1

Temat: Jakie studia wybrać?

Jestem tegoroczną maturzystką. Rozważam pomiędzy dwoma kierunkami: administracja samorządowa i europejska. Może mi doradzicie? Polecam studia wszystkim, ponieważ mają wysoki poziom kształcenia, a i kierunki są takie przyszłościowe. To co proponujecie?

Ostatnio edytowany przez IlonaReina44 (2016-07-23 13:57:01)

2

Odp: Jakie studia wybrać?

Jeśli planujesz wyjazd za granicę, to lepsza będzie europejska, bo Unia jak na razie się nie rozpada całkowicie, a zarobki w Brukseli są kuszące:)

3

Odp: Jakie studia wybrać?

Nie doradzę, bo mnie zainteresował kurs programowania i kompletnie odrzuciłam na razie myśl o studiach. Wolę postawić na praktyczne umiejętności.

4

Odp: Jakie studia wybrać?

Można oczywiście wybrać przyjemne studia, a potem nie mieć po nich pracy i narzekać... Psychologów i ludzi po zarządzaniu jest już za dużo, wielu pracuje w innych branżach bo po prostu rynek się nasycił już takimi specjalistami...

5

Odp: Jakie studia wybrać?

Wszyscy od zarządzania powinni trochę popracować na stanowiskach, którymi chcieliby zarządzać... żeby na samej książkowej wiedzy się u nich nie skończyło. Zresztą... podobno zarządzania nie można się nauczyć na studiach, a jedynie w praktyce.

6

Odp: Jakie studia wybrać?

Obserwuję taką sytuację w pobliskim markecie, że kierownictwo w czasie natłoku klientów samo siada do kasy i obsługuje:)

7

Odp: Jakie studia wybrać?

Pracy nie zabraknie dla tych co zdecydują się na to, aby studiować za granicą.
Aplikacja na studia magisterskie zależy od danej uczelni i nie jest to proces łatwy

8

Odp: Jakie studia wybrać?

To już raczej przereklamowany kierunek wink

9

Odp: Jakie studia wybrać?

A jak dla mnie to najlepiej iść na to, co się nam podoba i nas interesuje. Nie jestem ścisłowcem, więc nie będę się pchał na inżynierię czy medycynę, bo bym nie dała rady. Poza tym obecnie właściwie żadne studia nie dają gwarancji pracy (znam bezrobotnych inżynierów po zamawianych ponoć potrzebnych kierunkach). Trzeba samemu działać i to już w trakcie studiów. Ja skończyłam filologię polską i nie narzekam, pracę znalazłam szybko i to nie najgorszą, choć może po prostu miałam szczęście. W każdym razie co studiować? To, co się chce.

10

Odp: Jakie studia wybrać?

Mój kolega skończył zarządzanie, a pracuje w administracji uczelni, którą kończył, tak więc studia to jedno, a możliwości zatrudnienia to drugie...

11

Odp: Jakie studia wybrać?

Ja skończyłam architekturę krajobrazu. Wiele ludzi na różnych forach również bardzo dobrze o niej mówi więc może warto chociaż zajrzeć żeby się samemu przekonać. smile

12

Odp: Jakie studia wybrać?

Bardzo fajny kierunek smile Taki twórczy i pozwalający zmieniać otoczenie na lesze smile

13

Odp: Jakie studia wybrać?

A może studia z języka polskiego? To naprawdę piękny język, a niestety wielu z nas go kaleczy, nawet nie wiemy jak napisać "na pewno", po takich studiach jest sporo możliwości, w bardzo różnych branżach, niekoniecznie jesteście skazani na pracę nauczyciela. Można być korektorem, recenzentem, prowadzić szkolenia etc.

14

Odp: Jakie studia wybrać?

Wiecie co mnie bardzo boli?
To, że polscy żołnierze nie potrafią poprawnie posługiwać się językiem polskim. Wstyd.
Nieraz w ich wypowiedziach widziałam rażące błędy. To smutne bardzo.

Co mnie śmieszy?
To, że ludzie wyrażający w sieci swoje rasistowskie i ksenofobiczne poglądy, kreując się na głębokich, prawdziwych patriotów, nie znają zasad pisowni języka ojczystego! To jest ten ich patriotyzm? Nawet tych wyzwisk nie potrafią poprawnie napisać, a nazwę "Polska" piszą z MAŁEJ litery!

Zdecydowanie więcej języka polskiego by się przydało w szkołach.

15

Odp: Jakie studia wybrać?

Żołnierze są od strzelania, a nie od  pisania;) Może niech jeszcze chodzą parami, bo co dwie głowy to nie jedna..? big_smile

16

Odp: Jakie studia wybrać?

Chcesz przez to powiedzieć, że tylko ludzie żyjący z pisania powinni znać zasady poprawnej pisowni języka polskiego? Moim zdaniem każdy deklarujący patriotyzm winien posługiwać się językiem z należytym szacunkiem, stąd tak bardzo martwi mnie, gdy widzę jak wojskowi publikują swoje wypowiedzi okraszone rażącymi błędami.

17

Odp: Jakie studia wybrać?

Hej i jak tam? Co wybrałaś? Jak dla mnie oba kierunki studiów są ciekawe, więc życzę powodzenia smile. Ja teraz będę zaczynała pierwszy rok studiów, trochę stresu jest, bo to nowe miejsce, nowe miasto i nowe życie big_smile Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli. A zaczynam studia na bezpieczeństwie wewnętrznym, spec. zarządzanie bezpieczeństwem państwa smile

18

Odp: Jakie studia wybrać?

Ja polecam głównie pomyśleć nad czymś związanym z IT lub z finansami - najlepsze opcje w dzisiejszych czasach smile

19

Odp: Jakie studia wybrać?

Bardzo fajny kierunek wybrałaś smile Powodzenia na studiach i bez stresu Aniu, bo przecież nie z takimi rzeczami będziesz musiała sobie radzić w zawodzie smile

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2016-09-21 15:19:09)

20

Odp: Jakie studia wybrać?

A czy trzeba od razu iść na studia? Nie każdy tego chce niejeden realizuje marzenia swojej rodziny. Znam osobę, która świetnie spełnia się zawodowo jako stylistka, choć miała wybrać się na studia artystyczne. Swoją drogą, to jest świetne zajęcie.

21

Odp: Jakie studia wybrać?

[quote=smerfetkaa]A czy trzeba od razu iść na studia? Nie każdy tego chce niejeden realizuje marzenia swojej rodziny. [/quote]
Oczywiście że nie trzeba ani od razu, ani wcale, ale jak na razie nie spotkałam osoby, która żałowała, że skończyła studia.

22

Odp: Jakie studia wybrać?

Jest taki serwis do oceniania wykładowców skoro już jesteśmy przy stronach związanych z wymianą opinii. Niestety tak się składa, że źli nauczyciele mogą na nim dostawać wysokie noty, bo... oceniana jest np. łatwość uzyskania zaliczenia, a profesor, który od ręki daje 3.0 studentom, którzy nawet się nie wysilili, do najlepszych moim zdaniem nie należy. Skoro tak łatwo dostać u niego pozytywną ocenę za nic, to łatwość uzyskania zaliczenia należy ocenić na 10. Taka ocena podnosi jego średnią. Przy tym dziwnym doborze kategorii oceniania profesora dochodzi do przekłamań, i wysoką średnią uzyskują ci, którzy mają gdzieś nauczanie.

Oceny przyznawane są w skali 0-10 w kategoriach:
- atrakcyjność zajęć,
- kompetentność,
- łatwość zaliczenia;
- przyjazność,
- system oceniania;
- odpracowanie zajęć.

Oceniłam najgorszego ze znanych mi profesorów jako pierwsza. Uzyskał ocenę 6.0 big_smile Porażka...
Atrakcyjność zajęć... na jego wykładach nawet fb nudzi, o ile w ogóle się odbywają, bo lubi olać i nie przyjść.
Kompetentność - specjalistą w swojej dziedzinie jest i tego odmówić mu nie można (szkoda, że wiedzy nie potrafi przekazać).
Łatwość zaliczenia... wystarczy przyjść na egzamin.
Przyjazność - miły, wesoły, idzie na rękę. Nawet nie wymieniam dalej, ale gorszego wykładowcy nie spotkałam.

Ta strona jest dziwna. Nie pozwala wystawić prawdziwej oceny. Lubię wykładowców, którzy uczą i wymagają, ale trudniej u nich uzyskać zaliczenie. Dla mnie są właściwymi ludźmi na właściwym miejscu, ale gdybym chciała ich ocenić za pośrednictwem tej strony, uzyskaliby kiepski wynik właśnie dlatego, że wymagają.

23

Odp: Jakie studia wybrać?

Ja jestem tego zdania co dianaa. Najbardziej opłacalne zawody to te związane z branżą finansową i IT. Tu zresztą o tym czytałam, że tam najwięcej się zarabia i zawsze jest zapotrzebowanie . Ale z drugiej strony - jeśli temat kompletnie kogoś nie interesuje, to jednak lepiej studiować to, co się po prostu lubi.

24

Odp: Jakie studia wybrać?

Ekonomia i zarządzanie są najlepsze!

25

Odp: Jakie studia wybrać?

A co sądzicie jeśli chodzi o studia bezpieczeństwo wewnętrzne.
Moim zdaniem to przyszłościowy i dający sporo perspektyw na prace kierunek.