1

Temat: kosmetyki domowej produkcji

juz od jakiegos czasu nosze sie z pomyslem, zeby robic wlasne kosmetyki (w malych ilosciach i na prezenty). ma ktos w tej dziedzinie doswiadczenie i chciałby sie podzielic?:)

2

Odp: kosmetyki domowej produkcji

Jeżeli chodzi o kosmetyki domowej produkcji to ja wykonuję peeling kawowy maseczkę kawową i płukanki do włosów

3

Odp: kosmetyki domowej produkcji

Ja zrobiłam niedawno kulę do kąpieli: [url]http://sleepingbeauty0.blogspot.com/2012/05/jak-zrobic-musujaca-kule-do-kapieli.html[/url]
Mam nadzieję, że pomysł i wykonanie Ci się spodoba smile

4

Odp: kosmetyki domowej produkcji

[quote=Sleeping-beauty]Ja zrobiłam niedawno kulę do kąpieli: [url]http://sleepingbeauty0.blogspot.com/2012/05/jak-zrobic-musujaca-kule-do-kapieli.html[/url]
Mam nadzieję, że pomysł i wykonanie Ci się spodoba smile[/quote]

Pomysł fajny ale cóz tam napisane? Czy to nie jest do końca trafny pomysł "A jak spisuję się w wodzie?
Kula faktycznie w kontakcie z wodą musuję. Ta rozpuszczała się ok. minuty. Niestety z powodu tego, że dodałam herbatę w wodzie pływały malutkie drobinki i troszkę mnie to denerwowało. Choć wyglądają ślicznie to nie są do końca użyteczne. Woda miała przyjemny zapach, troszkę obawiałam się połączenia tego balsamu i olejku ziołowego, ale sprawdziło się dobrze. Oczywiście to zależy od waszego gustu jakich olejków i balsamów użyjecie."

Ja nie chciałabym dostac od znajomych cos własnej roboty z 'fofołkami" tongue Zanim cos sie zrobi trzeba samemu przetestowac tongue

5

Odp: kosmetyki domowej produkcji

Zanim się zabierzesz polecam poczytać o składnikach takich kosmetyków smile, które na co są dobre, z czym łączyć itp. smile Takie kosmetyki zazwyczaj tez mają krótką datę przydatności do 2/3 tygodni max.
Ja swoja przygodę zaczęłam od peelingu do ust : cukier, trochę olejku arganowego, olejku ze słodkich migdałów, oliwy z oliwek i odrobina miodu. 10 minutowy masaż i usta jak marzenie big_smile Dobrze tak czasami pobudzić w nich krążenie smile

6

Odp: kosmetyki domowej produkcji

Ja z domowych kosmetyków robię tylko peeling kawowy do ciała (głównie na uda i brzuch), peeling do twarzy z płatków owsianych oraz maseczkę z drożdży smile

7

Odp: kosmetyki domowej produkcji

Fajny jest też dodatek cynamonu do balsamu do ciała, pięknie wtedy się pachnie;)

8

Odp: kosmetyki domowej produkcji

Ja się zabieram za robienie już od dawna, ale jakoś boję się cały czas że coś zepsuję i jeszcze mi coś "powyskakuje" na twarzy

9

Odp: kosmetyki domowej produkcji

A robil ktos kosmetyki z winogron?? Podobno działają dobrze na skórę, nawilżają i chronią ją przed "światem zewnętrznym" ;p chciałabym sobie coś takiego zrobić i spróbować jak działa, zanim pojadę do SPA, na takie profesjonalne zabiegi z winoterapii ;p

10

Odp: kosmetyki domowej produkcji

Bałabym się robić kosmetyk z kupionych na targu, które może były traktowane chemią...

11

Odp: kosmetyki domowej produkcji

Bardzo często wykonuję peeling mieszajać sól z morza martwego z miodem. Można też zmielić sól i samą solą wykonać taki peeling. Ja akurat kupuje sól Dr Nona. Można ją mieszać z fusami kawy, z cukrem itp.

Ostatnio edytowany przez kosmetycznyblog (2013-04-23 17:18:54)

12

Odp: kosmetyki domowej produkcji

Sama robię tylko maseczki z warzyw i owoców

13

Odp: kosmetyki domowej produkcji

Czasem kupuję składniki i robię sama krem, ale to pracochłonne..

14

Odp: kosmetyki domowej produkcji

Owoce i warzywa są super na maseczki! Można łączyć z oliwą z oliwek czy twarożkiem, maślanką...

15

Odp: kosmetyki domowej produkcji

A no takie maseczki sama mogę robić. W sumie wiele płukanek do włosów też.

16

Odp: kosmetyki domowej produkcji

Robiłam tylko peeling z kawą i maseczki do włosów.

17

Odp: kosmetyki domowej produkcji

Ja zrobiłam raz szampon wg porady z internetu, ale nie wyszedł i po nim musiałam umyć ponownie włosy...

18

Odp: kosmetyki domowej produkcji

Próbować trzeba żeby się nauczyć ...