1

Temat: Chwilówki

Jaki macie stosunek do brania pożyczek w chwilówkach?? Wiadomo czasami są różne sytuacje losowe w życiu i potrzebna jest gotówka na "gwałt" a w banku to różnie bywa.

2

Odp: Chwilówki

Ja się staram pożyczyć w sytuacjach awaryjnych od rodziny, bo chwilówki oznaczają duże procenty do oddania, więc można wpaść w kłopoty i naprawdę wtedy będzie źle...

3

Odp: Chwilówki

a sprawdzałaś takie oferty czy tylko oceniasz po tym co słyszałaś??

4

Odp: Chwilówki

Chwilówki kojarzą się z tym, że są drogie i często trudno wyplątać się z takiej umowy, dług rośnie szybko - to przecież wie każdy, kto czasem ogląda historie ludzi poszkodowanych przez firmy pożyczkowe w TV...

5

Odp: Chwilówki

Niektórzy ludzie mają dziwny stosunek do świąt... wpędzają się w długi, byle święta były na wypasie, ponad stan, tak jakby nie wiem... przesąd zmuszał ich do tego, wiara w to, że obfitość bożonarodzeniowa przełoży się na dobrobyt w nadchodzącym roku. Tymczasem wejdą w nowy rok z nowymi długami i zobowiązaniami ponad ich możliwości niekiedy, bo gdyby w granicach ich możliwości było takie spędzanie świąt, to nie musieliby się na nie zapożyczać.
Rozumiem, że człowiek raz na jakiś czas potrzebuje poczuć trochę luksusu i święta być może są ku temu okazją, ale póki co ten ich luksus opiera się na nie myśleniu o konsekwencjach braku dyscypliny finansowej, opanowania, na lekkomyślności. Czy to jest własnie podłoże prawdziwego luksusu?

6

Odp: Chwilówki

Im mniej człowiek ma, tym bardziej chce sam przed sobą udowodnić, że nie jest jeszcze tak źle... I wpada w pułapkę  pożyczek.

7

Odp: Chwilówki

Coś w tym jest rzeczywiście. Szybki i łatwy sposób na pocieszenie się, czy na chwilowe (rzekome) podniesienie statusu materialnego.

8

Odp: Chwilówki

Takie rzeczy trzeba brać bardzo ostrożnie, aby nie wpaść łatwo w długi.

9

Odp: Chwilówki

Dokładnie

10

Odp: Chwilówki

Sama staram się nie oceniać ludzi biorących chwilówki. Wiadomo,że jest wielu idiotów, ktorzy biorą chwilówki aby wydać kasę na glupoty ale jest również wiele osob, które na przykład nagle znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, pieniądze są im na gwałt potrzebne a żadna firma nie chce im udzielić takiego zobowiązania. Wtedy chwilówka wydaje sie jedynym ratunkiem.

Zanim się na to zdecydujecie polecam porównać sobie poszczególne firmy na stronie:


Znajduje się tutaj zestawienie ofert poszczególnych firm chwilówkowych. Kazda ma inne zasady. Na przyklad niektóre sprawdzają bik a niektóre już nie.

11

Odp: Chwilówki

Sporo firm oferuje pierwszą pożyczkę za darmo, także w pierwszej kolejności radze poszukać takich - zaznaczam, że taką pożyczkę trzeba koniecznie oddać w terminie, aby była darmowa.

12

Odp: Chwilówki

Mój stosunek do chwilówek nie jest zbyt pozytywny. Ale rozumiem, że czasem trzeba je zaciagnąć.

13

Odp: Chwilówki

Warto jednak dokładnie czytać umowy przed wzięciem takiej pożyczki.

14

Odp: Chwilówki

A to na pewno. Teraz weszła jakaś ustawa, więc o takie pożyczki znacznie trudniej.

15

Odp: Chwilówki

Dają każdemu, kto ma jakąś nieruchomość pod zastaw, a takich ludzi jest całkiem sporo.

16

Odp: Chwilówki

Osobiście nie mam doświadczeń z chwilówkami, ale mój stosunek do nich jest negatywny ponieważ uważam, że biorąc chwilówki bardzo  łatwo jest wpaść w spiralę długów. Nierzadko bywa również tak, że osoba która zaciągnęła chwilówkę ukrywa ten fakt przed najbliższymi. Moim zdaniem trzeba pokonać barierę wstydu, aby pokonać długi. Tak jak w tym artykule:

17

Odp: Chwilówki

Chwilówki a raczej  szybka pożyczka jest dla tych osób które nie maja możliwości pożyczenia pieniędzy w banku. Banki wymagają od klientów zdolności kredytowej oraz sprawdzają nas w bik-u. A jeżeli ktoś myśli że bik da sie oszukać to jest w strasznym błędzie. Poczytajcie na stronie [ wszystko na temat faktów i mitów związanych z bik, warto.

18

Odp: Chwilówki

Jeżeli to Wasza pierwsza pożyczka to polecam LendOn - maja fajną opcję dla nowych klientów, bo przy pierwszej pożyczce nie ma żadnych kosztów. Bierzesz 1500 zł i oddajesz 1500 zł. Trzeba jedynie pamiętać o nie przekroczeniu 30 dni na spłatę, bo później mogą być dodatkowe koszta. Ja u nich wziełam pożyczkę i polecam, bo kasa się przydała, a opłat nie było wink

19

Odp: Chwilówki

ja się nie tykam chwilówek bo to samo zło.

Ostatnio edytowany przez perelka1 (2016-09-29 14:10:34)

20

Odp: Chwilówki

Chwilówki są dobre ale na chwilę, zerknij jak spłacić chwilówki na:  . Mają tam wiele ciekawych propozycji, może któraś akurat Tobie się spodoba.

21

Odp: Chwilówki

chwilówki to samo zło, lepiej ich nie brać i nie narażać się na kłopoty.

22

Odp: Chwilówki

Chwilówki to jedna wielka lichwa, poczytajcie ile osob ma z nimi problemy:

23

Odp: Chwilówki

Również jestem podobego zdania. Miała wejść ustawa antychwilówkowa. I owszem weszła tylko praktycznie niczego nie zmieniła. Firmy takie działają sobie w najlepsze i mam wrazenie, że wiele osób z tego korzysta ( w swoim otoczeniu znam wiele osob, które biorą właśnie takie kredyty).
Wystarczy sobie poczytać na tym forum o chwilówkach"


Ile osób pisze ,ze wpadło przez takie kredyty w dlugi.

24

Odp: Chwilówki

wiecie jak to jest wszystko jest dla ludzi, chwilówki również byle by brać je z głową i nie wpaść w pętle zadłużenia. A jak nam się to przydarzyło to też nie ma sie co załamywać tylko sprawdzić propozycje upadłości konsumenckiej.  Znajdziecie ją tu wraz ze szczegółami.

25

Odp: Chwilówki

Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, żeby brać pożyczkę na święta, bo na przehulanie nie warto się zapożyczać. Ale bywają nagłe wydatki, na które przydaje się jakaś sumka. Nie zawsze mogę liczyć na rodzinę w tym temacie, więc wtedy biorę chwilówkę w Moneymanie gdzie nie ma ukrytych, dodatkowych kosztów przy spłacie.