1

Temat: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

Mam już swoje lata, narzeczonego, spodziewamy się dzidziusia.
Teoretycznie wszystko jak w bajce, ale wciąż mieszkam razem z moimi rodzicami...
I tu bajka się kończy.... nie stać nas żeby iść na swoje, ja nie pracuję bo wiadomo - ciąża, facet nie może znaleźć nic na dłużej, w dodatku w ogóle nie dogaduje się z moimi rodzicami, mieszka u swoich rodziców, którzy z kolei mnie tylko tolerują - bo narzeczona ich jedynego synka. Ja się tym wszystkim przejmuję, płaczę po nocach, nie wiem już co mogę zrobić. Próbowałam już rozmawiać z moimi rodzicami żeby nie byli tacy wredni dla niego, ale pomogło na krótki czas.
Teraz znowu patrzą na niego wilkiem, sama już nie wiem co robić, różne głupoty przychodzą do głowy, rozważam nawet rozstanie z narzeczonym, bo nie mogę już dłużej znosić tej sytuacji.
Bardzo chcemy być razem ale jeśli oboje mamy przez to cierpieć to nie wiem, czy rozstanie nie jest najlepszym wyjściem. Bardzo tego bym nie chciała robić ale nie daje już rady wytrzymać tej chorej sytuacji. Pewnie gdyby chodziło tylko o mnie, to bym się nie zastanawiała, ale będzie małe dziecko, nasze dziecko, które będzie potrzebować obojga rodziców. Jednak jeśli ma dorastać w domu, gdzie są wieczne kłótnie, to może tata na przychodne nie jest wcale takim złym pomysłem. Nieprawda, jest bardzo złym pomysłem, ale dla świętego spokoju, mojego jak i narzeczonego to jedyne rozwiązanie, jakie w tej chwili widzę.
Macie może jakieś rady...?

2

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

Najlepsza rada - wyprowadzić się od rodziców, zacząć wspólne dorosłe życie i nie przejmować się nimi... Może zrozumieją, jak zerwiecie kontakt, że nie warto walczyć tylko trzeba nauczyć się tolerancji...

3

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

Ja mam ten sam problem tylko siostry z moim chłopakiem!!Heh

4

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

A może siostra jest zazdrosna o niego...?

5

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

ja uważam, że powinniście znaleźć cokolwiek, nawet kawalerkę, tak przejściowo ale wyprowadzić się i żyć po swojemu.

6

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

Tak, dorosłe życie to przede wszystkim samodzielność i samostanowienie o sobie... Toksyczni rodzice powinni być daleko.

7

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

dokładnie, masz 100% rację

8

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

Rodzice mają często wygórowane wyobrażenie o tym, na kogo zasługuje syn czy córka,bo nie widzą wad swojego dziecka, ale tej drugiej osoby i owszem...

9

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

Przykre to, kiedy rodzice albo bliscy przyjaciele nie akceptują partnera, albo kiedy sami nie jesteśmy przez nich akceptowani. Chcemy pojednać bliskie nam osoby, ale PAMIĘTAJMY - [b]oni mają swoje relacje![/b] I choćbyśmy nie wiem jak chcieli, żeby były takie czy inne, to są dorośli ludzie i to oni decydują o kształcie i jakości relacji pomiędzy sobą i trzeba im to zostawić.
Ze względu na nas powinni jednak jakoś okazywać sobie szacunek w naszej obecności i nie ścierać. Siebie mogą nie lubić, ale deklarują, że kochają nas, więc ze względu na nas powinni starać się opanować, choć może to być szalenie trudne, jeśli żyją w przeświadczeniu, że spotyka nas coś złego ze strony partnera.

Evitko, jedyne co możesz zrobić, aby na to wpłynąć, to uświadomić rodzicom, żeby swoje antypatie trzymali na wodzy ze względu na Twój stan, bo naprawdę nie powinnaś się denerwować. Przykro czytać, że płaczesz po nocach.
Z jakichś powodów Twoi rodzice nie akceptują Twojego partnera i być może się to zmieni, kiedy będzie w stanie zapewnić Tobie i dziecku stabilizację, kiedy zobaczą, że jest dobrym ojcem.

Powinniście spróbować zamieszkać na swoim jak tylko będzie taka możliwość. W tej kwestii mam takie samo zdanie jak wypowiadające się tutaj dziewczyny. Jedni i drudzy rodzice mają chyba jakąś tam wizję Waszego życia, a to Wy sami macie je sobie ułożyć po swojemu.
Rozstanie teraz mogłoby być dla Ciebie jeszcze większym stresem. Zostałabyś z rodzicami i może czułabyś do nich żal o to, co się stało. To takie trochę z deszczu pod rynnę. Jeśli potrafisz, poczekaj, chyba że stanie się to dla Ciebie za dużym obciążeniem. Na pewno jednak wszystkim powinnaś zwrócić uwagę na to, że należałoby zakopać topór ze względu na dobro dziecka.

I jeszcze jedno: Czy Twój facet zachowuje się w porządku względem nich? Niczym ich nie prowokuje, nie zaognia sytuacji?

10

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

Otóż to, niech  każdy sobie sam wybiera, z kim chce być i rodzicom nic do tego...

11

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

To może zamieszkajcie z jego rodzicami chwilowo skoro oni wobec Ciebie nie mają nic przeciwko? Powinniście jak najszybciej zamieszkać razem, bez rodziców.

12

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

Ogólnie mieszkanie z innym pokoleniem bywa konfliktowe, ja bym odradzała...

13

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

zgadza się, wiem coś o tym bo znam to z doświadczenia. Nie mieszka się z rodzicami bo to zawsze stwarza problemy.

14

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

Kiedyś domy były wielopokoleniowe, każdy jakoś schodził sobie z drogi,ale dziś ludzie są wygodni, potrzebują przestrzeni, często nawet małżonkowie śpią w oddzielnych pokojach...

15

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

Wszystko zależy od dobrej woli dwóch stron, a jeśli rodzice czy dziadkowie nadal chcą "rządzić" i żeby wszystko było po ich myśli, to konflikty się pojawiają, to nieuchronne.

16

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

Myślę, że najlepsze relacje są wtedy, jak nie mieszka się razem...

17

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

o to to. Właśnie tak.

18

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

[quote=malinka]Myślę, że najlepsze relacje są wtedy, jak nie mieszka się razem...[/quote]

A ja myślę, że wtedy właśnie członkowie rodziny się od siebie oddalają. Mnie już się nie chce tam jeździć, odwiedzać, słuchać tej samej płyty u rodziców - ich rad ze zdrowego rozsądku itp. Sama już umiem pokierować swoim życiem, niech dadzą mi tylko spokój.

19

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

Ale starsi zawsze uważają, że są mądrzejsi życiowo i młodzi mają ich słuchać:) Na tym polega problem. Moja siostra np. miała mało pokarmu i teściowa jej radziła pić bawarkę (herbatę z mlekiem), co wiadomo że nie działa... No ale teściowa przecież zawsze uważa się za najmądrzejszą.

20

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

Niestety, bywa też, że rodzice pomagają młodym finansowo i wykorzystują tą zależność do ustawiania im życia po swojemu... Ale to powinno mobilizować młodych do samodzielności moim zdaniem.

21

Odp: Jak poprawić relacje narzeczonego z moimi rodzicami?

W groni dorosłych ludzi nikogo się do niczego nie zmusi. Jeśli się nie lubią to niech się nie spotykają po prostu...