ale to jest tanie jak barszcz i nie wiem czy w takim razie faktycznie dla alergika się sprawdzi? Możecie coś podpowiedzieć?

2

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

Myślę, że sprężone powietrze nie jest dobrym pomysłem. Jeśli go użyjesz, to kurz rozproszysz po całym pomieszczeniu. Wdmuchasz go wszędzie. Na pewno lepsze będą ściereczki, które mają dobrą przyczepność i nimi spróbuj przetrzeć komputer i monitor.

3

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

Teoretycznie tak, ale ja mam talent do rozmakania sprzętu, zawsze albo coś zaleję, albo pomoczęnie do użytku itd, dlatego przy sprzętach elektro staram się unikać "wody" i "nawilżonych" rzeczy.

4

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

Na pewno komputer trzeba czyścić suchą szmatką i wyłączony z prądu... Za alergika powinien to robić ktoś bez alergii, bo kurzu sie przy tym nie uniknie

Ostatnio edytowany przez milagro (2013-12-18 12:15:35)

5

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

Alergia to temat rzeka. Ja przykładowo mam uczulenie na pyłki. Dla wszystkich ciekawych tematyki odczulania - odczulanie.info  poczytaj artykuły na ten temat.

6

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

Odczulanie to oczywiście rzecz obowiazkowa i niepodważalna:)

7

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

sprężone powietrze i wacik nasączony spirytusem

8

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

Ja czyszczę płynem do mycia szyb, bo błyskawicznie wysycha i bardzo dobrze usuwa brud. Jest jeden płyn, który mnie uczula. Po rozpyleniu szybko zaczyna mnie boleć głowa i pojawia się reakcja ze strony układu oddechowego, ale staram się go nie używać na dużych powierzchniach, takich jak lustro, a ewentualnie  jedynie do czyszczenia komputera, smartfona, małego lusterka. Jeśli ttylko mam pod ręką inny, to oczywiście daruję sobie ten alergizujący.

9

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

Tak, płyn do szyb doskonale się sprawdza, ale nie wolno go nadużywać...:)

10

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

U mnie pomaga sprężone powietrze.

11

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

Ja mam taki mini odkurzacz właśnie do odkurzania m.in. komputera, do tego jakiś środek właśnie typu płyn do mycia szyb. Co ważne, na klawiaturze komputera jest bardzo dużo bakterii, dlatego od czasu do czasu warto pomyśleć o jej dezynfekcji.

12

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

Według mnie najlepszy jest serwis komputerowy. Oddajesz i się nie martwisz bo wszystko Ci zrobią, łącznie z wyczyszczeniem komputera. Od lat tak robię, średnio co 3-4 miesiące i jestem bardzo zadowolona.

13

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

No w serwisie to wiadomo- wyczyszczą wszystko, warto też właśnie czasem rozebrać komputer i tam te wiatraczki w środku wyczyścić...

14

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

Powinieneś co jakiś czas oddawać komputer do generalnego czyszczenia. Fachowiec rozkręci komputer i oczyści go od środka. Zdziwiłbyś się ile kurzu kryje się pod obudową.

15

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

Są specjalne specyfiki do czyszczenia ekranów, poza tym można też korzystać ze sprężonego powietrza.

16

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

Wiecie ile kurzu kryje się pod obudową, jak już ktoś tutaj pisał. Lepiej raz do roku czy co dwa lata powierzyć swój sprzęt specjaliście, który rozkręci i przeczyści, ew. jeszcze czymś przesmaruje. Jeżeli zaniedbamy sprzęt to możemy później tego żałować i będziemy musieli zapłacić dużo więcej za wymianę takiej części.

Ostatnio edytowany przez Umelka (2016-11-14 16:03:35)

17

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

Najlepiej czyścić ściereczką na sucho, żadnych płynów, bo się popsuje

18

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

Delikatnie czyścić, żeby nie wzniecać tumanu kurzu i go nie wdychać.

19

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

A ktoś próbował tych glutów takich a ja plastelina które się po prostu przykleja i to zbiera cały kurz?

20

Odp: Czym czyścić komputer przy alergii?

Nie wiem, jest coś takiego?