1

Temat: Wykupiny

Witam, muszę przygotować wykupiny na weselu mojej kuzynki, ale nawet nie wiem od czego zacząć sad. Ktoś wie jakie są zwyczaje związane z wykupinami?

2

Odp: Wykupiny

Fajny zwyczaj, chociaż trochę zapomniany, ale na YT znajdziesz jakąś podpowiedź

3

Odp: Wykupiny

Na YT powinny być filmiki. Szczerze to ja właśnie przygotowuję się do swojego wesela i nie słyszałam o wykupinach:/ To dopiero jest wstyd he he big_smile Będę musiała poczytać trochę o zwyczajach. Póki co chodzi mi po głowie wynajęcie fotobudki. Myślę, że to będzie fajna forma rozrywki dla gości i dla nas. Zawsze jakaś odmiana bo z tego co zauważyłam większość wesel wygląda tak samo. Nie podoba mi się to za bardzo bo młodzi przeważnie robią wszystki pod dyktando rodziców nie zważając na swoje upodobania i marzenia. My chcemy wesele urządzić po swojemu.

4

Odp: Wykupiny

Na pewno trzeba mieć coś ze sobą, żeby się wykupić, mężczyźni mają oczywiście alkohol, kobieta np. jakąś część garderoby;)

5

Odp: Wykupiny

Proszę małą podpowiedź

6

Odp: Wykupiny

Wykupiny to swiatna sprawa

7

Odp: Wykupiny

Tak, goście dostają alkohol za free, żeby jeszcze po weselu wypić zdrowie młodych:)

8

Odp: Wykupiny

My jesteśmy 4 lata po weselu a wódka z wesela jeszcze nam została.

9

Odp: Wykupiny

u nas nie ma takiej tradycji

10

Odp: Wykupiny

Kiedyś na wsi rodzina młodej jak widać chciała dobrze zarobić na wydaniu córki za mąż:) Dziś to by było nie do pomyślenia...

11

Odp: Wykupiny

Niekoniecznie - sama znam rodziny, które dobrze planują, jak córka ma wyjść za mąż, żeby to było dla rodziny z korzyścią. Z miłością to nie ma nic wspólnego oczywiście.

12

Odp: Wykupiny

Ale przecież pieniądze są ważne w starcie nowej komórki społecznej...

13

Odp: Wykupiny

W tych czasach to coraz ważniejsze, bo przecież trzeba się pokazać przed ludźmi że się jest lepszym niż reszta... Choćby trzeba było kupować na kredyt;)

14

Odp: Wykupiny

Wesele jest raz w życiu więc nie ma co oszczędzać....

15

Odp: Wykupiny

Coraz mniej jest i tradycji i rozrzutności w tych naszych weselach:)