1

Temat: Masło shea - co z nim zrobić?

Kupiłam sobie jakiś czas temu masło shea - 100% naturalne... poleciła mi je koleżanka jako super środek na mocno przesuszoną skórę twarzy... sam zakup był utrudniony ale znalazłam je dopiero w necie i kupiłam w zestawie z innymi produktami naturalnymi... I teraz mam problem bo samo masło shea do mnie nie przemawia.... chciałabym wykorzystać jego cudowne właściwości ale nie wiem jak - doczytałam w necie, że trzeba je ,,rozpracowywać" palcami a potem dopiero używać... próbowałam na twarz (zgodnie z zaleceniem koleżanki) ale efektu jakaś nie widzę.... co robię nie tak? może mi ktoś coś doradzi?

2

Odp: Masło shea - co z nim zrobić?

Efektu od razu nie będzie... Ja używam jako kremu do rąk i jest świetne , trzeba przez chwilę rozgrzać w dłoniach żeby się rozpuściło i dopiero smarować....

3

Odp: Masło shea - co z nim zrobić?

To prawa, ponoć jest świetne także jako środek na spierzchnięte usta. Jeżeli zaś chodzi o nazbyt przesuszoną skórę reszty ciała, doskonale sprawdzą się tutaj dostępne w ofercie Indigo Home Spa olejki arganowe , które doskonale nawilżają a przy tym pięknie pachną.

4

Odp: Masło shea - co z nim zrobić?

kiedyś stosowałam je aby nawilzyć ciało teraz co stosuje algi morskie z bielendy ale masło tez było ok

5

Odp: Masło shea - co z nim zrobić?

Ja dopiero od nie dawna zaczęłam się interesować jakie są właściwości masła shea, i dużo pomógł mi ten artykuł, tu jest opisane w nim jakie są właściwości,  jak i kiedy się go stosuje.

6

Odp: Masło shea - co z nim zrobić?

[quote=Barbara_Szponarowicz]Kupiłam sobie jakiś czas temu masło shea - 100% naturalne... poleciła mi je koleżanka jako super środek na mocno przesuszoną skórę twarzy... sam zakup był utrudniony ale znalazłam je dopiero w necie i kupiłam w zestawie z innymi produktami naturalnymi... I teraz mam problem bo samo masło shea do mnie nie przemawia.... chciałabym wykorzystać jego cudowne właściwości ale nie wiem jak - doczytałam w necie, że trzeba je ,,rozpracowywać" palcami a potem dopiero używać... próbowałam na twarz (zgodnie z zaleceniem koleżanki) ale efektu jakaś nie widzę.... co robię nie tak? może mi ktoś coś doradzi?[/quote]

możesz je używać na dłonie ?

7

Odp: Masło shea - co z nim zrobić?

wystarczy rozgrzać w dłoniach i nałożyć. tak samo jak np. olej kokosowy.

8

Odp: Masło shea - co z nim zrobić?

Z tego co wiem świetnie działa jako krem pod oczy, ale nie miałam jeszcze szansy przetestować

9

Odp: Masło shea - co z nim zrobić?

na wszystkie suche miejsca, np. łokcie, kolana, czy tam jakies podrażnienia po depilacji. i na paznokcie i skórki dookoła.

10

Odp: Masło shea - co z nim zrobić?

Ja używam masła shea w połączeniu z olejem kokosowym - są świetne na stopy i dłonie...

11

Odp: Masło shea - co z nim zrobić?

Jak dla mnie to warto zrobić swój własny peeling lub balsam. Masło shea jest cudowne, ma wiele właściwości dla skóry i fantastycznie się rozprowadza. Już niewielka jego ilość jest wstanie całkowicie nawilżyć skórę smile

12

Odp: Masło shea - co z nim zrobić?

Ja używam ale nie shea, odkryłam spoko Masło odżywcze, specjalna linia naturalnych kosmetyków. z mleczkiem kokosowym, mleczkiem waniliowym i nawet kwiatem pomarańczy.

13

Odp: Masło shea - co z nim zrobić?

Świetnie nadaje się zamiast balsamu do ciała.

14

Odp: Masło shea - co z nim zrobić?

Można smarować twarz w zimne dni dla ochrony

15

Odp: Masło shea - co z nim zrobić?

Jak długo można przechowywać w warunkach domowych masło shea?

16

Odp: Masło shea - co z nim zrobić?

W lodówce pewnie długo bo to tłuszcz, tylko nie wolno zostawiać otwartego słoiczka na dłużej żeby nie zjełczało.