1

Temat: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Myślicie, że taka kwota wystarczy, żeby zbudować mały dom i urządzić go na tyle, żeby dało się w nim zamieszkać?

2

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Jeśli  wybrane wyposażenie nie będzie zbyt drogie, to myślę, że da się zmieścić w tej kwocie...

3

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Myślę, że to wszystko powinno być dobrze obliczone i zaplanowane. Nie możesz sobie tutaj pozwolić na "mniej więcej" jeśli chcesz się zmieścić w tej kwocie. Jeśli od początku postawisz na projekt, ekipę budowlaną i materiały o rozsądnych cenach, powinno się udać.
Bardzo ważną kwestią jest wybór projektu. Na przykład projekty ze strony Dobre Domy są już ze wstępnym kosztorysem, więc wiadomo na co się piszesz wybierając konkretny projekt - nie pakujesz się w nic w ciemno, chociaż zwykle do tych kosztów trzeba doliczyć z 10%, bo wiadomo, że ceny materiałów mogą być różne.

4

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Wszystko zależy od tego jakie materiały i wyposażenie wybierzesz. Jeśli wybierzesz szambo, np:  to koszty będą niższe, jeśli jednak wybierzesz przydomową oczyszczalnię koszty mogą znacznie wzrosnąć. Zrób sobie wycenę wszystkiego, wtedy dowiesz się ile pieniędzy potrzebujesz.

5

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

A nie lepiej za te pieniądze kupić mieszkanie? Taki lub inne duże miasto w tej cenie sprzedaje nowe mieszkania, a przecież czy zbudujesz swoje czy kupisz to i tak jeszcze musisz wydać pieniądze na wyposażenie go.

Ostatnio edytowany przez ziherko (2016-08-01 07:28:37)

6

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

coś w tym jest, a lepiej stawiać na nowe budownictwo. Wiem co mówię bo wynajmuję mieszkanie w bloku z lat 80 to one mają cienkie ściany. W nowych mieszkaniach znajdziesz tego typu rozwiązania  gdzie w starych mieszkaniach jest z tym spory problem, jeżeli chodzi o okna.

Ostatnio edytowany przez aleksander07 (2016-07-31 20:31:21)

7

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Myślę, że przy odrobinie szczęścia, wyborze skromnego wnętrza i dosyć taniego projektu (niewielkiego domu) mogłoby Ci się to udać. Możesz popatrzeć po cenach gotowych projektów.
Znajdziesz tam świetne projekty, które nie są też zanadto drogie.

8

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Taka kwota jak najbardziej wystarczy.

9

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Taka kwota jak najbardziej wystarczy
No nie wiem czy to wystarczy. Budowa to studnia bez dna i lepiej nie używać najtańszych produktów, w końcu dom ma nam służyć jak najdłużej. Lepiej w niektóre rzeczy zainwestować. Na przykład moi znajomi  bo wiedzą, że są to dobre urządzenia, które dodatkowo są teraz w promocji, więc można na tym zaoszczędzić.

10

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Myślę, że taka kwota spokojnie wystarczy. Jeżeli masz wątpliwości,  na pewno wszystko dokłądnie wycenią smile

11

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Wydaje mi się, że wystarczy, zależy jakie budownictwo wybrałeś, bo jak domy systemem prefabrykowanym opisanym tutaj:  to na pewno się uda w tej cenie.

12

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Wszystko zależy jaki duży dom i kto go będzie budował. Bo jeśli firma, to na pewno nie starczy. Jeśli dużo zrobicie sami to powinno starczyć chociaż powinniście zrobić kosztorys. My też budujemy dom i dużo robimy sami. Warto poszukać w internecie tanich dostawców materiałów budowlanych lub elektrycznych. Znam jedną dobrze zaopatrzoną hurtownię jak Jeśli macie działkę, to może się to udać...

13

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Ja jestem zdania, że przy budowie domu trzeba dobrze skalkulować wszystkie koszty. Nic nie możemy pozostawić przypadkowi, przecież potem będziemy w tym miejscu mieszkać przez kilkadziesiąt lat. Nas budowa kosztowała około 350 tysięcy, ale staraliśmy się wybierać lepsze materiały. Teraz mam swój domek i jestem zadowolona. Nikt mnie nie nachodzi, a znajomych nie muszę już ciągać po działkach, tylko zaprosić do siebie. Przy okazji, może doradzicie mi, jaka farba jest dobra do malowania bram garażowych? Mój mąż napalił się, aby przemalować bramę, znalazł nawet farbę -  Korzystał ktoś z niej kiedyś?

Ostatnio edytowany przez jubik (2017-04-13 12:15:29)

14

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Myślę, że trzeba usiaść i na spokojnie policzyć wszystkie koszty. U nas zupełnie mąż zapomniał o garażu i tym, ze potrzebna będzi nam  bo nie mamy miejsca od podjazdu do ulicy za dużo. Całe szczęście że miałam jeszcze swoje oszczędnosci i jakoś nam wystarczyło pieniędzy. U nas tez wyszło ponad 300 tysięcy.

15

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Wszystko zależy od wielkości i od cen oraz przede wszystkim od Twoich wymagań. Moi znajomi na przykład ostatnio wymyślili sobie przeciwpożarową bramę od  Ale taki wydatek jest moim zdaniem niezbędny jeśli się chce mieć bezpieczny dom, także i takie rzeczy trzeba brać pod uwagę czyli mam namyśli jakość.

16

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

oczywiście jeśli działka już kupiona to powinno wystarczyć w zależności od upodobań smile i miejscowości jeśli chodzi o ekipę  remontową:)

17

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Myślę, że wiele zależy od tego, gdzie się buduje. Równie ważna jest technologia w jakiej stawia się dom.

18

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Nie lepiej kupić mieszkanie, nie musicie się z tym bawić, czekać na pozwolenie, lub prosić o nie. Teraz są wolne , w całkiem atrakcyjnych cenach, wiele osób pewnie skorzysta z oferty promocyjnej.

19

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Powiem Wam,że moze byc ciężko. Jednak jeśli macie już działkę i te 300 tys. zamierzacie przeznaczyć jedynie na samą budowę to jestem zdania,że powinniście się w budżecie zamknąć.... Wiele rzeczy możecie w koncu wykonać samodzielnie jak:
malowanie mieszkania
malowanie kaloryferów
pomoc przy sprzątaniu itp....

Polecam również nie brać pierwszej lepszej ekipy budowlanej ale poszukać rózne ekipy, które działają w Twoim mieście. Dopytać sie ich konkretnie o to jakie mają ceny swoich usług. Tak aby być ich w 100% pewnym

20

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Spokojnie, mój brat wybudował dom i wyposażył za 240 tys., oczywiście nie jakąś wielką willę tylko mały domek podpiwniczony z wysokim parterem i bez  zagospodarowanego strychu, pow. ok. 110 m2.

21

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Na mały dom przy własnej pracy powinno wystarczyć

22

Odp: 300 tysięcy starczy na budowę domu?

Teraz buduje się małe domy, bo kto by wydawał tyle na opał...?