1

Temat: Długi po byłym

Czytałam ostatnio artykuł i wynika z niego, że sporo kobiet spłaca zadłużenie po swoich byłych mężach. Miała któraś z was taką sytuację dało się to jakoś odroczyć?

2

Odp: Długi po byłym

Niestety, to jest efekt braku rozdzielności majątkowej, w dzisiejszych czasach nie można już nikomu ufać...

3

Odp: Długi po byłym

Moja koleżanka musiała chodzić po komornikach przez długi ojca. Nie tylko partner może mieć kłopoty. Dzieci też.

4

Odp: Długi po byłym

Jeśli przyjęła spadek to musiała, a przecież mogła odmówić. Za życia przecież sam za długi by odpowiadał..

5

Odp: Długi po byłym

tragedia, ja bym chyba zwariowała

6

Odp: Długi po byłym

Jeśli ktoś ma tendencje do zadłużania się to lepiej od razu spisać intercyzę, żeby potem nie płacić  jego zobowiązań.

7

Odp: Długi po byłym

Jak jest wielka miłość, to nikt o tym nie myśli, a parę lat po ślubie jak się kończy, to dopiero człowiek jest mądry po szkodzie.

8

Odp: Długi po byłym

tak dokładnie tak jest, a jak nawet się wspomni o tym przed ślubem to jest wielkie oburzenie -  "jak to?! nie ufasz mi?! zakładasz że się nie uda?!"

9

Odp: Długi po byłym

Dokładnie. Intercyza przede wszystkim świadczy o ograniczonym zaufaniu. Ja bym podpisała big_smile

10

Odp: Długi po byłym

Dla mnie to objaw rozsądku, niekoniecznie podyktowany zła wolą. I test na to, co tak naprawdę nas interesuje w partnerze:)

11

Odp: Długi po byłym

czasem lepiej dmuchać na zimne i podpisać taką intercyzę żeby potem nie trzeba było się szarpać bo wszystko będzie jasne.

12

Odp: Długi po byłym

straszna historia...

13

Odp: Długi po byłym

ale co jest takie straszne?

14

Odp: Długi po byłym

Pewnie to spłacanie nie swoich zaległości... Chciałabyś mieć taki problem...?

15

Odp: Długi po byłym

Zawsze taka sytuacja rodzi rozgoryczenie, poczucie wykorzystania. Choć są kobiety, które i tak by wróciły do byłego, gdyby tylko kiwnął palcem, mimo że je zawiódł, także materialnie

16

Odp: Długi po byłym

no tak, to rzeczywiście spory problem.

17

Odp: Długi po byłym

Pamiętaj, że nawet jeśli były mąż umrze, Ty nie musisz przyjmować spadku i spłacać jego długów. Spadek możesz przyjąć, ale możesz go również odrzucić.

18

Odp: Długi po byłym

to by chyba trzeba jakoś sądownie rozstrzygnąć. Innej rady nie widzę.

19

Odp: Długi po byłym

Po rozwodzie to raczej się nie dziedziczy po mężu, ewentualnie spadek mają dzieci lub rodzeństwo czy rodzice

20

Odp: Długi po byłym

Jak się wcześniej zna te skłonności partnera to lepiej zrobić rozdzielność majątkową, wtedy on sam odpowiada za swoje długi..

21

Odp: Długi po byłym

I właśnie dlatego jestem przeciwna ślubom, bo bierze się kota w worku;)

22

Odp: Długi po byłym

Można zrobić intercyzę i wtedy nie odpowiada się za czyjeś długi...